1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 mayıs 2013 sınav soruları ve tartışmaları-düşünceleriniz?

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 18 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Vay arkadaş ya tam 70 çıkıyor... acayip gerginim şuanda...

hayır 1 sürü dua ettim sınava girmeden, yüce rabbim içlerinden "geçeyim de yeterki 70 le geçeyim" olanı mı kabul etti, nedir yani bu mesele... :D
  2. Emine Hilal Aksu Ankara Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Ankara
    Sertifika Numarası:
    14848
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TİM OSGB
    Malesef öyle bir kontrol yöntemi yok... Kaynağında kontrol, kaynak ile alıcı arasında kontrol, alıcıda kontrol
  3. Filiz Birlikay İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    84323
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    çalışmıyor
    Arkadaşlar, cevap anahtarına göre 86 aldım,14 yanlışım var.
    Ama çelişkili sorular vardı maalesef.Herkse emeğinin karşılığını alır umarım.Alamayanlar da umarım sonraki sınavda alır.
  4. bosphorus216 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    b- 24 ve b-94 sıkıntılı...
  5. Kemal Akbulut İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    A18 titreşimden gürültü kaybı gerçekleşmez
    A24 muallak bir soru
    A29 100 ve daha fazla değil 10 ve daha fazla doğrudur
    A32 YORUM YOK
    A35 makina ekipman kkd ye uygun olmayacak kkd makinaya uygun olacak
    A36 yönetmelikte b maddesi hariç diğerleri sayılıyor
    A43 2 doğru olabilir
    A64 yanma için 3 bileşen şart karbondioksit yanma sonrası açığa çıkan üründür
    A80 kemer zaten 1450 kg a kadar taşıyormuş bu sebeple kişinin tartılmasına gerek yok
    A87 yönetmelik gereği kurulum ve çizimlere gerek yokmuş
  6. resistance İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    B kitapçığı 99. soruda soru cm m km vermemiş birimsiz soru mu sorulur
  7. songuko İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Kamu
    80ci soruyu hazırlayan kişi sanırım bir insanın 6ayda 1450kg ye kadar çıkabileceğini düşünmüş
  8. Emine Hilal Aksu Ankara Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Ankara
    Sertifika Numarası:
    14848
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TİM OSGB
    6metreden düşen 75 kg ağırlığındaki bir insan yere yaklaşık 1.5 ton olarak çarpar ;)
  9. Ahmet Elbistanlı İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    SINAV İLE İLGİLİ İTİRAZLAR
    Adaylar; sınav sorularına ilişkin itirazlarını, soru ve cevap anahtarlarının
    http://www.meb.gov.tr ve http://www.isggm.gov.tr internet adreslerinde yayımlanmasından
    itibaren en geç 3 (üç) iş günü içerisinde, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’ne
    yapabileceklerdir.4
    Adayların sınav sorularına itiraz başvuruları, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Döner
    Sermaye İşletme Müdürlüğünün Ziraat Bankası Emek Şubesindeki TR 85 0001 0007 6540
    5083 1150 07 IBAN Nu’lı hesabına itiraz edilecek her bir soru için 10 TL (KDV dahil)
    “sorulara itiraz ücreti” adı altında yatırarak alınan banka dekontu ve dilekçe ile kabul
    edilecektir.
    Başvuru adresi ise, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Genel Evrak Servisi İnönü Bulvarı
    No:42 Emek-ANKARA’dır.

Daha detaylı bilgiler burada. Şu sınavda en az 5-6 tane;eğer güzel bir savunma yapıldımı iptal edilmesi muhtemel sorular var.
    Ama evde boş boş yorum yazarak bir yere varamayız. Lütfen gerekli yere gereken şekilde itirazlarımızı üşenmeden yapalım, yoksa insanlar amacına ulaşmış olacaklar, yani bir sınava daha sokup paralarını kazanacaklar.

http://www.meb.gov.tr/sinavlar/dokumanlar/2013/duyuru/IsYeriHekim_IsGuvnUzm.pdf
  10. tezgahım metre olaması beklenemez herhalde bence bu iptal nedeni değildir
  11. Diren 2011 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Kemer sökülemez o soru kesinlikle hatalı
  12. yamaha1100yzf İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Helal
  13. Emine Hilal Aksu Ankara Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Ankara
    Sertifika Numarası:
    14848
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TİM OSGB
    Buyur buradan yak... Kaç TL para girecek sermayeye kim bilir... Trajikomik
  14. melis demir İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    69 net hatırlıyorum 2 emin olmadığım soru var ama bu ikisi yanlışsa 69 la kalıyorum şaka gibi 69la kalmaktansa 65le kalmak daha iyidir kafayı yiycem ya.
  15. songuko İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Kamu
    yok yok 65 de iyi degil bende o durumdayım ve bende kafayı yiyorum sorular doğru sorulsaydı en az 10-15soru daha gelirdi kaç soruyu kaçırdım bildiğim halde
  16. Emine Hilal Aksu Ankara Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Ankara
    Sertifika Numarası:
    14848
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TİM OSGB
    Çift lanyartlı emniyet kemerleri düşünüldüğünde, çalışan kişi kancalardan birini sökerek, diğeri yaşam hattında kalmak suretiyle çalışma platformunda ilerleyebilir... Ama kişiye özel Emniyet kemeri yapıldığını hiç görmedim
  17. Didem S. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Parayı yatırıp, dekontunu ve dilekçeyi adrese göndericez heralde di mi? bir de bizzat itiraz ettirmesinler :/
    Peki bu yoruma açık sorulara nasıl itiraz edicez ki? Bir de uzulune uygun yapamazsak iyice boşa gidecek.. Şu şu şu soruların şu şu şu nedenlerle iptal edilmesi hususunda gereğinin yapılması vs. diye mi yazmalıyız? Daha önce itiraz eden var mı :/
  18. Yener Keskin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16179
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Yurtiçi Kargo
    sınavda en fazla 2 sorunun iptal edileceğini düşünüyorum zira soruların çoğunun cevapları yönetmeliklerde net olarak var. yoruma dayalı sorular ise doğru mantıkla bakınca çözülebiliyor. henüz her şey çok yeni ve sıcağı sıcağına olduğu için bir çok sorunun iptalini istiyoruz ama sakin kafayla bakınca o kadar da saçma olmadıklarını göreceksiniz.

Benim de hatalı yorumlayıp yanlış yaptığım sorular var ama birkaçı hariç hata kesinlikle bende. bir aksilik olmazsa 75 doğru cevap ile sınavı geçiyorum, darısı tüm arkadaşların başına.

Ayrıca "iptal edilen sorular herkes için doğru kabul edilir" diyen bir arkadaş gözüme çarptı, sınav kılavuzunda bu konu net şekilde belirtilmiş. Puanlama mevcut soru sayısı üzerinden yapılacak , iptal olanlar doğu sayılmayacak yani.
  19. Elif25 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    22623
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    .
    65 yaklaşık 20 soruyu hatırlamıyorum yanlışlarda kafamı karıştırdı sonuç şuan 63 umarım hatırlamadıklarım doğru çıkar
  20. songuko İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Kamu
    emine hanım bi karar verin onlardan yanamısınız benden yana mı :)