1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 ağustos sınavını kazananların izleyeceği yol hk .

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve Melih Şendoğan tarafından 13 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. :) sonuçta bu gün sisteme giriş yapabilen yok di mi :)
  2. Mesut Karakuş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bugün tanımlama yapılacağı söylendi, bugün giremezseniz yarın bizi yeniden arayın dediler
  3. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    bende de diyor. bunuda sordum, kurstan yetkili daha sisteme girmedik, girince düzelecek dedi :D
    kendi kursuna evraklarını verdin mi? diploma, nüfus kağıdı fotokopisi, birde dilekçe.. dilekçeyi kurstan veriolar dolduruyorsun hemen..
  4. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    şu dakika itibarıyla ben hala giremiyorum.. bu hafta olacağı kanısındayım.. bizim kurs biraz gevşek.. herkesinkide öyle muhtemelen
  5. Mesut Karakuş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sanırım artık bahanelere koşuyorlar: az önce aradım banka dekont aktarmalarında sorun yaşandığını, arkadaşlarımızın sorunu çözmek için uğraştığını, bugün içinde çözüleceğini...

Sanırım bugün de boş geçecek :(
  6. Keramettin Dursun İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    33721
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    şu an bankayla veri alışverişinde bir sıkıntıyı çözmeye çalıştıklarını bugün veya bir kaç gün içerisinde çözüleceği söylendi, aynı bahane, aradığım tel 0312 296 60 00 - 2 - 1 -1
  7. Mesut Karakuş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ben işin aslını öğrenmek için Ziraat bankasından bilgi istedim. merak ediyorum gerçekten öyle bir sorun var mı
  8. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Ama 23.59 dan sonra 1 dakika süre tanımam. :D
  9. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    ne bankası dostum, biz dekontları verdik kursa, baksınlar ordan.. kurs scan edip sistemlerine geçicekmiş.. öle dediler.. sonra alırlar dosyaya bakarlar.. ama nerdeee :D
  10. volokine İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

simdi hocam ben konusmadim emin degilim ama oyle bankadan ogrenilecek bir sey olacagini zannetmiyorum cunku;

bir duyuruda http://www.isgkatip.com/ adresinde sinavlar bolumu geciyordu bu siteden egitim kurumlari kursiyerlerin bilgilerini telefon numaralarini meslek bilgilerini egitim aldigi kurum bilgilerini girecekti. o sisteme girip baktiysaniz -kendi tc kimlik numaraniz ve baba adiniz ile girebiliryorsunuz- meslek bilgisi xxx_muhendisi ve xxx_bilmem_ne_falan_filan_egitim_kurumu_adi bicimindeydi. butun kazananlarin bilgilerini tek tek elle girmek cok uzun ozalagindan ve veritabaninda daha rahat islem yapabilmek adina turkce karakter kullanilmiyor ve bilgiler arasinda _ bulunuyor bosluk sikinti yaratabiliyor. csgg isggm bu sekilde daha hizli bir sekilde yeni kazanlari sisteme katmak istedigi icin egitim kurumlarinin bilgileri girmesini istemisti. ziraat bankasinda odeme yapanlarin listeside bir veritabaninda saklaniyor ve bu veritabani ya direkt sql olrak -ki sanmiyorum- ya da xls formatina -ms excel- cevrilerek isggm'ye verilmis olabilir. isgkatip.com php olarak yazilmis ve veritabani mysql dir. xls microsoft urunu oldugundan mssql'e aktarmasi kolaydir ama xls'yi mysql'e aktarmak icin bazi durumlarda bin dereden su getirmen gerekebiliyor.

banka dekontlarindan kontrol etmek yerine bankanin odeme yapanlar listesinden eslestirme yapmak elle dekont kontrolu yapmaktan daha kolay bir calisma olur cunku kazanan sayisi odeme yapan sayisi dusunuldugu zaman elle dekont kontrolu dekontlarin kurumlardan isggm'ne ulasmasi uzun bir zaman dilimi gerektirir ama elektronik ortamda eslestirme yapmak elle yapmaya gore daha kisa surede olur.

sozun ozu farkli veritabanlarindan bir digerine veri aktarmak cok sancili bir surec olabiliyor ve buyuk veritabanlarinda muhakak bir yerde ister istemez sorun yasabiliyorlar. tahminimce isggm'nin bilgi islem memurlari veritabanlarinda eslestirme yapmak icin iki farkli veritababnin birbirine entegre etmeye calisiyor olabilirler boylece bu tur sikintilar yasiyor olabilirler dolayisiyla gecikme yasaniyor olabilir ne bileyim 100 kisi kazandiysa 70 kisi belge ucretini yatirdiysa odeme yapanlari isg-katip sistemine entegre etmek konusunda sikinti yasiyor olabilirler.

ps; bir de tamamen benim olaya toz pembe bakmamdan kaynakli boyle bir dusuncem de olabilir.
  11. Melih Şendoğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    31757
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    isg katipe giremiyorum , 3 gün içinde tekrar deneyin diyor hala .
  12. Aynur Kayapınar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    80755
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kimya Mühendisi
    az önce denedim ben de...giriş yapmadı.
  13. nasıl bir 3 günse bitmedi gitii:(
  14. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    3 jüpiter günü o .. yok yönergeleri tam okumuyorsunuz ki
  15. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Ezel hanım 17 dakika var :D
    Ama hiç bir hareket yok.
  16. şu 3 gün dediklerini 72 saatten ibaret diye biliyordum değilmiş..17 dk nında dünya saatine göre olmadığını düşünüyorum artık :(
  17. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    er geç olacak inşaallah.
  18. Melih Şendoğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    31757
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    isg katip 'e girebiliyorum :):):):):)
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 3 Ekim 2013 ---
    Arkadaşlar,isg katip açılmıştır, ben girebiliyorum 18 ağustos sınavını kazanıp , belge ücretimi 17 Eylül 2013'de yatırmıştım .
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 3 Ekim 2013 ---
    Arkadaşlar normal olarak giriş yapabiliyorum, bilgilerimi güncelledim,ben girdiğimde adresim doğruydu . Cep telefonumu ve ev telefonumu bilgilerimi girdim , e-posta adresimi yazdım . İletişim bilgilerimi girdikten sonra altta bir kutucuk var , iletişim bilgilerinizin firma ve osgb ler tarafından görülmesi için .

Fakat sisteme girmeden giriş kısmının aşağısında şöyle de bir yazı var:Bunu tam olarak açıklar mısınız ?Ben şu anda herhangi bir firmaya vb kayıtlı değilim zaten .

"Eğer Sisteme giriş yapmak istediğiniz İşyeri - Firma yukarıdaki listede gözükmüyor veya SGK kayıtlarında E-Bildirge Kullanıcısını değiştirmiş (güncellemiş) iseniz aşağıdaki E-Bildirge Kullanıcısını Güncelle butonuna basınız. E-Bildirge kullanıcısını SGK kayıtlarında güncellemeden sisteme giriş kaydınız oluşturulmayacaktır."
  19. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar bende dün gece 23:25 denemiştim olmadı ama şimdi oldu. Girdim. Artık isg-katip imde var. Şimdi geriye şirket bulmak kaldı sanırım. :)