1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 mayıs 2013 sınav soruları ve tartışmaları-düşünceleriniz?

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 18 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. Didem S. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bence de yanlış. Alıcıda önlem alırsan bu süreyi nasıl etkiler ki? Sonuçta alıcıyı belirli zamanlarda orda çalıştırman gerekir süreyle oynamak için. Bu da bir planı gerektirir. Planlama ile kontrol olmalı bence de.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 20 Mayıs 2013 ---
    Anladım, saol.
  2. d.baştog İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    moralim sıfır tam sınırda kalıyorum.. o o kadar çok umut bağlamıştım ki ,, isim bile hazırdı:(((( çekemeyenler mutluluktan halay çekecek.. nasıl bir araftır anlamıyorum....
  3. sibelifa İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ben CE işaretli sorunun iptal edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bakınız madde 3.
    B-97. soru: Kişisel koruyucu donanımlarda CE işaretinin iliştirilmesi ile ilgili olarak aşağıdakilerden hangisi doğrudur?
    B) CE işareti, ürünün belgelerine iliştirilmelidir. ve D) ÇE işareti, boyutları uygun olduğu takdirde ürünü iliştirilmelidir.
    “CE” İŞARETİ YÖNETMELİĞİ
    ÜÇÜNCÜ BÖLÜM
    Uygunluk Değerlendirme İşlemleri, “CE” İşaretinin Ürüne Konulması
    ve Kullanılması, AT Uygunluk Beyanı

“CE” işaretinin ürüne konulması ve kullanılması
    MADDE 9 ‒ (1) “CE” işaretinin ürüne konulması ve kullanılmasına dair genel esaslar şunlardır:
    a) İmalatçı, “CE” işaretini ürüne koymak veya konulmasını temin etmek suretiyle, ürünün bu işaretin konulmasını öngören ilgili teknik düzenleme veya düzenlemelere uygunluğunun kendi sorumluluğunda olduğunu ve ürünün gerekli tüm uygunluk değerlendirme işlemlerine tâbi tutulduğunu beyan etmiş sayılır.
    b) Bir ürünün “CE” işaretinin konulmasını gerektiren birden fazla teknik düzenlemeye tâbi olması durumunda, ürünün üzerindeki “CE” işareti, ilgili tüm teknik düzenlemelerin uygulanabilir hükümlerinin tamamının imalatçı tarafından yerine getirildiği yönünde karine teşkil eder. Bu teknik düzenlemelerin, geçiş dönemi öngördüğü ve imalatçıya uygulama konusunda bir seçme hakkı tanıdığı durumlarda, “CE” işareti, sadece uygulanan teknik düzenleme veya düzenlemelerin hükümlerine uygunluğu gösterir.
    c)“CE” işareti;
    1) Ek-1’de belirtilen şekle uygun olarak “CE” harflerinden oluşur ve çizimdeki oranlara uyarak küçültülmesi ve büyütülmesi dışında işaretin tasarımı değiştirilemez,
    2) İlgili teknik düzenlemede aksi belirtilmedikçe, asgarî 5 mm ebadında olur,

3) Ürüne veya bilgi plakasına veya ürünün yapısı gereği bunun mümkün olmadığı veya kalıcılığının garanti edilemediği durumlarda ambalajına ve ilgili teknik düzenlemenin öngördüğü ürün beraberindeki belgelere görünür, okunabilir ve silinmeyecek şekilde konulur,

ç) “CE” işareti, ürün piyasaya arz edilmeden önce konulur.
    d) “CE” işareti, sadece imalatçı veya onun yetkili temsilcisi tarafından konulur.
    e) İlgili teknik düzenlemenin gerektirdiği durumlarda, “CE” işaretinin yanında, üretim kontrol safhasında yer alan onaylanmış kuruluşun kimlik kayıt numarası da yer alır. Kimlik kayıt numarası, onaylanmış kuruluşun kendisi veya kuruluşun talimatları çerçevesinde imalatçı veya imalatçının yetkili temsilcisi tarafından konulur.
    f) Ürünün üzerinde “CE” işaretiyle birlikte piktogramlar veya belirli bir riski veya kullanımı betimleyen diğer işaretler de yer alabilir.
    g) Ürüne “CE” işaretinin anlamı ve şekli hakkında üçüncü şahısları yanıltacak başka işaretler veya betimlemeler konulamaz. Diğer her türlü işaret, ürüne ancak “CE” işaretinin görünebilirliğini, okunabilirliğini ve anlamını bozmayacak şekilde konulabilir.
    ğ) “CE” işareti sadece teknik düzenlemelerin konulmasını öngördüğü ürünlerde kullanılabilir, başka ürünlerde kullanılamaz.
  4. Emine Hilal Aksu Ankara Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Ankara
    Sertifika Numarası:
    14848
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TİM OSGB
    A grubu 30. soru:
    Fiziksel ortam faktörlerinde yer alan tozlar, hangi katı madde türüdür?
    A) Askıda
    B) Çözünmüş
    C) Toplam
    D) Uçucu

Risk kelimesini sorda göremedim? Fiziksel Ortak RİSK Faktörlerinden........ olmalıydı
  5. sibelifa İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bende Planlama ile gürültü kontrolü daha doğru gözüküyor.
    Bu soruda iptal olabilir.
  6. Didem S. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bence de B 92. İş yerinin düzensiz olmasının nedeni çalışan işçiler de olabilir. Ellerindekileri oraya buraya bırakırlarsa, iş yeri düzensiz olur. Bu da güvensiz davranış olur. Buna kesin olarak güvensiz durum demek yanlış değil mi?
  7. Diren 2011 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
  8. Didem S. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İş güvenliği tüzüğünde yazıyor maalesef :/
  9. songuko İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Kamu
    bu kadar soruyu iptal edeceklerine orda bu soruları hazırlayanı iptal etsinler. Ya hiç mi bakmazlar nasıl bir dil anlatım el insaf
    C tipi uzmanda bilgi mi arıyorsunuz yoksa eskiden ÖYS deki türkçe paragraf sorularını anlamak için uğraşırdık bazı sorularda kafam durdu anlayacam diye
  10. mike_ece İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
  11. Elif25 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    22623
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    .
    bence bir sürü iptal edilecek soru var arkadaşlar ya ya uykuda mı hazırladı benim doğru olarak gördüğüm sorular yalnış hep öle çalıştım bu nasıl bir iştir ya lütfen arkadaşlar iptal edilecek bir sürü soru olduğunu düşünüyorum :( ben böyle beklemiyodum çok mutlu çıktım ya bu ne
  12. sibelifa İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bende öyle yorumladım
  13. Ruşen Bekalp İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    bence de yanlış bu sorunun cevabı
  14. Çağlar Karabıyık İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    arkadaşlar hatalı soruları isg kursları iptali için başvururlar merak etmeyin suan onlarda tartısıyorlar hatalı soruları.. tahminim 4 soru iptal olur
  15. Elif25 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    22623
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    .
    ne dördü yaa daha fazla bence
  16. Didem S. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ben de iş değiştirecektim. Bu sevmediğim yerde kaldım yine yaa off yaaa :(( Kendimi çok salak hissediyorum :(
  17. Diren 2011 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    B kitpaçığı 51. soru düşük sıcaklığın titreşim ile ilgili riskleri belirlemede ne gibi bir önemi var anlamadım
  18. A kitapcıgında 18-24-29-32-35-36-43-64-80-87. biri bna izah etsin ltfn! :( nası sorulardı bunlar ve nasıl bi cvp anahtarı :(
  19. Emine Hilal Aksu Ankara Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Ankara
    Sertifika Numarası:
    14848
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TİM OSGB
    30. soru da hatalıııı... Fiziksel Ortam RİSK Faktörlerinden demeliydi. Risk kelimesi yok soruda
  20. Çağlar Karabıyık İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

inşallah...