1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 ağustos sınavı resmi başarı oranı

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve mt_nihat tarafından 7 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. mt_nihat İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bilgilendirme sistemine e posta ile aşşağıdaki sorulrı sormuştum,

18.08.2013 Tarihli ve 18.05.2013 Tarihli, İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavına;
    Kaç kişi başvurdu?
    Kaç kişi Katıldı?
    Kaç kişi başarılı oldu?
    Bu konuda bilgi verebilir misiniz. Teşekkürler.

Gelen epostayı paylaşıyorum.

Sayın Nihat AYDOĞDU,

Genel Müdürlüğümüz kayıtlarının incelenmesinde, 18 Ağustos 2013 tarihinde yapılan işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı sınavı için 37328 kişinin kayıt yaptırdığı, bunlardan 35393 kişinin sınava girdiği ve 7261 kişinin başarılı olduğu tespit edilmiştir.

7261/35393=0,205 Başarı oranı %20 gözüküyor.

Şimdi fark ettim Kaç İş yeri hekimi, kaç uzman ayrılmamış. A, B, C sınavına girenlerde ayrılmamış.
  2. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    İşyeri hekimi B ve A sınavlarında başarı çok yüksekti. Ama tabi onların ağırlığı vs C lerde %10-15 başarı vardır.
  3. gilgin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ama öyle sormamışsınız zaten :)
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 7 Ekim 2013 ---
    B ve A sınavına giren sayısı çok olduğu için %20'ye başarı oranında bir değişiklik olmaz tahminen
  4. mt_nihat İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Evet haklısın, Bu cevabı almak için iki sefer nail attım, Neredeyse bir ay oldu ancak cevap geldi. Tekrar soruları düzeltip soramayacağım bir ay daha bekleyemem.Ama başkası sorarsa takip ederim.
    Baştan savma bir cevap olmuş bence...
  5. A.Sait Külekçi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46434
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    %20 çok düşük değil mi arkadaşlar ?
  6. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Fazla bile,
    Mesela benim kursumda, 25 kişilik dersanelerde hep 3-4-5 kişi geçti.
    Oradan pay biçin.
  7. berfu alkan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    18 AGUSTOSTAN GECEMEYEN ARKADASLAR 23 KASIM ICIN NASIL HAZIRLANIYORSUNUZ?
  8. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    banada kurs %20 demişti başarı.. onara öle demişler..
    bizim kursta 150 kişi, 10 kişi kazanmış, biri benim.. öyle dediler..
  9. A.Sait Külekçi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46434
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman

yönetmelikler ve testler
    soruları da dikkatli okuyun
    acizane tavsiyem
  10. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
  11. gilgin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sınava gireceklere 18 ağustos sınavında 3-4 günlük ve günde 3-4 saatlik gece yarısı 00-04:00 saatleri arası acayip yoğun bir iş temposu içinden çıkıp uykulu bir halde çalışmış ve sınırda 70 alarak geçmiş biri olarak tavsiyem ;
    1.Risk analizi ile ilgili her şeyi öğrenin, her detayı kafanızda yoğurun, bunlarla ilgili slaytları iyi etüt edin, yönetmeliği okuyun,
    2.Yangın konusu ile ilgili sunuları okuyun, yangın önemli, mantığı basit,
    3.Ergonomi basit bir konu, önemsenmeyen ve belki iş hayatı içinde çok önemsenmeyecek bir konu, ama okuyun, ben öyle yapmıştım, işe yaradı (Güven Bey)
    4.Sınav gecesi yatıp uyuyacaktım, hiç çalışmadan gelen arkadaşıma bir çalışkanlık geldi, gece saat 11:30, tutturdu işaretlere bakalım, baktık, mavi mecburiyet sorusu geldi.
    5. Hap notlar var, arkadaşlarım internetten bulup vermişti, muhtemelen bu forumda da vardır, bunları kafanıza kazıyın, iptal tüzük bilgisiydi, yok öyleydi, böyleydi, bunlara takılmayın, okuyun, kafanızda kalsın...

Derslerin tamamına gitmiştim, çoğunda canım sıkıldı, ama galiba isg kültürü konusunda epey faydası oldu.
    İnsan çalışmaya bir yerden başlamalı :cool:
  12. berfu alkan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ELİNDE SORU BANKASI OLAN PAYLAŞABİLİR Mİ?