1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 mayıs 2013 sınav soruları ve tartışmaları-düşünceleriniz?

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 18 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. gencerakif İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    107357
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Adaylar; sınav sorularına ilişkin itirazlarını, soru ve cevap anahtarlarının http://www.meb.gov.tr ve http://www.isggm.gov.tr internet adreslerinde yayımlanmasından itibaren en geç 3 (üç) iş günü içerisinde, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’ne yapabileceklerdir.
  2. Erhan Güneş Mevzuat Grubu Lideri

• Mevzuat Grubu
    Sertifika Numarası:
    21761
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Çağan OSGB
    Aşağıdaki ikili gaz gruplarından hangisinde yanıcı olmayan gaz bulunmaktadır?
    A) H2S ve CH4
    B) CO ve NO
    C)SO2 ve H2
    D) C2H2 ve CH4

Sorunun cevabını bilen var mıdır Arkadaşlar??
  3. Halil İbrahim Pak İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 19 Mayıs 2013 ---
    Aşağıdakilerden hangisi iş ekipmanlarının olumsuz etkilerinden değildir?
    A) İş ekipmanının uzun süre kullanılmaması
    B) Çalışma prensibinde değişiklik olması
    C) Operatörün meslek hastalığına yakalanması
    D) Operatörün iş ekipmanıyla iş kazası geçirmesi
    bu soru yani
  4. Kevser Semiz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    37780
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman

hayır doğru yazılmış burda ki gibiydi
  5. Halil İbrahim Pak İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ama oazaman malesef cevap a olur:(. çünkü a'da zaten direkt olumsuz bir etken yok.hem de soru kökeniyle alakalı
  6. iş ekipmanının uzun süre kullanılmaması güvenlik acısından bir risktir.uzun süre kullanılmayan makinelerde bu yüzden bakıl onarım ve risk değerlendirmesi yapılır. cevap o olamaz
  7. Serpil Gürbüz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    19960
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Değerli arkadaslar
    QS 9000 qualitysystem requirements ' tır. Dolayısıyla İSG yönetim sistemiyle ilgisi yoktur. Doru cevap BS 8800 ve ohsas 18001 dir.
  8. GökselKurtuluş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi
    Şıklarda I ve IV yoktu,
    I,II,IV ya da Yalnız IV'ü işaretleyecektik. BS 8800 de İngilizlerin İSG standardı. O zaman bu sorunun şıklarında mı hata var? o_O
  9. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    bnede öle düşünmüştüm ama sadece 2 si olan bi seçenek yoktu o yüzden 3 ünü de işaretledim bende
  10. Uğur Gürol İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    uu
    Sadece 2 sinin olduğu bir şık yoktu die hatırlıyorum, serpil hanım. yanılıyor muyum?
  11. pharlapcik İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ben
    benim notlarımda isg yle alakalı sistemler arasında QS9000,İSA 2000 ve NPR5000 de var.
  12. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    arkadaşlar maden sorusunu ne yaptınız ben o soruyu en son seçeneği işaretledim gazlar tadlar kokularından anlaşılır mıydı neydi
  13. Uğur Gürol İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Arkadaşlar bu diğerlerinden ayrı muafaza edilece tüp oksijenmiydi? Nettede bulamıyorum kesin bir bilgi. Cevap verebilirseniz sevinirim.
  14. mehmet şerif İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    her gün trmizlenir ancak 15 günde bir dezenfekte edilirir. " iş güvenliği mevzuatı"
    yanlışınız var doğru cevap havluların iş veren tarafından verilmesi olacaktır.
  15. pharlapcik İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bende aynısını yaptım, yanlış olan oydu, her gaz tadından,kokusundan anlaşılmaz.
  16. oksijen tüpü ayrı depolanır çünkü oksijen yakıcı bir gazdır.diğer gazları yakma ihtimalı vardır
  17. Mahmut Tuncer Bingöl İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    SADECE IV VARDI
  18. mehmet şerif İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    çalışılmamaı gerekendi diye soruydu oda kurşunla çalışma olması gerekiyor
  19. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    evet o enim notlarım dada var o oksijen ayrı depolarda muhafaza edilecek aralarında da 6 metre olacakmış hatta bu arada yanıcı olmayan gaz so2 dir yanmış gazdır yani daha fazla yanmaz co2 gibi ama no öle değildir.kararlı halde değildir yani yanmaya dewam eder co gibi
  20. Uğur Gürol İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Fatma hanım, iş yerindeki asetilen tüplerinin kullanım talimatlarına da baktığımda ayrı muafaza ediniz yazıyor bu benı tereddütte bıraktı yoksa bende oksijen yaptım. :S