1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 mayıs 2013 sınav soruları ve tartışmaları-düşünceleriniz?

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 18 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. Didem S. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Şimdi baktım. 06.00'dan erken bitemez yani..? Peki 06.00'dan daha geç bitebiliyor mu?
  2. Çağlar Karabıyık İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

planlama ile gürültü kontrtolu olacak bencede dün arkadaş yönetmeliği yazmıştı
  3. Diren 2011 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    B KİTAPÇIĞI 92.SORU çalışan makina ve tech.zat üzerinde bakım ce onarım yapma iş güvenliğini bozan tehlikeli durum değilmidir.
  4. sibelifa İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    B KİTAPÇIĞI 92.SORU çalışan makina ve techizat üzerinde bakım ve onarım yapmak tehlikeli harekettir, tehlikeli durum değil. Sorunun cevabı doğru
  5. songuko İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Kamu
    18. titreşim ve işitme kaybı alakasız
    24. bana göre planlama ile gürültü kontrolü ama yanlış cevap
    29. D 100kişi değil zira çok açık
    32. buna B dedim ve çok şaşırdım 1 ve 2 nasıl dahil oluyor anlamadım gel çık işin içinden
  6. Çağlar Karabıyık İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

tebrikler darısı başıma..
  7. Diren 2011 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    nasıl itiraz edeceğiz
  8. songuko İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Kamu
    35 ve 36 hiç beklemediğim halde yanlış çıktı Allah Allah bende bir tuhaflık var sanırım soruları yorumlayamıyorum.
  9. Ferhat Yüksel İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Araz Plastik
    B KITAPCIGI 92 A KITAPCIGI 81 kesın ıptal edılmesı lazım bıde a KITAPCIGI 80
  10. Diren 2011 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Kirli ip halatların yıkanıp kurutulması diye birşey mi var ya
  11. songuko İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Kamu
    43 al bir yanlış daha orda
    çalışanın meşgul edilmemesi, işine konsantre ve pozisyon ayarlaması diyor
    ben burdaki maddelerde bir endüstriyel hijyen göremedim
    işine konsantre olması psikolojik danışmalık almasını gerektirebilir? böyle yorumladım
  12. mehmet şerif İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    neden ki hangi çalışan insan 1150 kğ geliyor...
  13. sibelifa İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    B kitapcığı 92. sorunun cevabı doğru bence.
    B KİTAPÇIĞI 92.SORU çalışan makina ve techizat üzerinde bakım ve onarım yapmak tehlikeli harekettir, tehlikeli durum değil.
  14. songuko İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Kamu
    o zaman 8-9 gibi de bitebilir?
  15. 18. soruda alakasız eed ama aydınlatma sonucu ıs kazası dıor. ( risk: tehlike + insan ) her iş kazasında insan olmuo. maddi hasar da iş kazası :( bu mantık kurdum..
    29.soruda D-C sıklarıda yanlıs diye degerlendirdim!

pf :(
  16. Diren 2011 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    haklısınız dikkat etmedim
  17. Çağlar Karabıyık İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    a daki 80 soru da kemer zaten 1150 kilo ağırlığı taşıyacak güçte olacak en az adam 6 ayda bir kilo alsa o kiloya ulaşamaz :D ama a şıkkıda düşündüğünde oda saçma
  18. songuko İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Kamu
    bendeki mantık bazı soruları değerlendirmeye yetmiyor yada bakış açım farklı bu sınav bana bunu öğretti :)
  19. pharlapcik İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bitebiliyor, "yarıdan fazlası gece dönemine rastlayan gece çalışması sayılır" diyor ya.. Mesela 01:00 da başlayıp (ara dinlenmesi hariç) 08:30 da biten çalışma gece çalışması sayılır.
  20. hanzala İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    A grubu 80. soru emniyet kemeri nasıl sökülür yaa... Hadi soru kökünde emniyet kemerini sormuş ama bu kadar aptalca türkçeyle kim hazırlamış bu soruları inanılmaz.