1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 ağustos sınav notunuz?

Konusu 'Serbest Kürsü' forumundadır ve Ergül Çatalbaş tarafından 12 Eylül 2013 başlatılmıştır.

?

Sınav notunuz başarılı mı?

1. EVET

54,4%
  2. HAYIR :(

45,6%
Birden fazla oy kullanılabilir.
  1. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Yanlış hatırlamıyorsam toplu dava açılamıyor. Tek tek dava açmanız lazım. Kaybederseniz tüm mahkeme ve avukat masrafları size kalır. Kazanırsanız bakanlık öder. 2 yılı bulabilir sonuçlanması.
  2. Mustafa Ezerarslan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar ben 72 ile kazandım. Kazanan arkadaşlara hayırlı olsun 2. sefer girecek arkadaşlara sabır ve iyi çalışmalar dilerim. Bir önerim olacak. Bazen özet çıkaran bir arkadaş yönetmeliklerin özetini internette yayınlıyor. Fakat tam sağlıklı olmuyor. Bir sürü yanlışlarla dolu oluyor. Güvendiği bir kaynaktan bulabilirse buna çalışsın veya bir kaç kişi bir araya gelip yürürlükteki yönetmeliklerin özetini çıkarsınlar buna çalışsınlar iş bölümü ile yük azalır ve kolay çalışırsınız. Garanti yüksek not alırsınız. Sen yaptın mı derseniz biz teşebbüs ettik fakat bir arkadaş yanaştı diğerleri yanaşmadı ,yapamadık.
  3. murat güler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    91328
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    arkadaşlar , iptal olan sorular herkesi etkiler değil mi ? başvuru yapılmamış olsa bile kişi tarafından
  4. etkileeeer........
  5. Fatih Yavuz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    38627
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    Medikal
    Bende aynı durumdayım. ilk sınav 69, ikinci 68. tekrar sınav vs. zor.. bu işin başka çözümü olmalı. ben ilk sınav sonucuna itiraz ettim. bana dilekçenin cevabı bile gelmedi. iyice tadım kaçtı.. 4 aydır keyfim kaçtı.. Kazanan arkadaşlara başarılar dilerim. dereyi geçtiler... İnşallah bundan sonraki süreç sınav süreci gibi olmaz. çünkü sınavı kazanmakla da bitmiyor malesef.. bu seferde "hadi bakalım aldın belgeyi, şimdi işlet o belgeyi" gibi stresler olacaktır. Bindik bir alamete giyioruz kıyamete :)) Hakkımızda hayırlısı olsun..
  6. volokine İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

hocam yanlis anlama ama senin okuyup sonra ne anlama geldigini dusundugun kaynaklarin yanlis. hangi gelirin cok hangisinin fazla oldugunu bilemiyorum ama karayollari genel mudurlugunun sitesinde 2013 yili ay ay otoyol ve koprulerin gelirleri yayinlanir. bizim 43 milyarlik bir otoyol/kopru gelirimiz bulunmamaktadir.

http://www.kgm.gov.tr/SiteCollectio...aliBilgileri/OtoyolVeKopruGelirleri(2012).pdf

bir de vergilerden ne kadar gelir elde edildigini merak ediyorsaniz gelir idaresi baskanliginin web sitesinden vergi istatistikleri bolumunde yil yil analizi yapilmis sekilde bakabilirsiniz. ama sinav odemelerinin -diger harclar diye gecer- tutup -butun sinavlar dahil- bir akaryakit vergisi ya da konut verdigi ya da baska bir gelir kaynagi ile yarisabilecegini dusunmuyorum.
  7. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
  8. volokine İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    hocam bak simdi sen bana bir finans sitesinin haberini gosteriyorsun en azindan 30 kaynak var diyorsun. ben o finans haber sitesindeki bir metni kopyalayip google.com da arasam dedigin gibi 30 belki 100 farkli yerde yazan bir haber bulurum ama bu haberlerin dogrulugu icin birde karayollari genel mudurlugunun web sitesindeki istatistiklere bakmak gerekir degil mi? iste o haberde olmasi gereken kaynagin adresini bir onceki mesajimda yazdim. kgm'nun yaptigi aciklamalara gore ay ay 2013 yilinin geliri yaziyor ve web sitesinin gezinirsen 2001'den 2012 yilina kadar yillik gelirleri yaziyor. ben sana resmi bir kaynaktan aciklanan belgeyi gosteriyorum ama sen bana bir haber sitesindeki makaleden bahsediyorsun. hangisinin dogrulugu daha gercekci?
    ben sinav geliri, akaryakit vergisi, karayolu, gelir vergisi diye hangisi daha cok kazandiriyor hangisi daha az kazandiyor yaristirmiyorum ama turkiye'nin gelir vergileri icin gelir idaresi baskanligi sitesine bakabilirsiniz. orada listelenmistir, resmi kaynaktir bir haber sitesi degildir.
    ama size su konuda katiliyorum -diger forumda da yazimistiniz- sinav harclarndan kazanilan para bir alkolden kazanilan paradan fazla degildir. akaryakit vergisiyle gelir vergisiyle falan yarisamaz.
  9. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    kaynağınızda resmi bir şey yok.. boş bir tablo finans gündemde devletin resmi beyanından almış zaten.
  10. Ruşen Doğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    35499
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    71
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 14 Eylül 2013 ---
    son 2 hafta çalışabilme imkanım oldu, şu an çok rahatlamış durumdayım.
  11. Salih ŞENER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100394
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu/NEVŞEHİR
    65 de kaldık...
  12. volokine İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  13. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    tamamda benim verdiğim kaynakta devletten almış. Ancak verdiğim kaynağı tam okuma zahmetine girmediğiniz için anlama güçlüğü olmuş.

Ben sizin için anlaşılır bir biçimde özetleyim;

"Motorlu taşıtlara ilişkin ÖTV 8 milyar 409 milyon liraya yaklaşırken, tüketilen yakıttan alınan ÖTV 21 milyarı aştı. Tüketilen yakıttan alınan KDV ise geçen yıl 7 milyar 260 milyon lira, MTV 6 milyar 716 milyon lirayı geçti. Otoyol ve köprülerden elde edilen gelirin KDV'si 149 milyona yaklaştı. Tüm bu rakamlar toplandığında karayolları, geçen yıl 43 milyar 548 milyon lira vergi geliri sağladı."​

14. Filiz fırat İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Eee geçtik şimdi ...
  15. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Evet bundan sonrası ayrı bir dert, belgeyi alıp iş bulacaksınız :)
  16. volokine İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ben www.kgm.gov.tr'nin yalancisiyim ama dogru sen kgm'nun acikladigi rakamlari resmi kaynak olarak gormuyordun, ozur dilerim.
  17. Filiz fırat İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    İş bulma kısmı kafamı karıştırıyor sudan çıkmış balık gibiyim
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 14 Eylül 2013 ---
    Osgm lere bağımlımı çalışmak gerekiyor yoksa tam zamanlı bir iş bulmakmı mantıklı
  18. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Sınavı geçince iş bittimi sanmıştınız:)
  19. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Aşağı yukarı hepimiz öyleyiz. Tam ne yapacağımızı bilmiyoruz.

OSGB'ler iyisini bulursanız size tecrübe kazandırabilirler. Kötüsünü bulursanız deli gibi çalıştırır canınıza okurlar. Tam gün çalışmak daha cazip olabilir ama tecrübe olmadan bulmak zor.

Birde bazı ruhlara tam gün çalışmak zor gelebilir.
  20. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    Ağustos sınavı istatistikleri konusunda bilgisi olan var mı ?