1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 mayıs 2013 sınav soruları ve tartışmaları-düşünceleriniz?

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 18 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. isa başören İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    sınada ssk diordu 3 olcaktı biyolojik le ilgili olan asbest antrometri insan vicut ölçüleri
  2. bölge müdürlüğüne 2 iş gününde bildiriliyor.4857 de 2 gün 6331 de 3 gün
  3. sezginumt İSGforum Üyesi

SSK bahsediyor arkadaşlar ondan 3gün
  4. oğuz han yüce İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    22612
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ANFA GÜVENLİK HİZMETLERİ VE SİSTEMLERİ LTD. ŞTİ
    birde aklıma gelen garip bir soru hangi madde kullanımı yasak değildir. NİKOTİN?????
  5. Bİbidibabidibu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Eğitimini tamamlamış ve okula gitmeyen cocuk ve genç işcilerin haftalık çalışma saatini soruyordu.
    35 yada 40 olacaktı cevap
    Şurda bir sıkıntı ver eğer soruyu doğru hatırlıyosam genç işcide vardı soruda eger öyleyse soru iptal yada iki şıkda dogru olması lazım

Yönetmelikde aynen böyle yazıyor
    Temel eğitimi tamamlamış ve okula gitmeyen çocukların çalışma saatleri günde yedi ve haftada otuzbeş saatten fazla olamayacağı gibi; onbeş yaşını tamamlamış çocuklar için bu süre günde sekiz ve haftada
    kırk saate kadar artırılabilir.
  6. Saadet Kurşun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    manometrenın mesafesi diye bi kavrammı var yaa ne abuk bir soruydu...
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 18 Mayıs 2013 ---
    daimi çalışılan yerlerde tavan yukseklıgı en az ne kadar olmalı gibi bir soru vardı galıba
  7. ld7626 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    KAMU
    isg eğitimi verilecek konularda hijyen vardı. ancak hijyen ve iş hijyeni farklı konular bence buna da itiraz edilebilir.
    arkdaşlar 1-2 sorunun cevabında takıldım. CE işareti sorusu. kapalı yerdeki kaynakçı ile ilgili, psikolojik danışmanlık mı? iş yeri hekiminin görevi olmayan konu,
  8. Elif Turan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    13991
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Kimyasalların depolanması ile ilgili bir soru vardı..
    Solunum Bölgesi 30 cm
    Kaynak yangınlarının söndürülmesi (su kullanılmaz)
    İşitme eşiği 0db
    Gece Çalışmaları ile yanlış olan cvp çalışmanın 2/3 ü gece çalışması ise olan şıktı..
    Kabul edilebilir risk'i sormuşlardı..
    Gürültü maruziyeti ile ilgili bir soru vardı cevabı planlı olandı.
    İSGB ve OSGB'nin görevi değildir?
    Tehlikeli Durum- Islak ve kaygan zemin
    Manometre 2 katı basınç seviyesini göstermeli
    Kazanın 1,5 ktı uzaklıktan görülmeli..
    Basınçlı kaplar yılda 1 kontrol
    Yanmanın gerçeklemesi için ısı, oksijen ve yanıcı madde gerekli
    İklimlendirme sorulmuştu
    Beyin fırtınası-grup çalışması
    Acil çıkış kapıları ile içeriye doğru açılmalı şıkkı yanlış olandı..
  9. ld7626 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    KAMU
    ancak benim takıldıklarım yok. ayrıca gürültü maruziyetide kişide alınan önlem olması gerekir.... benim takıldıklarım....CE işareti sorusu. kapalı yerdeki kaynakçı ile ilgili, psikolojik danışmanlık mı? iş yeri hekiminin görevi olmayan konu,
  10. isgerkan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    cevap 1,2,4 yani QS9000 BS8800 OHSAS 18001 olmalıydı bence
  11. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi
    arkadaşlar soruları yasalara göre izin alınmadan yayınlamak suçtur bilgilerinize
  12. isgerkan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    işçilerin sağlığıyla alakalı olan cevap yanlıştı o görev işyeri hekiminin değil aile hekiminin görevi olmalı. B şıkkı diye hatırlıyorum doğru cevap
    doğru cevap:)
    bende aynı şıkları işaretledim sizinle, inşallah kazanırız:)
  13. inan7602 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Aşırı çalıştım gelecek puan 60-65.Hem iş hem kurs olmuyor.Ne kadar zor bir sınavdı.bu kadar ayrıntı sorulmaz ki.
  14. Hüsniye Akman İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Kaynakta çalışmayla ilgili bir soru vardı şıkları" İş sağlığı güvenliği,ergonomi,piskolojik danısmanlık,endüstriyel hijyen?" olan ne yaptınız ?
    bu soruyu en az herhalde on kere okudum en az on senaryo kurdum... hayal ettim..kendi içimde tartıştım yaptım sildim anlamadım.. :S

en sonunda adam şekilden şekile giriyormuş ergonomide çalışan değil ortam ya da makina çalışana göre ayarlanır deyiiiiiiiiiiiippppp hooop en sonunda ergonomi yaptım...
  15. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
  16. sezginumt İSGforum Üyesi

İsgb ve osgb görev leri ile ilgili nir soru vardı cevap hakkında bilgisi olan
  17. Hakan Çetin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bunlar hizmet vermez direk olarak. tavsiye, analiz falan yapar. bir şıkta bunun tersi bi anlam vardı. o yanlıştı.
  18. sezginumt İSGforum Üyesi

Ben de o soru da şunu hatırlıyorum osgb sorumluluklarını devrede bilirmiş bende yalnış olduğunu düşündüm onu işaretledim
  19. Hakan Çetin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    öyle hatırlayamadım ben, oda olabilir tabi.
  20. sezginumt İSGforum Üyesi

Ben osgb lerin görevlerini devredileceği diye bişe daha önce hiç duymadım ondan yalnış olduğunu düşündüm saygılar