1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 ağustos sınavı

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve eskarem tarafından 19 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. eskarem İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    merhaba arkadaşlar bılıyorum cok erken belkı dıyeceksınız ama ben sımdıden ağustostakı sınava calısmak ıstıyorum acıkcası gozum korku bıraz:)) mayıstakıne malesef yetısemedım bu yuzden ağustosa kaldı.Hangı yonetmelıkten sorumluyuz? Değiştigini falan okudum sıtede kafam karıstı.Buradakıleı ındırdım konu anlatımlarını yavastan baslamak ıstıyorum. Fıkırlerınız neler mays sınavının gecmesını mı bekleyım yoksa
  2. wezosso İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    bende 18 ağustos sınavı için kursa kayıt yaptırdım hem iş hem ders birarada oldugu için şimdiden çalışmaya başlamak istiyorum ama nerden başlayacağımı bilmiyorum.
  3. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi
    18 ağustosta büyük bir ihtimal 6331 ve yönetmeliklerinden sorumlu olunacaktır

bu benim tahminim bakanlık gerekli resmi açıklamayı haziran ayında yapar
  4. wezosso İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    nisan sonunda eğitim başlıyor açıklama haziranda mı olur nasıl olcak bu iş kafam iyice karıştı nerden başlasam fikri olan var mı :S
  5. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi
    en iyi bilgiyi size eğitim kurumunuz verir
  6. adnan tacal İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Çıkmış Sorulardan başlayabilirsiniz çalışmaya.
  7. eskarem İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    bende panık oldum ama olmaya gerek yok cunku degısıklıkler soz konusu oluyor kursta örgün eğitim baslyınca detaylı acıklamayı yaparlar onlarda zaman kaybetmeden bırseyler ogretırler bıze:))
  8. Aykut_erel İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Ağustostaki sınav için bugün ben de kaydımı yaptırdım :) Eğitimler başlayana kadar internetten bol bol döküman indirip göz gezdiriyorum konular hakkında.Farklı bir önerisi veya fikri olan var mı arkadaşlar?
  9. Murat Şahar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    merhaba,

bugün bir haber okudum,

"İŞ güvenliği uzmanlığı sınavı İş Sağlığı ve Genel Müdürlüğü tarafından normalde yılda 2 defa yapılıyordu. Ancak bahsettiğimiz talep doğrultusunda bu yıl 4 defa iş güvenliği uzmanı sınavı yapılacak. 18 Ağustos 2013 tarihinde yapılacak sınav için şu anda 35 binin üzerinde başvuru var.
    http://www.aksam.com.tr/yazarlar/is...ul-mezunu-is-guvenligine-kosuyor/haber-186663".

35 bin kişinin başvuru yaptığını söylüyor. mayıs sınavını ağustosla karıştırdı sanırım. 18 ağustos için başvuru başlamış olamaz, değil mi?
  10. Aykut_erel İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Ağustos sınavının başvuruları daha başlamadı daha eğitim kurumları kayıt almaya ve kurslar devam ediyor.
  11. Hicaz erdem salık İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    merhaba arkadaşlar ben suan kursa yenı başladım yarıladık kursu ıns. hayırlısı olur herkes ıcın
  12. ali bakiray İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    sınavlarda geçmiş yıllarla benzer sorular çıkıyor mu acaba?
  13. Alpertunga İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar hepinize şimdiden başarılar diliyorum . Sınav ile ilgili olarak da paylaşmak istediğim bazı noktalar sizlere ışık tutabilirse mutlu olurum ; eğitim kurumları zorunlu olan ders saatini doldurup , parasını alıp geri çekilir . Sınav sonunda muhattab bulamazsınız bile ! Kursta aldığı notlara çalışan sınavı kazanamaz , genelde emekli iş müfettişleri derslerde anılarını anlatırlar , spot bilgileri sunarlar . Spot bilgiler ise geçmiş sınavlarda çıkan soruların cevaplarıdır sadece . Durum böyleyken sınavı kazanmak için : geçerli olacak tüm yönetmelikleri ve tüzüğü okuyun , print edip hikaye kitabı okuyun , notlar çıkarın . Ve iş kanununu da aynı şekilde çalışın en az 79-83 puanı garantileyin . Birde geçmişte çıkan C ve B sınavlarını zamanlı olarak sınavdaymış gibi çözün . Piyasada ve internette o kadar çok bilgi kirliliğinden başka bir işe yaramayan notlar varki ! Bu notlara ve kulaktan dolma asılsız kaynaklara itibar etmeyin. Yönetmelik ve tüzükten daha doğru bir bilgi bulamazsınız . Zaten sorular buralardan satırlar halinde çıkıyor. Deneme sınavlarının çoğunun cevapları bile yanlış ! Benim aktaracaklarım şimdilik bu kadar , Naçizane benim stratejim böyle olmuştu . Sizlerin sınırda kalarak hergün dua edip bir iki sorunun iptal edilmesi ile şu sınavı kazanayım stresine girmesini istemem . Sizde istemezsiniz diye düşünüyorum . Sonuç olarak bu sıkıntılı süreçte hepinize başarılar diliyorum , saygılarımla ...
  14. eskarem İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    merhaba arkadaşlar,
    ne yazıkki daha nereden sorumlu olacağımız dahi belirsiz. Elimizde hep eski yönetmeliğe göre sorular var ve sınavlarda hep o şekilde olmuş. eğer biz 6331 sayılıdan sorumlu olursak ısımız bıraz daha zor olacak gıbı hem yonetmelıklerı toplamak hem de buna uygun soru bulmak cıddı sıkıntı yaratacağını dusunuyorum. bıze kursta hep şu an kı duruma gore dersler anlatıldı ve Alpertunga nın dediği gibi hayat hiyakeleriydi. umarım sorunsuz bu ağustos sınavını atlatırız. hepınıze sımdıden kolay gelsın
  15. İ.Gülmdn İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Namık Kemal Üniversitesi
    6331 arkadaşlar.
  16. Hasan Aydemir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    93047
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Benim gittiğim kursta da 6331'den sorumlu olacağımız söylendi. En azından belli olması güzel bir şey öbür türlü çok büyük bir muamma olacaktı. Ancak bu kanun çıktığından beri bazı değişiklikler söz konusu. Bu konu da gerçekten kafa karıştırıcı.
  17. Muhammed Ali Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  18. Yusuf C. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    4857
  19. Hasan Aydemir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    93047
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Çoğunuz biliyordur da ben yine de bir şey hatırlatmak isterim. 4857 Sayılı İş Kanunu hala yürürlükte olan adı üstünde "İş Kanunu" dur. 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ise yine adı üstünde "İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu" dur. Yani biz 4857'den de sorumluyuz 6331'den de. Ancak 6331 Sayılı kanun 4857'deki bazı maddeleri ya yürürlükten kaldırmıştır ya da bazı değişikliklere gitmiştir. Neticede bu iki kanun birbirinin muadili değildir. Bilmeyenler yada unutanlar için eklemek istedim.
  20. aycan aras İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar şimdiden başarılar. Eski sınav sorularını çözün ama özümseyerek yoksa bir ters bir düz soruyorlar yorum çok var . size tavsiyem mevzuatı okuyun yönetmelik ve tebliğleride tabiki ama mantığını kavrayın yoksa okuyunca da yetmiyor. Kimya bilgisi edinin . şimdiden kolay gelsin .