1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 agustos sınavı hakkında..!!!

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve Çağlar Karabıyık tarafından 15 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Çağlar Karabıyık İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Eğitim Kurumlarının Dikkatine - 59 (Eğitim Programı Müfredat Değişikliği Hakkında)
    Eğitim Kurumlarının Dikkatine!!!
    Bilindiği üzere son 1 yıl içerisinde iş sağlığı ve güvenliği mevzuatında oldukça önemli değişiklikler meydana gelmiştir.
    Bu değişikliklerin iş güvenliği uzmanlığı temel ve yenileme eğitim programlarına da yansıtılabilmesi amacıyla, her iki program için de güncelleme çalışması yapılmış ve 1 Temmuz 2013 tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde İSG-KÂTİP’te gerekli altyapı hazırlıkları tamamlanmıştır. Bu itibarla, anılan tarihten itibaren girişi yapılacak iş güvenliği uzmanlığı temel ve yenileme eğitimlerinde güncellenmiş programların kullanılması uygun olacaktır.
    Güncellenmiş programlara, İSG-KATİP’in ilgili kısmında yer alan (Yeni) ibaresinden ulaşılması mümkündür.
    Örnek: (C) Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Temel Eğitim Programı (Yeni) Ayrıca, 18 Ağustos 2013 tarihinde yapılacak sınava katılacak olanlar, mer’i mevzuatta yer alan konulardan sorumlu tutulacak olup; Kurumlarınızca katılımcılara bu yönde bilgi verilmesi ve gerekli düzenlemelerin yapılması uygun olacaktır.
    Bilgileriniz rica olunur. “”

Sayın kursiyerlerimiz:
    İş Sağlığı Güvenliği Genel Müdürlüğü’nün yukarıda belirtilen 13.06.2013 tarihinde yapmış olduğu duyuruda olduğu gibi, Ağustos dahil bundan sonra yapılacak sınavlarda sorular geçerli mevzuattan olacaktır.
    Eğitim programlarımızın uygulanmasında ara ara çıkarılan yönetmeliklere bağlı olarak sizlere dersler yeni mevzuat hükümlerine uygun olarak anlatılmıştır. Bununla birlikte temmuz ayının 2.haftasında sizlere değişiklikler ile ilgili doküman gönderilecektir. (Temmuz ayının beklenmesindeki neden: Ağustos ayında sınava girecek olanların programları 30 haziran 2013 tarihinde bitecektir. Bu tarihe kadar çıkarılacak yeni yönetmelikler ve değişiklerin bu dokümanda yer almasını sağlamaktır.)
    Halen yürürlükte olan 4857 sayılı kanun gereğince çıkartılan yönetmeliklerin yanı sıra 13.06.2013 tarihi itibariyle 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu gereğince çıkartılan yeni yönetmelikler aşağıda belirtilmiştir.
    ÇALIŞANLARIN İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMLERİNİN USUL VE ESASLARI HAKKINDA YÖNETMELİK
    EKRANLI ARAÇLARLA ÇALIŞMALARDA
    SAĞLIK VE GÜVENLİK ÖNLEMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK

ÇALIŞANLARIN PATLAYICI ORTAMLARIN TEHLİKELERİNDEN KORUNMASI HAKKINDA YÖNETMELİK
    İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ HİZMETLERİ YÖNETMELİĞİ
    İŞ EKİPMANLARININ KULLANIMINDA SAĞLIK VE GÜVENLİK ŞARTLARI YÖNETMELİĞİ
    İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK
    İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KURULLARI HAKKINDA YÖNETMELİK
    İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ RİSK DEĞERLENDİRMESİ YÖNETMELİĞİ
    İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİNE İLİŞKİN İŞYERİ TEHLİKE SINIFLARI TEBLİĞİ
  2. Murat Orhan Sarıoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Bilgilendirmen için çok teşekkürler.
  3. d.baştog İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    cağlar buradan şunu mu anlıyoruz"4857 + 6331 deki yukarıda belirttiğin 10 adet konu"dan mı sorumluyuz..
  4. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
  5. BİYOLOJİK ETKENLERE MARUZİYET RİSKLERİNİN ÖNLENMESİ HAKKINDA YÖNETMELİK
    bu gün eklendi :)
  6. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    Yasemin hanım bakanlık o yönetmeliği Ekim sınavında soracak demek ki :) karıştırmayın şimdi :)
  7. tamam
  8. Çağlar Karabıyık İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    1 temmuzu beklemektense şimdiden çalışmalara başlamanız için faydalı olmuştır inş :)
  9. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    mayis sinavini gecmemiz iyi olmus, faydali paylasim, bizim de bilgilerimizi guncellemek icin kaynak olmus.
  10. şimdi hangi mevzuattan sorumluyuz anlamadım..
  11. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    isgbaris33 mesajimin neresini anlamsiz buldunuz acaba?
  12. Melih Şendoğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    31757
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar , yürürlükten kaldırılan mesela ağır ve tehlikeli işler yönetmeliği de var,konusunu da açtım bundan sorumluyuz mesela?
  13. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    Melih Şendoğan yukarıdaki açıklamalardan anlaşıldığı üzere mer'i yani yürürlükte olan mevcut mevzuattan sorumlu olunacağı yönünde kurumlara açıklamada bulunulmuş.

Yürürlükte olan mevzuat için mevzuat kütüphanemizden yararlanabilirsiniz.
  14. isgbaris33 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    kusura bakmayın telden girdiğimde yanlışlıkla olmuştur.yazınızı görmemiştim bile pardon.
  15. Kevser Turan Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    33759
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

ÇAĞLAR BEY ŞİMDİ BU KONULARDAN MI SORUMLUYUZ YOKSA BU KONULAR YENILENEN MEVZUAT ARASINDAMI?
  16. Çağlar Karabıyık İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    kevser hanım aşağıdaki konularlardan sorumluyuz ama siz yinede forumu takip edin 1 temmuzda kesinleşecek

Ekli Dosyalar:

17. Fatih Yavuz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    38627
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    Medikal
    Ellerinize sağlık.

"6331-Biyolojik-Etkenlere-Maruziyet-Risklerinin-Onlenmesi-Hakkinda-Yonetmelik" te var. onuda ben ekleyim.:)

Ekli Dosyalar:

18. wezosso İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
  19. eskarem İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    öncelikle paylaşımıznı için tesekkur ederim.
    Sadece bu konulardan mı sorumluyuz? bılıyorum 1 temmuzda acıklanacak net olarak ama erkenden baslamak ıstıyorum daha fazla dayanamıcam:))) bu konulardan başlasam sorun olmaz zaten 1 temmuza kadar anca okurum:)
  20. d.baştog İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    tüm konuları iletme şansınız var mı arkadaşlar..:)