1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 mayıs 2013 sınav soruları ve tartışmaları-düşünceleriniz?

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 18 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    ucu açık doğru seçenek ikiside aslında ama bende dağınık işyeri dedim. ama soruyu hazırlayanın o çok karışık beyni artık neyi doğru olarak uygun gördü bilemiyoruz.....
  2. ozgur İSGforum Üyesi

bölge müdürlüğüne iki ssk ya 3 günde bende 2 yaptım ama yanlış doğru cevap 3
  3. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    kaygan zemin kişiye bağlı meydana gelen bir durum olmayabiliyor çoğu durumlarda,fakat düzensiz dağınık işyeri insan kaynaklı güvensiz davranışlar sonrası meydana gelen bir durumdur..
  4. evet bende öyle düşündüm,ama son kelimesinden çalışma,yapma vd. yola cıkarak dağınık işyerini işaretledim.
  5. Çağlar Karabıyık İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    sorular 12 den sonramı açıklanır yoksa sabah mesaiyi beklermi :D
  6. cevap anhtarları 20 mayıs ta yayımlanacaksa 00.00 dan sonramı yoksa sabah mı yayımlanacak?
  7. ozgur İSGforum Üyesi

sabahı bekler kesin
  8. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    hocam nasıl bir açıklama yapmışsınız öle yahu iki saattir okuyorum hala çözemedim yani:D bence hocam siyasilerin metin yazarı olmalısınız inanın hiç kimse hiç bişiy anlamazdı......yani hocam türkçesi?
  9. sabahı sabah edemeyeceğim kesin.
  10. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    bu yıl 3 kere sınav yapıldığını ve sınav başına katılımın 40 bin kişi üzeri olduğunu düşünürsek soruların ezber bozan ve şaşırtıcı ve yoruma dayalı ağırlık olarak çıkması beni hiç şaşırtmadı.ben bu sınava hazırlansaydım geçemezdim.
  11. bu piktogramla ilgili soruda oranı %50 olan mıydı,hatırlayan var mı?
  12. civilenginar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Vay be genel olarak tüm sorulara bi şekilde netten bakabildim ve emin olduğumu düsündüğüm sorularda bile hata yaptıgımı anladım.simdilik tahminim 60 65 arası net dogrum oldugu yönünde umarım bi 10 tane daha doğru cevabım çıkar.
  13. Kemal Akbulut İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    97 soruda 18 yanlış ve 10 belirsiz var :eek:
  14. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    yeşil di sanırım sabahtan beride araştırdım yeşil diyor kaynaklar
  15. net ten derken nereden baktınız?
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 19 Mayıs 2013 ---
    o değil evet acil çıkış yesil fakat bir de oranlı bir soru vardı?bu arada cevap anahtarlarını yayımlayan bir adres varsa yazabilir misiniz?
  16. ozgur İSGforum Üyesi

bu cevaplara göre
    65 doğru 10 yanlış 25 riskli sorum var ben yırtarım galiba:)
  17. civilenginar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    yok geçmis sayfalardaki cevapları falan inceledim.Net derken biraz fazla iddalı oldu sanrım.Örn sf 23
  18. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    GÜVENLİK VE SAĞLIK İŞARETLERİ YÖNETMELİĞİ*

1.2. Acil çıkış ve ilkyardım işaretleri
    Temel nitelikler
    - Dikdörtgen veya kare biçiminde,
    - Yeşil zemin üzerine beyaz piktogram (yeşil kısımlar işaret alanının en az % 50’sini
    kapsayacaktır)
  19. Çağlar Karabıyık İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Biyere bakmaya gerek bile yok en basiti avm lerde cikis/exit yazilarini dusunun %90 lik kisim yesil cerceve beyaz:)
  20. evet,doğru tesekkürler.