1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 ağustos dostları

Konusu 'Tanışma Odası' forumundadır ve Emre Yiğitarslan tarafından 8 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. birisi işleri bayağı bir büyüttü şirket kendisinin ismini sormadım..cüneyt olanı şirket tarafından üniversitede çalışıyor ama onu da sormadım
  2. Talat ARICI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100616
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    CS Yazılım Enformasyon Teknolojileri Ltd. ŞTİ.
    doğrudur şimdi linkedin den baktım ama tanıdık gelmedi malesef ben maliye bakanlığının projesindeyim. belki bizim yazılımcılar tanıyabilir nede olsa meslektaşlar :)

3. uyku yıldırım a sar kafayı..benden söylemesi çok çalışkandır, tahmn ediyorum güçlü bir yapı oluşturmuştur..
  4. Talat ARICI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100616
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    http://tr.linkedin.com/pub/utku-yıldırım/4a/991/35 utku yıldırım CB Project Manager ismini duydum gibi yarın şirkette de biraz araştırayım :) bizim rakibimiz bile olabilir :)
  5. Talat ARICI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100616
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    yarın biraz daha araştırayım sonucu söylerim :) iyi geceler şimdilik...

6. hayırlı geceler..
  7. Emre Yiğitarslan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    http://www.isgforum.net/threads/skandal.8272/

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/24677518.asp

İş Güvenliği Sınavı’nda skandal çıktı. C Sınıfı İş Güvenliği Sınavı’nda 30 yanlış soru olduğu iddiasıyla inceleme başlatıldı.
    Sınava giren çok sayıda kişi sınavların iptal edilmesi için başvuru yaptı. İddiaları incelenme heyeti, soruların hatalı olduğunu rapor etti. Sınava bazı adayların yerine başkalarının da girdiği iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.
    2014’TE BAŞLAYACAKTI
    Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 2014 yılında başlamak üzere 1.5 milyon işyeri için iş güvenliği uzmanı bulundurma zorunluluğu getirdi. Ancak uzman yetersizliği ve iş yerlerinin hazırlıksız olması nedeniyle bu zorunluluk 6 ay ertelendi. Oluşan uzman eksikliğinin giderilmesi için de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın talebi doğrultusunda Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Ölçme, Değerlendirme ve Yerleştirme Grup Başkanlığı’nca 3 ayda bir İş Güvenliği sınavı yapılmasına karar verildi.
    SINAV SKANDALLA BAŞLADI
    Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Ölçme, Değerlendirme ve Yerleştirme Grup Başkanlığı, 18 Ağustos 2013 tarihinde sınav yaptı. Bakanlıklarda daha önce çalışan A Kalite İş Güvenliği Uzmanı kişilerce hazırlanan sorularda 30’unun yanlış ve hatalı olduğu iddia edildi. Sınava giren çok sayıda kişi Çalışma ve Sosyal Güvenliği Bakanlığı’na sınavın iptal edilmesi için başvuru yaptı. Aynı kişiler sınavın incelenmesi için de Milli Eğitim Bakanlığı’na dilekçe verdi.
    ‘A Sertifikası’ alacaklar
    İŞ güvenliği uzmanı olabilmek için önce C sınıfı belge alınması gerekiyor. Bu belgeye sahip uzmanlar, 3 yıllık bir çalışmanın ardından yeni bir sınavla önce B sınıfı ardından da A sınıfı İş Güvenliği Uzmanı sertifikası sahibi olabiliyor. 50 kişiden fazla işçi çalıştıran ve faaliyet alanı riskli olan iş yerleri A sınıfı sertifika sahibi uzman bulundurması zorunlu. A sınıfı sertifika alan bir uzman aylık ortalama 50 bin lirayla iş başı yapıyor.
  8. Müge Ataseven İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Eeee bu durumda 12 eylül de aciklanmazmi
  9. Talat ARICI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100616
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    güne sıkandal haberle başlamakta güzelmiş. insanın hayatına heyecan katıyor. herkese günaydın :)
  10. Emre Yiğitarslan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    açıklanır....

65 ve üzerini 70 e tamamlasalar da pisliklerini örtseler...
  11. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Haber büyük ihtimal asparagas ve bir toplum mühendisliği çalışması. Hürriyet bu tür bir gazete. Haber kendi içinde de çelişki barındıyor. 12 eylülde kesin sonuçları alırız. Böyle haberlerin sizi üzmesine izin vermeyin.
  12. Emre Yiğitarslan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
  13. Gökhan Erdoğan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Haber asparagas olabilir ama gerçekte 25 soru hatalı bence ....
  14. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Bu işler "bence" üzerinden olmuyor. Yaptığımız tartışmalarda iptal olsun denilen soruların çoğunun "neden iptal olmayacağını" birlikte gördük.
  15. Gökhan Erdoğan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Tartışmalaraı takip edemedim hocam lakin 12 yıldır kendi özel ders büromda eğitim veriyorum soruşar OSYM standardında hazırlanmış olsa idi o bahsettiğim 20- 25 soru bu şekilde şüpheli olmazdı ...
  16. bu haber ..şimdi daha çok inanmamaya başladım..ne otuzu ne 20 si..
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 10 Eylül 2013 ---

bence ben konuşayım o halde..tüzükler iptale gitmeseydi hakedilecek iptal sayısı 6 olurdu 2 de şık..ne 15 i..kimlerle çalışacaz
  17. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor

Komisyonda zaten 7+2 yaptı. Bu durumda tam isabet denebilir.
  18. koray bey..ben yayla turuna çıktım başladım eğitim kurumlarının koltuklarından bakan gözlerin gözbebeklerini beyazlatmaya..daha dün ya..adam dedi.."çalışmadılarsa bizim hatamız nedir, biz ve diğer eğitim kurumlarının görevi motavasyonu sağlayıcı bağlayıcı yönlendirici çalışmalar yapmak, ben öğrencilerimden bu kişi kalır şu geçer tayinini zaten kafamda oluşturmuştum ve bu kalacak diye eğitim zamanında hükmettiğim kişiler 20 -30 hatalı soru var bahanesine sığınarak kendilerini kandıran kişilerdir, sınav zordu gerçekten zordu, çalışmayan geçemezdi fakat eğitim kurumlarının programına uyarak çalışan geçerdi"..bu şekilde..
  19. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Başarısızlarda hatayı kendimizden çok başka şeylerde aramak sanırım biraz genlerimizde var. Bu bakış açısı yüzünden kendi gerçekliğimizi göremez oluyoruz.