1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 mayıs 2013 sınavında banko çıkar dediğiniz sınav soruları

Konusu 'Soru Bankası' forumundadır ve Muhammed Ali tarafından 11 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. Murat Aktürk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İs etigi evrensel, is ahlaki toplumsaldir.
  2. Elif25 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    22623
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    .
    Risk değerlendirmesi yöntemlerinden hangisinde risklere sayısal değerler verilmez?
  3. Zeynep S. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    what if...? :)
  4. Zeynep S. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ereğli Havza-i Fahmiyesi Maden Amelesinin Hukukuna Müteallik Kanun (Ereğli Kömür Havzası Maden İşçisinin Hukukuna İlişkin 151 sayılı Kanun), hangi tarihte
    çıkmıştır? 10 eylül 1921 (gıcık oluyorum böyle sorulara :( )
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 14 Nisan 2013 ---
    İlk Sendikal girişimlerle aşağıdakilerden hangileri gerçekleşmeye başlamıştır?
    ( )Çalışma sürelerini azaltmak
    ( )Kaza ve hastalık tazminatı ödenmesini ve tazminatların artırılmasını sağlamak
    ( )Çalıştıranların yükümlülüklerine uymalarını sağlamak
    ( )Hepsi
  5. Zeynep S. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Türkiye hangi tarihte Dünya Sağlık Örgütü’ne üye olmuştur? (cvp: 2 ocak 1948 )
    ILO : 1919
  6. Zeynep S. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İSGÜM : İşçi Sağlığı ve Güvenliği Özel Fon Projesi Ön Uygulama Anlaşması” (UNDP) onaylanarak, 26 Mart 1969 tarihinde kuruldu.
    Ağır yaralanma yada ölümle neticelenen her kazanın temelinde 29 yaralanma ve 300 ramak kala meydana gelmeyen olay vardır.
  7. gunaydın;ilk yardım odalarının periyodik kontrolu sorunuzun cevabını alabilir miyim?
  8. el aletlerinin raflardan düşmemesi için raf etekliğinin yüksekliği en az 2 cm olmalıdır.
  9. borclar yasası 1926-işverene hukuki sorumluluk
    Maadin Nizamnamesi:Osmanlı İmp.da ilk iş vereni tazminat odemekle yukumlu tutan ve bir nokta daha Tanzimat ttn sonra cıkarılmıs olması..
  10. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    artık biliyorsunuz o Türk Borçlar Kanunu olarak yeniden yazıldı, eski borçlar kanunundan soru gelmez...
  11. bilmiyordum bn bunu sagolun.
  12. Murat Aktürk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    1 ay
  13. ormancı İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  14. Zeynep S. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Soru : Gece çalışmaları en fazla kaç saat yapılabilir ?
    Cvp : 7,5 Saat
    -Günde en fazla kaç saat çalışılır?
    cvp: Günlük çalışma süresi her ne şekilde olursa olsun 11 saati aşamaz.
  15. Murat Aktürk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    kadın işçiler için 7.5 saat diye biliyorum
  16. Zeynep S. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ben bu kaynaktan yazmıştım. Kelime oyunları çok fazla...

Ekli Dosyalar:

17. Zeynep S. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Çalışanların sağlık ve güvenliği ile her türlü çalışma koşullarını göz önünde bulundurarak ilgilenen halk sağlığı dalı hangisidir?
  18. İŞ SAĞLIĞI GÜVENLİĞİ elbette..
  19. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Gece çalışmalarında 7.5 saati geçemez, kadın işçilerin mesai sınırlaması için özel bir durumu yoksa mesai yapabilirler. Kadın işçiler sadece yeraltı ve sualtı işlerinde çalışamazlar.
  20. Çağla Şekerci İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    hazor, check list, x tipi l tipi ve pha kalitatiftir.