1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 ağustos sınav başvurusunda izlenecek yol(alıntı)

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve Özlem Askargenç tarafından 20 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

 1. 1-Öncelikle, 35 TL sınav ücreti Türkiye Halk Bankası, Vakıfbank veya T.C. Ziraat Bankalarından birine KURUMSAL TAHSİLAT sistemi aracılığıyla yatırılır. Sınav ücreti bankaya yatırılırken Kurumsal Tahsilat ile işlem yapılacağını ve girecekleri sınavın adını söylemeleri yeterlidir (işyeri hekimliği veya iş güvenliği uzmanlığı sınavı gibi).

  2- Banka işleminden sonra,

  http://basvurular.meb.gov.tr/bsv2/calisma_isguv_uzm/tckimliksor.aspx


  adresine giriş yapmak gerekiyor.

  3-Menüde açılan 'kontrol kodunu' girilecektir.

  4-Gerekli kimlik bilgileri girilecektir.

  5-Açılan yeni sayfanın sağ bölümüne resminizin eklenmesi gerekmektedir.

  Bilgisayarınıza yüklemeniz gereken fotoğrafınızın "jpg" formatında olması gerekiyor. Bunun için de, mevcut fotoğrafınızı masaüstüne kopyalamanız yeterlidir. Fotoğrafınızın 10 KB büyüklüğü geçmemesi gerekiyor. Eğer fotoğrafın dosya büyüklüğü 10 KB'dan büyük ise, bilgisayarın 'Başlat' menüsünden 'Donatılar' ve donatılardan da 'Paint' seçeneği tıklanır.

  Açılan sayfanın sol üstte bulunan bölümlerinden 'Aç' yazan bölüm işaretlenir. Açılan menüden 'Masaüstü' tıklanır. Buradan da, az önce masaüstüne yüklenilen "jpg" formatındaki fotoğraf seçilir. Paint penceresinin üst bölümünde bulunan 'Resim' menüsü tıklanır. Açılan pencereden yatay ve dikey küçültme işlemleri ile fotoğrafın dosya büyüklüğü, fotoğrafın küçültülmesiyle birlikte azalır.

  6-'Gözat' butonu seçilir ve masaüstünüzde bulunan fotoğrafınız işaretlenir.

  7- 'Resim Ekle' butonu tıklanır ve fotoğrafınızın ilgili bölüme yerleştiği görülür.

  8-Alt satırlara inildiğinde, yatırılan sınav ücretinin varlığını görülecektir.

  9-Adres Bilgilerinizi de girdikten sonra, son kez bilgilerinizi tekrar kontrol ederek 'Kaydet' (Başvuru yap) butonu tıklanır.

  10-En sonunda da yazıcıdan çıktı alıp ilgili bölümü imzalamanızla birlikte işleminiz gerçekleşmiş olur. Bu çıktının herhangi bir yerde onaylanmasına gerek bulunmamaktadır.
 2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  SINAVIN ADI
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı
  SINAV ÜCRETİ
  Aday; 35 (otuzbeş) TL KDV dahil sınav ücretini 18-30 Temmuz 2013 tarihlerinde; MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesi’nin T.C. Ziraat Bankası Ankara Başkent Şubesi, Türkiye Vakıflar Bankası Ankara Merkez Şubesi veya Türkiye Halk Bankası Küçükesat Şubesinden herhangi birisine “Kurumsal Tahsilat Programı” aracılığı ile yatıracaktır.
  SINAV BAŞVURUSU
  Sınava girecek aday, sınav ücretini yatırdıktan sonra sınav başvurusunu 18-30 Temmuz 2013 2013 tarihlerinde adayın son altı ay içerisinde çekilmiş vesikalık fotoğrafını tarattıktan sonra http://www.meb.gov.tr internet adresi üzerinden yapacaktır.
  Adaylara ait fotoğraflı sınav giriş belgeleri; 06 Ağustos 2013 tarihinde http://www.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanacak, adaylar sınav giriş belgelerini bu adresten alabileceklerdir.
  SINAV YERİANKARA (MEB’e bağlı ilk ve ortaöğretim okulları) SINAV TARİHİ, GÜNÜ VE SAATİ
  18 Ağustos 2013, Pazar günü, Saat: 10.00

  Ekli Dosyalar:

 3. Vedat VELİOĞLU İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  ÖZEL BULURSAM ÖZEL ÇALIŞIYORUM. GÜZEL BULURSAM GÜZEL ÇALIŞIYORUM.
  Para kurumsal hesaptan yatırılmadan olmuyor.