1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 mayıs 2013 sınav soruları ve tartışmaları-düşünceleriniz?

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 18 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. yamaha1100yzf İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Sondaki "işbirliği yapılmasından" ibaresine dikkat
  2. Yener Keskin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16179
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Yurtiçi Kargo
    o zaman daha önce işçi olan biri tek başına alt işveren olamaz ama başka bir firmanın ortağı olarak alt işveren olabilir. kanunda böyle bir madde var mı ? ben mi gözden kaçırdım acaba ?
  3. songuko İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Kamu
    bir arkadaş bana A 32yi izah edebilirmi lütfen
  4. esat deniz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    BAKANLIĞIN HATASIYLA UZMAN OLMANIN NESİNE SEVİNİYORSUNUZ ANLAMADIM.SORULARDA YANLIŞLIK OLABİLİR AMA BAKANLIĞIN HATALARININ SIRTINA BASARAK YÜKSELMEK PEK ETİK DURMUYOR.
  5. Emine Hilal Aksu Ankara Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Ankara
    Sertifika Numarası:
    14848
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TİM OSGB
    MADDE 12 – (1) İSGB ve OSGB’ler, işyerlerinde sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı oluşturmak amacıyla;
    a) İşyerinde sağlık ve güvenlik risklerine karşı yürütülecek her türlü koruyucu, önleyici ve düzeltici faaliyeti kapsayan çalışma ortamı gözetiminden,
    (3) İSGB ve OSGB’ler bu hizmetlerin sağlanması sırasında işin normal akışını aksatmamaya özen gösterirler.
    5) OSGB’ler, iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin tamamını veya bir kısmını başka bir kişi veya kuruma devredemezler.
    ç) İşyerinde kaza, yangın, doğal afet ve bunun gibi acil müdahale gerektiren durumların belirlenmesi, acil durum planının hazırlanması, ilkyardım ve acil müdahale bakımından yapılması gereken uygulamaların organizasyonu ve ilgili diğer birim, kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapılmasından,

hepsi doğru sankiiiiiiiiiiiiii
  6. songuko İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Kamu
    İşyerinde kaza, yangın, doğal afet ve bunun gibi acil müdahale gerektiren durumların belirlenmesi,
    hala anlayamıyorum bu madde varken öffff
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 20 Mayıs 2013 ---
    A - 32 lütfen biri izah etsin arkadaşlar
  7. esat deniz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ARKADAŞLAR OSGB VE İSGB'NİN GÖREVİ EYLEM UYGULAMA ÖNLEM ALMAK DEĞİL BUNLARI YAPTIRIM GÜCÜNE SAHİP NOTER ONAYLI DEFTERE İŞLETMEK VE BU İKSİKLİKLERİ İŞVERENE BİLDİRMEKTİR.ADAM İŞİ GÜCÜ BIRAKIP YERLERİ SÜPÜRÜP MAKİNALARI TEMİZLEYECEK HALİ YOK.
  8. Emine Hilal Aksu Ankara Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Ankara
    Sertifika Numarası:
    14848
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TİM OSGB
    evet ama bu bir bilgi sorusu mu yorum mu... anlamadığım bu sorular bilgi+yorum mu yoksa Türkçe anlama ve yorumlama sorusu mu :( kafayı yicem
  9. melis demir İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    bende öyle yapmıştım iptal edilmeli
  10. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    hocam dikkat ederseniz yönetmelikte kaza, yangın, doğal afet ve bunun gibi acil müdahale gerektiren durumların belirlenmesi şeklinde ifade var. "kaza, yangın, doğal afet ve bunun gibi acil müdahale gerektiren durumları" belirlemek ayrı birşey soruda b şıkkında olduğu gibi önlem almak ayrı birşey.
  11. özge tekbaş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    size katılıyorum bende D yaptım
  12. yamaha1100yzf İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    İstemsizce, yazdığınıza güldüm, bakanlığın hatasıyla uzman olmuyoruz , bakanlığın HATALARINA RAĞMEN uzman oluyoruz , yazdığınız şey çok saçma
  13. Emine Hilal Aksu Ankara Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Ankara
    Sertifika Numarası:
    14848
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TİM OSGB
    kelime oyunlarıyla ayağımızı kaydırdı bu sınav resmen :D emeklerimize yazık olmaz umarım...
  14. Didem S. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İzah edilemez bence.. Titreşim ve düşük sıcaklık ne alaka Allah aşkınaa!! Bunu duyan 1 kişi var mı?
  15. Kadriye Atamış İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    17671
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ce belgesi .....avrupa kalitesi değilmiydi ??
  16. özge tekbaş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    A GRUBU 2. SORUDA D SIKKI İNSAN KAYNAKLARININ GÖREVİ DEĞİL Mİ BU SORUYUDA BİR TEK BEN YANLIŞ GALİBA GALİBA :(
  17. Emine Hilal Aksu Ankara Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Ankara
    Sertifika Numarası:
    14848
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TİM OSGB
    O da ayrı bi muamma.... Ama konuştukça görüyorum ki, bizim her hatalı dediğimiz soru için, dikkatli araştırınca hepsine bir kulp uydurulabilir. Hatta dürüst olayım bi çoğunun cevabı var kenarda köşede de olsa... Kesin bu da çıkar bir yerlerden :)
  18. yamaha1100yzf İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Yanlız değilsin , bende şok oldum görünce , dedim dakka bir gol bir...
  19. Didem S. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ben ürünlere CE belgesi alımıyla ilgili çalışıyorum. " CE Markası(işareti) pek çok kullanıcı tarafından bir kalite sembolü olarak bilinmektedir, CE İşareti (belgesi), ürünlerin, amacına uygun kullanılması halinde insan can ve mal güvenliği, bitki ve hayvan varlığı ile çevreye zarar vermeyeceğini, diger bir ifadeyle ürünün güvenli bir ürün olduğunu gösteren bir işarettir. " alıntıdır. durum böyle.
  20. songuko İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Kamu
    CE conformity european direk avrupa kalitesi diye işaretledim
    ve CE nin avrupa kalitesi olmadığını bana biri izah etsin lütfen
    kafayı yiycem doğru bildiklerim hep yanlış çıkıyor