1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 mayıs 2013 sınavının sertifikası elime ulaştı

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve Talha Taflıoğlu tarafından 16 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. Naz Olgaç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    74354
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    bizimkini kaplumbağa sırtına bağlayıp gönderdiler galiba hala gelmedi :p
  2. Baran Aydemir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    14829
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    eğitim aldığımız kurumla alakalı aslında.Evrakları bakanlığa geç gönderince ;bakanlıkta geç gönderiyor haliyle:)
  3. Yusuf C. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bence bırakın sertifika bakanlığa olsun :)
  4. Naz Olgaç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    74354
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    bakalım bugün yarın bekliyoruz kısmetse bizim tospaayı
  5. Vedat VELİOĞLU İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ÖZEL BULURSAM ÖZEL ÇALIŞIYORUM. GÜZEL BULURSAM GÜZEL ÇALIŞIYORUM.
    Biri benden mi bahsediyor??? Benimki jet ile geldi.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 22 Ağustos 2013 ---
    Biri benden mi bahsediyor??? Benimki jet ile geldi.
  6. Naz Olgaç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    74354
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    para var huzur var işte :)
  7. Vedat VELİOĞLU İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ÖZEL BULURSAM ÖZEL ÇALIŞIYORUM. GÜZEL BULURSAM GÜZEL ÇALIŞIYORUM.
    Bakanlıkta adamın olacak!!!
  8. Erhan Çeliktürk İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16620
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Uzman
    Arkadaşlar , bu kağıt parçası mı deyip olayı küçümsemeyin. Moralinizi bozmayın.Sonuçta hepimiz Üniversite mezunuyuz,4 yıl boyunca emek verip Üniversite diploması aldık,sonuçta diploma da kağıt parçası.Ancak bu diplomanın verdiği eğitim,öğretim ve yetkilerle çalışmıyormuyuz yıllardır ? Sonuçta kağıttan ziyade İSG eğitiminin bize kazandırdıkları önemli.
  9. Selman Doğan Serbest Kürsü

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    28982
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel Uzman
    Tebrik ederim Talha Bey. Başarılarınızın devamını dilerim.
    Dipnot:
    Yaklaşık 50 bin Mühendis, mimar, teknik öğretmen, fizik, kimya, biyoloji lisans mezunları ile iki yıllık iş sağlığı ve güvenliği programı mezunları bu süreç devam ederken, Bakanlık tarafından yetkilendirilmiş eğitim kurumlarından 15 bin İSG Profesyoneli eğitimlerini tamamlayıp Bakanlığın açtığı sınavlara girerek uzmanlık belgelerini aldı.
    Uzmanların ücretlerini aldıkları işverenleri; işyerlerinde gördükleri tehlikeli bir durumu önce işverene yazılı olarak bildirecek ve işveren gerekli önlemi almaz ise Bakanlığa rapor edecek. Bakanlık da gelip o işyerini kapatabilecek.
    Hizmetinin bedelini işverenden alan uzmanın, işverenini Bakanlığa rapor etmesi bugün yürürlükte bulunan İSG Hizmetleri Yönetmeliği’ne göre kolay görünmüyor. Eğer uzman bu görevini yapmaz ise yani işvereni Bakanlığa ihbar etmez ise Kanuna göre bir ölümlü ve uzuv kayıplı bir iş kazasının hukuki ve cezai sorumluluğunu yüklenecek ve belgesi askıya alınacak.
  10. Çağlar Karabıyık İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    haha mayıs sınavını geçsem demekki daha yeni alacaktım bu kagıt parçasını vah vah...hayırlı olsun
  11. Baran Aydemir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    14829
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ben daha almadım kağıt parçasını :) daha da sevinebilirsin:):)
  12. özge sağanak İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    hayırlı olsun :) asıl iş sertifikayı alınca başlıyor, doğru iş, doğru çalışma arkadaşları ve vicdanen rahatlık =başarı .. bunu sağlayabilirsek ne mutlu ;)
  13. alpin87 İSGforum Üyesi

Arkadaşlar, ağustos 2013 te girdim sınava sertifikam henüz gelmedi. bilgisi olan var mı? risk değerlendirmesi yapıp yapamayacağım konusunda kurs ile görüştüm sertifika numaranızla yapabilirsiniz dediler. bir problem çıkmaz umarım.
  14. Recep Tayyip Taşdelen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bende mayıs ayı belgemi daha yeni aldım. Maşallah çok hızlılar tam 7 ay sonra geldi.
  15. alpin87 İSGforum Üyesi

onu nereden takip edebilirim? şu an raporu bitirdim ve risk değerlendirmesi yönetmeliğinde risk değerlendirmesini hazırlayanın bilgi ve belgeleri raporda olacak diyor. elimde sertifika yok ama sertifika numaramı yazdım. nüfus cüzdanı fotokopimi koydum. Sizce bi sorun çıkar mı?
  16. Orçun Kapçak İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Bekkiler Balıkesir
    Bi sorum olucak

21 Aralık C sınıfı sınavına girdim. Sonuclar acıklandı 15 Ocakta ve geçtim.

Sonraki süreçte nereye başvurmam yada neler yapmam gerekiyor ? Belge ne zaman elime ulaşıyor ? Ya da ne zaman uzman olarak çalışmaya başlayabiliyorum ?

Teşekkürler.
  17. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    Bakanlığın hesabına sonuçlar açıklandıktan sonra belge ücretini yatıracaksınız bazı belgeler istenecek sizlerden. Onları ulaştırırsınız. ISGGM yi takip edin ;) Edemiyorsanız bizi takip edin bizde haber veririz :)
  18. Fikret Yetiştiren İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    78841
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Benim de Mayıs sınavındaki Csınıfı sertifikam yeni elime ulaştı.Hayırlı olsun bakalım...
  19. Orçun Kapçak İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Bekkiler Balıkesir
    Teşekkür ederim Talha Bey
    Ortalama 3 ayı buluyor sanırım görev yapabilmemiz için geçen süre.