1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 mayıs 2013 sınav soruları ve tartışmaları-düşünceleriniz?

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 18 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. adem şentürk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    dinlenme yeri ile ilgili soru çin yanlış olduğunu düşünenler var bence dinlenme yeri illaki kapalı ortam olmayabilir
  2. songuko İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Kamu
    karşındaki adam sana gelip ne istediğini doğru biçimde anlatmadıktan sonra sen ona nasıl çözüm önerip yol gösterirsin :)
  3. fatih054 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bir Mühendislik

EVET BENDE SUANDA TEKRAR KONTROL YAPIYORDUM, B GRUBU 29. 48, 91 NUMARALI SORULARIN İPTAL OLMASI GEREKİYOR
  4. d.baştog İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    al benden de o kadar.bölümüm dışında işte çalışıyorum mecburen.. kaldım bende çok çok mutsuzum... şuan işyerindeyim güçlü olmak için elimden geleni yapmaya çalışıyorum..
  5. hanzala İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Kesinlikle bende öyle düşündüm psikolojik detek alması konsantrasyon için bence itiraz edilebilecek güzel bir soru .
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 20 Mayıs 2013 ---
    Çok haklsıınnnn itiraz edilmeli ...
  6. Didem S. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ben dee :(
  7. Diren 2011 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    kapalı da olabilir ama ...
  8. hanzala İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ArRKADAŞLAR BU SORULARIN İPTALİ İÇİN İTİRAZ EDİLMELİ KİM İTİRAZ EDECEK NASIL OLACAK FİKRİ OLAN VAR MI?
  9. Elif25 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    22623
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    .
    valla ben hiç birini anlamadım
  10. hanzala İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Buda en aptalca sorulardan biri ...
    ArRKADAŞLAR BU SORULARIN İPTALİ İÇİN İTİRAZ EDİLMELİ KİM İTİRAZ EDECEK NASIL OLACAK FİKRİ OLAN VAR MI?
  11. Didem S. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    O zaman B 74'te kansorojen ve mutojen maddelerle çalışmada B şıkkında "eldiven ve maske" yazmış kalmış. Yüklem yok. İlk okuduğumda bu ne be, dedim.
    Ben de ağlıcam şimdi yaaa :( İş yerindeyim :(( O kadar da çok işim var ki, hiç bir şey yapamıyorum :'(
  12. Elif25 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    22623
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    .
    peki ben bişey soru sormak istiyorum bu kadar anlatım bozukluğunu kullanan şahıslar bizim onları nasıl anlayacağımı düşünüyolar
  13. Emine Hilal Aksu Ankara Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Ankara
    Sertifika Numarası:
    14848
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TİM OSGB
    orada bir başka hata da, meslek hastalığına yakalanmış bi insan için KKD önlemi aldırılması mı doğrudur? yoksa bu kişi artık çalıştırılmamalı mıdır? eğer cevap aynı bölümde çalıştıma ise, bu kişiye KKD de temin edilmesi gerekmez mi?
  14. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    bu soruyu bende yanlış yaptım fakat burada zaten birimin, mm (milimetre), m (metre) veya km (kilometre) olamayacağı açıkça ortada. iptal edilmesi gerektiğine katılmıyorum ki bende yanlış cevapladım.
  15. Kemal Akbulut İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    işçi sağlığı ve iş güvenliği tüzüğü 1974 senesinde yayımlandığı için dinlenme yerlerinde sigara içilebiliyordu. bu sebeple c şıkkı doğrudur ;)
  16. Hakan Başaran_ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    71006
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Allah a sükür yanlıs hesaplamadıysam 81 almısım.

19 yanlıs var. ama bunlardan 3 tanesının sıklarında problem olabılecegını dusunuyorum.

B kıtapcıgı ; 33. 43 . ve 55 ıncı sorularda sızcede bır hata yokmu?

65-66-67-68-69-70 cıvarı aldım dıyenlerede ıns gecersınız dıyorum.umarım yanlıs bakmıssınızdır veya ıptal edılen sorular cıkar ınsallah. cunku bu rakamlarla kalmak çok kotu. ozellıkle 69 da kalmak berbat.umarım kazanırsınız.

Hakkımızda hayırlısı...
  17. Diren 2011 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    B grubu 43, 48, 51, 91, 92, 99 iptal edilmeli
  18. Çağlar Karabıyık İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    iptal edilir birim yazılmayan soru olamaz belki 90 birim olan bir ölçü biriminin cm karşılığı 100-110 cm olabilir onlarca ceşit birim var :D bu bahane iptal edilmeye yeter
  19. Kemal Akbulut İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ben planlamayla ilgili olarak cevapladım ama emin olamadığım bir soruydu. yanlışmış :(
  20. Mustafa Yıldırım Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Nevşehir
    Sertifika Numarası:
    69893
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    çok şükür 76 doğru 3 tanede emin olamadığım yanlış var
    Forumda uzman adayı yazısını uzman olarak nasıl değiştiriyoruzzzzzz :)