1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 mayıs 2013 sınav soruları ve tartışmaları-düşünceleriniz?

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 18 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. özge tekbaş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    kesinlikle katılıyorum risk olarak belirtilmeliydi
  2. hanzala İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Böyle birşeyi soruyorsa bunu belirtmek zorunda ...
  3. Didem S. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar bu yoruma göre değişen sorulara nasıl itiraz edicez ki yaa! Kesin bi kulp bulacaklar.. :(
  4. adem şentürk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    yener bey daha önce o iş yerinde çalışmış kişi şahsen iş ilişkisi kuramaz ama tüzel kişi olursa iş ilişkisi kurmasına bir engel yoktur. madde böyle
  5. Muhammed Ali Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  6. songuko İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Kamu
    yüksekte çalışma ile ilgili bu kadar berbat bir soru sorulabilirdi sormuşlar
    tozlarla ilgili bu kadar berbat sorulabilirdi
    KKD ile ilgili yine öyle düşünüyorum
    Tüplerle ilgili yine aynı
    yani daha kolay seçenekler olacagını düşünmüştüm. Son 2 seneye bakarak ama fena halde çuvallamışım 65-67lerde kalıyorum
  7. melis demir İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    üniversitedeyken bir sorunun cevabına birim yazmadığımdan dolayı hocam puan kırmıştı hatta dediki " birimsiz bir cevap ucu açıktır istediğini koyabilir okuyan " demişti :D eee şimdi nerde bu adalet (hocayı bulup durumu anlatsam yardımcı olurmu ki bana) :D
  8. Saadet Kurşun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    a grubu 70. sorudada hata varmı??
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 20 Mayıs 2013 ---
    MADDE 7 - İşyerlerinde işçilerin daimi olarak çalıştırıldığı yerlerin tavan yüksekliği, en az 3 metre olacaktır.

Tabana paralel olmayan tavanlarda bu yüksekliğin ortalaması 3 metre olacak ve en alçak kısmı, varsa, kirişin alt noktasından 240 santimetreden aşağı olmayacaktır.

17/5/1941 tarihinden önce çalışmakta bulunan işyerlerinde, fazla ısı, buhar, gaz yahut zararlı tozlar çıkarması gibi sağlık yönünden sakıncalı olmayan işler için, hava hacmi 8 inci maddede yazılı miktara uygun bulunduğu ve yeterli havalandırma sağlandığı hallerde , bu yükseklik 2 metreye kadar kabul edilebilir.

17/5/1941 tarihinden sonra ve bu Tüzüğün yürürlüğe girmesinden önce çalışmakta olan işyerlerinde birinci ve ikinci fıkralarda yazılı tavan yüksekliği, en az 285 santimetre olarak kabul edilir.
  9. Ahmet Elbistanlı İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  10. d.baştog İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    68 doğru bu duruma ramak kala sınavı kaybetme denir..:sinir:
  11. Kurban Tuncay İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
  12. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    İPTALLER DOĞRU SAYILIYOR KAFANIZ KARIŞMASIN :)
  13. kemal bey duş yerleriyle ilgili soruda cok emindiniz? :cool:
  14. Kurban Tuncay İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    hatalı olduğunu düşündüğümüz sorulara itiraz edersek eğer,benim doğru işaretlediğim ama hatalı olan soru iptal edilirse bu durumda o soru yanlış mı sayılacak?
  15. Didem S. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Gerçekten mi yaaa :(( Offf!! Hadi inşallaahhh!!
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 20 Mayıs 2013 ---
    Hayır. Tabi ki doğru sayılacak. Yani doğru yaptığınız bir soru iptal edilirse size bir yararı ya da zararı yok. Yanlış yaptıklarınız iptal edilirse, doğru yapmış kabul edileceğinizden, doğru cevaplarınız artacak.
  16. yamaha1100yzf İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Şu an bu verdikleri saçma sapan uyduruk cevap anahtarına göre 70 alıyorum inşallah , yaptığım 30 yanlışın da hepsi zaten burada tartışılıyor , herkes aynı yerlerde yanlış yapmış zaten , eğer o sorularda iptal olursa 70 i de geçiyorum inşallah
  17. songuko İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Kamu
    şu 70den fazla alan arkadaşlar diğer arkadaşlara "ben hakkımdan ona biraz veriyorum" deyip kabul edilse 70i geçemeyenler nasıl ferahlık duyarki :D
  18. Emine Hilal Aksu Ankara Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Ankara
    Sertifika Numarası:
    14848
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TİM OSGB
    İSGB ve OSGB’lerin görev, yetki ve sorumlulukları
    MADDE 12 – (1) İSGB ve OSGB’ler, işyerlerinde sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı oluşturmak amacıyla
    ç) İşyerinde kaza, yangın, doğal afet ve bunun gibi acil müdahale gerektiren durumların belirlenmesi, acil durum planının hazırlanması, ilkyardım ve acil müdahale bakımından yapılması gereken uygulamaların organizasyonu ve ilgili diğer birim, kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapılmasından,

ancak cevap B şıkkı diyor... ben D yapmıştım bu soruyu
  19. haydar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    17852
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ÖNCÜ O.S.G.B.
    evet metre yada milimetre olması beklenmez ama birimi olmayan sayısal soruda sorulmaz.
  20. songuko İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Kamu
    emine hanım bende aynı yerde aynı şıkkı işaretledim