1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 mayıs 2013 sınav soruları ve tartışmaları-düşünceleriniz?

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 18 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
  2. bu soru iptalleri aslında hiç hos değil;bilenle bilmeyeni de ayırt etmek gerekir;en bastan saglam soru hazırla kimseyi germe!
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 19 Mayıs 2013 ---
    www.meb.gov.tr www.isggm.gov.tr
  3. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Adayların sınav uygulamasına ve sonuçlara (bilimsel içerikli itirazların sonuçlandırılıp kesin
    sonuçların ilanından sonra) dair itiraz başvuruları; MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü
    Döner Sermaye İşletmesinin T.C. Ziraat Bankası Şubesi Başkent/ANKARA, Türkiye Vakıflar
    Bankası Ankara Merkez Şubesi ve Türkiye Halk Bankası Küçükesat Şubelerinden herhangi
    birine, “Kurumsal Tahsilat Programı” aracılığı ile 10 TL (KDV dahil) “sınav sonuçlarına
    itiraz ücreti” adı altında yatırarak alınan banka dekontu ve dilekçe ile kabul edilecektir.
    Başvuru adresi ise, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Genel Evrak Servisi İnönü Bulvarı
    No:42 Emek-ANKARA’dır. İtiraz başvuruları topluca, İSGGM tarafından alınıp MEB’e
    iletilecek ve kesin sonuçlar MEB tarafından adaylara yazılı olarak bildirilecektir.
    Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile adayın T. C. kimlik numarası, imza, adres ve dekontu
    olmayan dilekçeler ile faksla yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.
    Sınav uygulamasına ve sonuçlara ilişkin itirazlar 10 (on) gün içerisinde YEĞİTEK tarafından
    incelenip sonuçlandırılarak adaylara ve İSGGM’ye bildirilecektir.
    bu nedir arkadaş yaaa sınava itiraz etmesinler biz habire bişiyler koyalım der gibi
  4. nasıl yani 12 haziran dan sonra mı itiraz etmek geriyor,çok anlamsız!
  5. isgbaris33 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    bunu yapmak istese gerçekten ihtiyaç olsa bu soruları sorma gereği duyar mıydı :):)
  6. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İyi elini kolunu sallayanı alsın o zaman :D formalite bile olsa bu kadar ciddi bir konuda sınavsız adam alınır mı sonra kime nasıl hesap verecek ? Zaten amaç ölümlü kazalarda hesap sorabilecekleri bir muhatabı karşılarına almak değil mi ? Ama benim dediğim gibi soru iptalleri ile bu yolu kolaylaştırabilir. Tabi sadece bir teori...
  7. pharlapcik İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    CE işareti ürünün kaliteli olduğunu göstermek için iliştirilmelidir.

ben bu şıkkın yanlış olduğunu düşünüyorum.

Çünkü "CE İşareti, tüketiciye bir kalite güvencesi sağlamaz, yalnızca ürünün, asgari güvenlik koşullarına sahip olduğunu gösterir." deniyor

Ayrıca CE "Avrupa Kalitesi" demek te değildir,"Avrupa Uygunluk" demektir,
    Soruda 2 tane yanlış şık vardı.
  8. Selcen Soran İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    26230
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Turcas Petrol A.Ş.
    inşallaaaaaaahhhhhhhh öyledir, çalışan emek veren herkes kazanır inşallah :rolleyes:
  9. evet,göreceğiz.5 dk
  10. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    çok fazla soru iptal olursa o zaman sınavın güvenirliği tartışılır ve sınav komple iptal olur bir zamanlar şu osym nin yaptığı sınavlar gibi
  11. Selcen Soran İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    26230
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Turcas Petrol A.Ş.
    bence vermiycekler ve biz sabaha kadar çatlıycaz :eek:
  12. Hasan GULEC İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Sabah Saat 10:00 civarı açıklanıyor genelde.
  13. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Sınav zaten şu haliyle güvenilir değil ki :)

Ama 10 tane iptal demek herkese +10 demek buna da kimsenin itirazı olmaz zaten... :p Doğru da yaptıysan doğru sayılacak. Yanlış yapanlara +10 eklenmiş olacak böylelikle.. ;)
  14. Hasan GULEC İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Şu testere sorusu iptallik. CE işareti de iptallik gibi geliyor bana.KKD ile ilgili bir soru daha var.Krem sürme, polis ve askerlerin kullandıkları, Acil durum ekiplerinin kullandıkları.Hepsi aynı guruba bir şelilde gidiyor.Çok ucu açık soru.Buda iptal olur.
  15. Selcen Soran İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    26230
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Turcas Petrol A.Ş.
    of yha nolurdu açıklasanız, sürpriz yapsaydınız :(
  16. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    iyide sınavın bu halinin ne olduğunu sen ben sınava girenler biliyor ama sordukları sorulardan 10 tane iptal olması demek memleket gündeminde büyük yankı bulur buda o kurumun itibarını sarsar böyle bir risk i almazlar...
  17. gökhan şentürk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    hangisi farklı depolanmalıdır sorusundada hata var şıklardaki argon yanıcı bir gaz degilki gayet de oksijenle birlikte depolanabilir.sorunun dogru cvbı yok evet argon yerine hidrojen olsaydı sıklarda cevap oksijen olurdu.nasıl soru hazırlıyorlar anlamıyorumki
  18. esat deniz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar mevzuata göre 10 sorunun iptali demek sınavın iptal olması demektir. ama o kadar kesin olmayın bana pekte iptal soru var gibi gelmiyor
  19. isgbaris33 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    acil durum ekiplerinin askerlerin polislerin,spor ekipmanları,nefsi müdafaayı hedefleyen ekipman vs kisisel koruyucu donanım sayıllmaz .kkd işyerlerinde kullanılması hakkında yönetmelik 4.madde
  20. Hasan GULEC İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Benim gözümde 4 tanesi iptallik.3 tanesini yazdım.
    4. ise
    Ben titreşim- işitme kaybı diye işaretlediğim bir şık var.(Halen cevaını bilmiyorum)
    Yetersiz Aydınlatma- İşkazası.

Buda ucu çok açık bir soru.