1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 mayıs 2013 sınavında başarılı olan adayların dikkatine

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve Resul Akdeniz tarafından 15 Haziran 2013 başlatılmıştır.

 1. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  45622
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Gediz Madencilik A.Ş
  İŞYERİ HEKİMLİĞİ VE İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI SINAVINDA BAŞARILI OLAN ADAYLARIN DİKKATİNE


  Bilindiği üzere işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı sınavı 18 Mayıs 2013 tarihinde gerçekleştirilmiş ve sonuçları ilan edilmiştir.

  İlan edilen sonuçlara göre sınavda başarılı olan adaylar belge talebi başvurularını eğitim kurumları üzerinden yapacaklardır.

  Eğitim kurumlarınca sınavı kazanan ve belge almaya hak kazananlardan her bir kişi için ayrı ayrı başvuru dosyası hazırlanacaktır. Başvuru dosyasında aşağıdaki belgeler yer alacaktır :

  1. Adayın Bakanlığımıza hitaben yazdığı dilekçe (örnekler ekte yer almaktadır.)
  2. Nüfus cüzdanı fotokopisi
  3. Diploma veya mezuniyet belgesinin onaylı sureti (*)
  Onay İşlemi :
  · Noter
  · Eğitim Kurumu (**)
  · Mezun Olduğu Üniversite tarafından yapılabilir.
  4. Belge ücretine ilişkin dekont (***)
  5. Hazırlanan dosyalar alfabetik sıraya konularak ve listeleri yapılarak bir ön dilekçe ile eğitim kurumlarınca Genel Müdürlüğümüz gelen evrak servisine teslim edilecektir. Listeler asgari T.C. Kimlik No, Adı Soyadı, Meslek bilgilerini içermelidir.
  6. Belgeler teslim tarihi sırasına göre Genel Müdürlüğümüzce hazırlandıktan sonra toplu halde eğitim kurumlarına gönderilecek olup, şahıslar belgelerini eğitim aldıkları eğitim kurumlarından alabileceklerdir.
  7. Eğitim alarak belge almaya hak kazananların şahsi başvuruları kabul edilmeyecektir.
  8. Eğitim almadan doğrudan sınava giren ve belge almaya hak kazananlar yukarıda belirtilen belgelerle (onaylı) birlikte Genel Müdürlüğümüze doğrudan başvurabileceklerdir.
  (*) Tek başına eklenen yüksek lisans belgesi mevzuat gereğince yeterli değildir; mutlaka İSG ön lisans, mühendis mimar, kimyager, fizikçi veya teknik öğretmen lisans programını tamamlandığına dair diploma/mezuniyet belgesi olması gerekmektedir.
  Lisans Diplomasındaki Soyadı bilgisi Nüfus Cüzdanı suretindekinden farklı olan ve bu husus Kızlık Soyadı/Önceki Soyadı bölümünde belirtilmeyenler önceki ve şimdiki soyadlarını belirtilen Resmi Bir Belge ibraz etmeleri gerekmektedir.
  (**) Diplomanın Eğitim Kurumlarınca onaylanması halinde aşağıdaki belirtilen hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir:
  · Aslı Gibidir kaşesi ile kaşelenmelidir.
  · Onaylayan Eğitim Kurumunun Kaşesi bulunmalıdır.
  · Genel Müdürlüğümüze gönderilen imza sirkülerinde imza örneği bulunan Eğitim Kurumu Yetkilisi (Sorumlu Müdür) tarafından imzalanmalıdır.
  (***) T.C. Ziraat Bankası Şubesi Kurumsal Tahsilat Programı aracılığıyla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Sertifika Tahsilatlar hesabına (offline) belge ücreti olarak KDV dahil 354,00-TL (2013 yılı için) yatırmaları gerekmektedir.
  Kurumsal tahsilât hesabına belge ücreti, ziraat bankası şubelerinden yatırılabileceği gibi ziraat bankası internet bankacılığı kanalıyla da yatırılabilir. Fakat EFT yoluyla bu hesaba para yatırılamamaktadır. Eski hesap numaraları geçerli değildir.

  ADRES:
  Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı
  İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü
  İnönü Bulvarı No: 42 PK 06520 Emek / Ankara


  Dilekçe Örnekleri
 2. Erkan ERSOY İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Ben odedim fakat dekontta ^calışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü^ yaziyor. ^ Sertifika Tahsilatlar hesabına ^ yazmiyor bir sorun olur mu yatiranlar kontrol edebilir mi?
 3. Erkan ERSOY İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  cevap verebilecek yok mu?
 4. Emir Karaosmanoğlu İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  17439
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  bende de oyle yazıyor bi sıkıntı olacağını tahmin etmiyorum
 5. ekremucan59 İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  bendede öyle yazıyor.Başka bir yere yatırılmıyormuş zaten.Banka çalışanı doğru olduğunu söylüyor.
 6. Bu işi sadece sicil no ile yapacağım. Bir de sertifikaya 354 tl para mı vereyim. 9 yıldır mesleğimi yapıyorum hala geçici diplomayla, sanki duvara mı asacağım.
 7. Yasin Çetin İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  46208
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  bunun süresi var mı ya?
 8. ???
  ADMIN KONU HAKKINDA YARDIM LÜTFEN
 9. Erkan ERSOY İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Egitim kurumuna sordum sorun yokmus haklisiniz. Tesekkurler
 10. Dilan Yazıcıoğlu İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Son başvuru tarihi nedir bilen var mı?Hiç bir yerde göremedim