1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 mayıs 2013 sınav soruları ve tartışmaları-düşünceleriniz?

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 18 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    bende b yaptım ama buda ucu açık bir soru a da olabilir nerden baktığına bağlı:)
  2. gokhaneses İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    BENDE KESİN OLARAK HATIRLIYORUM AZ DİYORDU SORUDA ARKADASLAR
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 19 Mayıs 2013 ---
    BENCEDE B CUNKU ALICIDA KONTROL KKD KULLANILMASI BIR SIK ORTAMDA BIR SIKTA KAYNAKTA KORUMA ZATEN KISININ MARUZ KALDIGI SUREYLE ALAKALI KONTROL PLANLAMADIR.
  3. Çağlar Karabıyık İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    soruyu tekrar düşündüm b kesin diyorum :) diğerleri süresini etkilemez alıcıdaki ama planlı yapılan bir işte süre artabilirde azalabilrde..
  4. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    hadi bakalım b ciler a cılar a karşı:Dyokmu arttıran
  5. Kemal Akbulut İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    fatma hanım bildiğim kadarıyla SO2 yanar SO3 yanmaz. ben de sınavda SO2 yanmaz ı işaretledim :(
  6. atahanercan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Gürültünün maruziyet sürmesinin azaltılması alıcıda kontrolle olur ornegın gürültulu ortamda daha kısa sürelı çalışmak gıbı bence cevap a
  7. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    valla ismini verdiğim kaynağı google dan aratırsanız çıkacaktır işgüm öle diyor, öleyse öledir yapacak birşey yok
    sürelerin kotrolü risklerin yönetsel kontroludür kişide kontrol kkd ler ile olur
  8. alikemal İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

Gürültü ile mücadele etmede üç ana yaklaşıma gerek vardır

1. Gürültüyü kaynakta kontrol altına almak,
    2. Gürültüyü kaynakla alıcı arasındaki alanda kontrol altına almak,
    3. Gürültüyü alıcıda, gürültüye maruz kalan kişide kontrol altına almak.

Kaynakta gürültü kontrolü genel ilkeleri:
    1. Plânlama ve bakımla gürültü kontrolü,
    2. İşletme şartlarının değiştirilmesi,
    3. Daha sessiz olan işlemlerin seçilmesi,
    4. Kaynağın yerinin değiştirilmesi,
    5. Susturucu kullanılması,
    6. Titreşim yalıtımı,
    7. Titreşimin sönümlenmesi,
    8. Gürültü kaynağının örtülmesi.

Bu bilgilere göre cevap B arkadaşlar.Ben şahsım adına yalnış yapmışım:) B işaretliyenler tebrikler
  9. ozgur İSGforum Üyesi

10. Kemal Akbulut İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar kırmızının isg açısından anlamı ile ilgili soruyu hatırlıyor musunuz? yangın söndürücülerin yerini belirtir, yasaklayıcı işarettir vs. cevabı neydi?
  11. ozgur İSGforum Üyesi

galiba 20.soru cevap d idi madende gazlar koku ile bilinebilri gibi bir şeydi
  12. Çağlar Karabıyık İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    acil çıkış vs..yesil olur kırmızı olmazdı cvp o..
  13. sezginumt İSGforum Üyesi

Bu sorular daha açıklanmadı arkadaşlar. Bi açıklansın bence kafayı yedirecek sonuçlar gelecek emnim. Allah herkezin gönlüne göre versin inşallah hepimiz geçeriz.
  14. Kemal Akbulut İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bir de madenle ilgili sorunun cevabı neydi? kömür rijit olduğundan metan zor çıkar, belli alanlarda metan birikimi olur vs. sorunun cvbı neydi?
  15. ozgur İSGforum Üyesi

cevap d idi gazlar kokularından bilinebir diye oysa kokusuz gazlarda var tehlikeli
    işaretlemelerden %5 0 rengi soruyordu cevap yeşil olacak
  16. Kemal Akbulut İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bir çelişkim de 24. sorudaki tehlikeli duruma örnek sorusu. dağınık işyeri mi yoksa ıslak ve kaygan zemin mi?
  17. ozgur İSGforum Üyesi

bired işverenin yanında çalışanı alt işveren yapamaz diye bir cevabı olan soru vardı hatırlayan varmı???
  18. bu gürültü ölçme aleti ile ilgili soru yanlıs bence;nereye nasıl basvurabiliriz;dozimetre diyorlar ancak dozimetre:radyasyon ölçer değilmidir,diğerleri zaten nem ,hava akım hızı ve bsaınç olcerdi;sonuc olarak 4 ü de değil?
  19. Çağlar Karabıyık İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ben dağınık iş yeri dedim hatalı soru olabilir bilen varsa açıklayabilirmi

çalıştığım özetlerde gürültü dozimetre ile ölçülür diyordu..cvp dozimetre diğerlerini eleyin o kalıyor
  20. peki tesekkürler,ve diğer soruya bende dağınık işyeri dedm cunku tehlikeli durum denilmekte,tehlikeli davranıs değil.
    bu piktogramla ilgili soruyu hatırlayan var mı?:oops: