1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 mayıs 2013 sınav soruları ve tartışmaları-düşünceleriniz?

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 18 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. sezginumt İSGforum Üyesi

inşallah ama emninim bu sefer de 69 kesinnnnnn...
  2. İrem Bengisu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ben de 83'ledim :)
  3. Didem S. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar gece çalışması sorusuna bakar mısınız bir daha. "Gece çalışması en erken 06.00'ya kadar devam eder" yazıyor. Benim bundan anladığım;" 06.00'dan daha geçe kadar da devam edebilir". Bu da yanlış olmuyor mu o zaman? Ben mi yanlış yorumluyorum?
  4. Ruşen Bekalp İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    pek sanmıyorum Burcu hanım... teşekkür ederim
  5. songuko İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Kamu
    ddm ben de şok oldum sorunun cevabını görünce. 20de başlar en geç 06. da biter bunu bile bile sorudaki soruş şekline de hayran oldum. cevabım yanlış olmuş
    kaç tane soru böyle gitmiş bende kalıyorum sınavdan az bir farkla
    bu sorudaki en erken 6 ya kadar devam eder den benim anladığım 6dan fazlaya kadar da devam edebilir. Oysa en geç 6da bitmesi gerekiyor.
  6. Fatma Gül ES İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16594
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Cevabını kesin hatırladıklarımla 76.. 13 tane soruyu da ne işaretlediğimi hatırlamıyorum, fakat ikilemde kaldıklarımdan birisi doğru şık..
    Umarım hafızam beni yanıltmıyordur..
    Hepimiz için hayırlısı ne ise o olmasını diliyorum arkadaşlar..
  7. Çağrı Aydın Ayhan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Evet en az 80 2 tane net hatırlayamadığım var
  8. aktasi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    7247
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Alarko Taahhüt Grubu
    sınavdan 70 ve üzeri alan arkadaşları tebrik ederim.(98 alan arkadsı ayrıca tesekkür ettim ama simdi ezberlediği cogu yönetmeliklerin artık yürürlükte olmadıgını yenilerine alısması gerektiğinide belirtmek isterim :))

70 altında kalana arkadaşlarda morallerini bozmasın, mutlaka olacaktır iptal edilen soru. her sınavda olacağı gibi.

tekrardan meslek hayatlarında basarılar diliyorum yeni uzmanlara.
  9. Didem S. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Kesinlikle öyle; ve buna itiraz etmek istiyorum. Tamam 2/3 olan şık da yanlış olabilir; ama o zaman 2 yanlış oluyor işte. Off! Nasıl itiraz ediyoduukk :( Neden böyle yapıyolar ama yaa :(
  10. haydar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    17852
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ÖNCÜ O.S.G.B.
    A kitapçığı 88. soru daire testere tezgahlarında çalışma tablasının yerden yüksekliği soruluyor fakat birim yok cevaplarda bu soru iptal edilmeli
  11. yunusata67 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    buradan aydınlatma birimine ısrarla candela diyenlere kapak olsun....milletin kafasını karıştırmaktan başka bişey yapmıyosunuz
  12. Didem S. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Kanserojen ve Mutajen Maddelerle Çalışmalarda Sağlık ve Güvenlik Önlemleri Hakkında Yönetmelik​

Eğitim
    Madde 13 – İşveren, işçilerin ve/veya temsilcilerinin yeterli ve uygun eğitim almalarını sağlayacak, işçilere özellikle aşağıdaki konularda gerekli bilgi ve talimatı verecektir:
    a) Sağlığı etkileyebilecek riskler ile sigara içmenin getireceği ek riskler,
    b) Maruziyeti önlenmek için alınması gerekli önlemler,
    c) Hijyen kuralları,
    d) Koruyucu malzeme ve giyim eşyalarının kullanılması,
    e) Kazaların önlenmesi ve kaza halinde kurtarma çalışmaları da dahil yapılması gereken işler,

maalesef böye yazıyor :(
  13. mehmet şerif İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    haklısın "birim kesinlikle olmalıdır soruda"
  14. aktasi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    7247
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Alarko Taahhüt Grubu
    aynı soruyu gecen sene mayıs ayındaki sınavdaa sordular ve iptal ettiler bu sınavdada aydınlatma ölcüm birimidir diye eklemisler. aydınltma birimi diye sormuslardı daha önce ve iptal edildi
  15. Ongun_OKAY İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Umarım Allah herkesin gönlüne göre verir... hepiniz çalışmalarınızla hak ettiniz...gönülden kutlarım...
  16. esat deniz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ayvallah hocam
  17. pharlapcik İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    "İş Yasasının 69. Maddesine göre; çalışma hayatında gece, en geç 20.00’de başlayarak en erken sabah 06.00’ya kadar geçen ve herhalde en fazla onbir saat süren dönemdir."

En erken 06:00 da biter yani ondan önce bitmez.
  18. Didem S. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İş yerinin düzensiz olmasının nedeni çalışan işçiler de olabilir. Ellerindekileri oraya buraya bırakırlarsa, iş yeri düzensiz olur. Bu da güvensiz davranış olur. Buna kesin olarak güvensiz durum demek yanlış değil mi?
  19. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    23 yanlış ile kurtardık paçayı çok şükür... Vicdanen rahat değildim çalışmıyorum diye ama Allah yardım etti gene.
  20. d.baştog İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    32 yanlışla kaldım...:(((((((