1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 ağustos sınav notunuz?

Konusu 'Serbest Kürsü' forumundadır ve Ergül Çatalbaş tarafından 12 Eylül 2013 başlatılmıştır.

?

Sınav notunuz başarılı mı?

1. EVET

54,4%
  2. HAYIR :(

45,6%
Birden fazla oy kullanılabilir.
  1. onur kubilay İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  2. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Hazırlayanlar bu işi bilmiyor tezi doğruysa.. sınav sorularına çalışmamak en büyük bir hata olur.

Alıştığımız sınavlardan son derece farklı. Bu soru tipini anlamayı çözmeyi ve esas olarak nereyi öğrenmemizi istediklerini çıkmış bütün soruları defalarca çözmeden öğrenmek olanaksız. İlk işiniz çıkmış soruları çözmek olmalı. C-B ve İş yeri hekimi sınav soruları.
  3. ayrıca internette dolaşan spot bilgiler notlarına çok fazla güvenmeyin..
  4. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    4857 İş Kanununu çok iyi öğrenin, 6331 Kanunu iyi öğrenin, Yönetmelikleri (6331 yönetmelikleri özellikle) çok iyi öğrenin, tüzükleri öğrenin demeye korkuyorum çünkü son sınavda tüzük geçen sorular iptal oldu biliyorsunuz. Ama yinede tüzükleri öğrenin diyeceğim. Dersleri iyi takip edin. İSG genel konuları öğrenin. Bunlar için piyasaya yeni çıkmaya başlayan kitaplar var onlara çalışın. Tekrar altını çiziyorum, yönetmelikler ve 6331 ile 4857 ezberlenirse iş kolay. Öğrenmezse iş zor. Muhakkak ama muhakkak ezberlenenecek.
  5. ESMA HALİL İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
  6. Bedriye Binbaşıoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Son sınavdaki sorulara çalışarak belki işin mantığı kavranabilir ama daha eski sorulara bakmasınlar çünkü soru tarzı tamamen değişti :)
  7. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Valla ben sadece eski sorulara çalışıp geçtim. Hiç tüzük yönetmelik okumadım.

Hem ben zaten sadece sorulara çalışın demiyorum. Sorulara da bolca çalışın diyorum ;)
  8. Müge Ataseven İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Kafam karıştı :( güzel bir çalışma planı yaparak çalışmaya başlamak istiyorum.....ancak nereden başlamalıyım bilemedim...
  9. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Şimdiden 6331 + 4857 + 6331 e bağlı yönetmelikleri öğrenmeye (bunlar aynı zamanda işinizi size en doğru öğreten kurallardır) başlayın. Sonrada diğer konulara girersiniz.
  10. FAZLI ERDEN GÖÇMEN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    128373
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    68 ile kaldım Yazık oldu. İkinci sınava inşallah geçerim.
  11. Bedriye Binbaşıoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Genel İSG kavramları-kuralları başlangıç noktası olmalı.Devamında İş Hukuku çalışabilirsiniz. 6331 ve 4857 yi çok iyi öğrenin.Yönetmeliklere çalışın.Risk konusuna ağırlık verin çünkü ordan gelen sorular kafa karıştırabiliyor.
    Çalışırken not tutun.
    Sınav öncesi genel tekrar yapın.
    Kolay gelsin, başarılar diliyorum.

12. müge merhaba..çalışma moduna yanaştım ben, senin vaktin olacak mı, bir yerde çalışıyor musun
  13. Müge Ataseven İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Tesekkurederim .....yarın başlıyorum ......zor bir süreç beni bekliyor ....notlar çıktılar renkli kalemler :)
  14. Bedriye Binbaşıoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Eğitim kurumunun notlarını slaytlarını bir kez okuyup geçin..Önemli olan güncel mevzuat.

15. tamam çok iyi..daha önce söylemiştim notlarım düzenli, kitaplarım da var, kitaplarımı sana yollasam hiçbir şey kaybetmem fakat zaman kaybı yaşarsın..çok basit sistem oluşturacağız..güven bana..bak dinle..bilgit sitesinde en yeni yönetmelikten aşağılarada doğru 16-17 adet yeni yönetmelik var..konuları bir bütün olarak algılamaya çalışırsak çalışma motivasyonumuz düşer..bu şekilde yapacağız..ben yarın tepeden 3 yönetmeliği okuyacağız ve temiz yazılarla not alacağım ve bu aşama bitikten sonra burada ilgili konuyla ilgili pekiştirme yapacağız..bu yönetmelik okuma işlemi 6 güne çok rahat biter..öteki aşamaları düşünme
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 15 Eylül 2013 ---
    yönetmelik aşamasından sonra..iş hukuku-temel hukuk- risk değerlendirmesi konularına çalışacağız
    geriye kalan konuları hiç düşünme sonra düşünürüz
  16. % bir milyarda uçurum ezbere gerek yok..inanma..koray bey dile getirdi ben de söylemiştim, hiç bakmadığım halde yönetmeliklere mantıken 69..tamam okuyacağız anlayacağız ezberleri fakat beynimizi şart şeklinde koşturursak işimiz zorlaşır tamam
  17. yasiner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bende katılmak isterim arkadaşlar eksik görürsek fazla görürsek müdahale eder bende iice pekiştiririm en son özü çıkar ortaya tek tek ele alınmalı yönetmelikler özet hepberaber sonra tekrar bol bol önemli kısım birlikte çıkarılması gereken öz'de eksiklik olmamalı gerisi kişisel çalışmadır. sevgiler saygılar

18. yasin..olay makarna..herkes başlasın yarın 3 yönetmelik ertesi 3 3 3..6-7 güne yönetmelik bitiyor bukadar kek...
  19. yasiner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    zate biliyoruz özetini hepbirlikte ortaya koymalıyızki birinin gözünden kaçan dierine takılır 3-5 kişi yapsa aynı özeti ve 1 i koysa dierleride üstüne eksikleri koysa al sana mükemmel bir özet burdanda bi beyin fırtınası herkes sorular sorar bitti günde 2 yönetmelik bile uygun olur.
    zate biliosak
  20. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Yönetmelik okumayı gözümüzde büyütmeyelim. Sınavda yönetmelik sorularını hiç yönetmelik okumadan mantıkla çözebildik (en azından bir kısmını). Bir kaç kez okunursa kulak dolgunluğu olur ve boşluk soruları rahat yapılır. Gerisini zaten daha önce çalıştınız. Bir tekrarla sapasağlam olur.

Geriye kalıyor çıkmış soruları ve soru mantığını kavramaya.. ve soru konularını didiklemeye