1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 ağustos sınav notunuz?

Konusu 'Serbest Kürsü' forumundadır ve Ergül Çatalbaş tarafından 12 Eylül 2013 başlatılmıştır.

?

Sınav notunuz başarılı mı?

1. EVET

54,4%
  2. HAYIR :(

45,6%
Birden fazla oy kullanılabilir.
  1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Sevgili Arkadaşlar,

18 Ağustos 2013 tarihinde yapılan İSG ve hekimlik sınavında başarılı olan tüm arkadaşlarımız adına hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum,Sınav barajının altında kalan arkadaşlarımızında üzüntüsünü içimizde hissediyor ve diğer sınavlarda başarılı olacakları hususunda ümidimizi canlı tutuyoruz.

Saygılarımla,
  2. gülden Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Ergün Bey çok haklı.
    Tek kurs dönemiyle sınav giriş hakkını 2 kereyle sınırlamanın mantıklı bir tarafı olabilir mi?

bu sınavdan da geçemeyerek sınav hakkımı doldurdum maalesef. sırf sınava yönelik değil uygulamaya yönelik çalışmış biri olarak bundan sonra ne yapacağımı ben de bilmiyorum. bu işin tüm zorluklarını ve sorumluluklarını çok iyi bilen ve buna rağmen gerçekten yapmayı isteseyen, bunun için çalışmalar yapan biri olarak yeniden kurs parası ödemek istemiyorum.
  3. mt_nihat İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İSG sınavlarıyla ilgili net bir İstatistik neden yayınlanmıyor acaba. Başarı Oranı %24-%40 Arası olarak duydum ama doğrusu ne??
  4. Fatih Yavuz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    38627
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    Medikal
    68 le kaldim. Son sinavimdi. Böyle işin içine edeyim. Kendimi birtakım salaklarin ellerine bırakmayıpo bir daha bu saçma sapan sınav sisteminin içine girmem. Benim icin defter kapanmıştır....
  5. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    internette epey aradım %24 ile %35 arasında olmuş bu güne kadar olan sınavlarda. Son sınavda daha da düşük olma ihtimali çok fazla.
  6. ihsanates61 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Sınava 2. girişimdi İlkinden 69 almıştım. Allaha şükür ki bundan zorda olsa 71 aldım. Bu sınavı bu şekilde hazırlayanlara hakkımı helal edermiyim bilmiyorum.
  7. melis demir İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    sınava ikinci girişim ilk 67 idi, şimdi 70 almışım şükür atlattık bunuda. kazanan arkadaşları tebrik ediyorum, geçemeyen özellikle 68, 69 gibi sınırda kalan arkadaşlar morelinizi bozmayın ben kendimi çok harap etmiştim ama ikincisine öylesine girmiştim umudum yoktu yani zor gelmişti, kısacası şu ki; sınava hazırlanırken ve sınav esnasında sıkıntı yapmamak.
  8. Fatih Yavuz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    38627
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    Medikal
    kazanan arkadaşlari tebrik ederim. Hayirli olur inşallah...
  9. mt_nihat İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bu rakamların kaynağı nedir? Resmi bir açıklama neden yapılmıyor ben bunu merak ediyorum.
  10. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Kaynak yüce google.. resmi açıklama nedir?
  11. Ahmet A. İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    57070
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Teknik Öğretmen
  12. mt_nihat İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sınava şu kadar kişi girdi Şu kadar başarılı Oldu diye bir haber bile yeterdi.
    Google da aradım bulamadım. link varsa gönderir misiniz.
  13. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Aahh sorma şu an yine arıyorum. İsg başarı oranı diye aratmıştım ama halen bulamadım. Fakat aldığım kaynak bakanlıktan istemiş. Bakanlığın bilgi isteme bölümü var oraya yazılıp kesin rakamlar alınır. Biliyosunuz yeni kanunda bilgilendirilme hakkımız var. Kesin dönüşü olur. Net açık sorabiliriz.

Bu güne kadar kaç kişi girdi.. başarı oranı nedir.
  14. mt_nihat İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    teşekkürler.
    Oradan Soracam eğer cevap alırsam buradan paylaşırım
  15. Turgay Aytaç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Bu saatten sonra ne kdr sitem etsekde konuşsak da bir faydası yok. Adamlar kendi bikdiklerinden sasmiyorlar onlara göre herşey doğru bize göre yanlış. Bi şekilde kılıfına uyduruyorlar. Ama benim anlamadigim bu kdr bütün herkesin sağlığını ve güvenliğini ilgilendiren bir konuda neden uzmanlık sınavının hakki 2. Ehliyet sinavi icin 1300 Tl odeyip hem sağlık hemde güvenliği ilgilendirmesine rağmen yilda 5 kere girme hakkı var ken. Ondan daha riskli ve önemli bir konu için ve yol harcı sertifika ucreti ve sinav icreti hariç 2200 Tl harcanan bir belge için 2 sınav hakkı var. Bu şekilde olmamasi gerek ve sınav yonetmeliginin komple degismesi gerekli. C Sınıfı uzmanlik belgesi için 1 yilda 5 sinav hakkı B sınıfı uzmanlık belgesi için 3 sinav hakki ve A sınıfı icinde 2 sinav hakkı tanınması gerekli. Artık geçmişi bırakıp bu yönde organize olup baskı yapmak lazım...
  16. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Bunun mantığı şu?

Diyorki bu bir yığılma yaratır, iki kez geçemeyene yığılmayı önlemek için sınava girişi zorlaştırayım. Ancak çok azimli ve istekliler kursa gidip devam etsin. Yığılmanın önüne bir baraj koymak istiyor.

Ayrıca rakam vermişsiniz şuna 5 şuna 3 şuna 2 vs. Bununda kendi içinde mantığı yok. Yani bende 7-4 -18 diyebilirim. Sizde buna hayır diyemezsiniz. Yada biri sonsuz hak olsun diyebilir.

Rakamdan çok mantık geliştirmeliyiz. Yığılma istiyor muyuz.? Hayırsa, bunu nasıl önleriz?
  17. yasiner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  18. yasiner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    tebrikler koray bey
    bu sınav hakkında kaç kişi girdi kaçı belge aldı yazsalar biz hesaplarız zate terbiyesiz bunlar devlet sırrı herşey :D
  19. fatoş arlı İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  20. Mustafa Yıldırım Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Nevşehir
    Sertifika Numarası:
    69893
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    kazanan arkadaşlara hayırlı olsun aramıza hoşgeldiniz diyor ve kazanamayan arkadaşlarında morallerini çok bozmamalarını bir dahaki sınav için umutlarını yitirmemelerini tavsiye ediyorum.