1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 mayıs 2013 sınav soruları ve tartışmaları-düşünceleriniz?

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 18 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. Kadriye Atamış İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    17671
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    yani avrupa kalite standartı değil mİ????
  2. özge tekbaş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    bilemiyorum kimse onunla ilgili yorum yapmadı ama hatalıymıs gibi geliyor bana
  3. songuko İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Kamu
    yüksek not almış arkadaşlardan rica ediyorum şu A 32 soruyu nasıl yorumladınız
    ben titreşimle ilgili 1-2 maddeleri hiç duymadım okumadım
  4. Emine Hilal Aksu Ankara Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Ankara
    Sertifika Numarası:
    14848
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TİM OSGB
    CE'nin "iliştirilmesi ile ilgili" diyor... buradaki kelime tuzağı da bu sanırım. yoksa hepsi doğru olabilir. benim de yanlış bu soru
  5. Kadriye Atamış İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    17671
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    • arkadaşlar bu ce işaretine itiraz edeceğim .çünkü türkçe anlamı bu avrupa kalite standartı ..
  6. songuko İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Kamu
    evet adamlar kelime oyunu yapmışlar çoğu sorum bundan gitmiş bu nasıl bir soru sorma tekniğidir anlamadım gitti
    yani diyorki ben 2+2 yi sorsam nasılsa bilecekler o zaman öyle bir sorarım ki anlamasınlar soruyu
    dikkat ölçeyim bilgi değil
  7. Çağlar Karabıyık İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ce avrupa standartlarına uygunluk demek avrupa kalitesi nedir ya :D sangi google translateden cevirmişler
  8. Didem S. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İnternetten bakarsınız yazıyor. "CE İşareti, kesinlikle bir kalite markası ve garanti belgesi değildir." diye yazan yerler var. Avrupa Birliğ Uygunluk Belgesi'dir. Ürünün, belirlenen Avrupa normlara uygun olduğunu gösterir. Esas olarak güvenlik amaçlıdır.
  9. Emine Hilal Aksu Ankara Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Ankara
    Sertifika Numarası:
    14848
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TİM OSGB
    CE İŞARETİ YÖNETMELİĞİ DİYOR Kİ;

CE” işaretinin ürüne konulması ve kullanılması

MADDE 9 ?(1) “CE” işaretinin ürüne konulması ve kullanılmasına dair genel esaslar şunlardır:

3) Ürüne veya bilgi plakasına veya ürünün yapısı gereği bunun mümkün olmadığı veya kalıcılığının garanti edilemediği durumlarda ambalajına ve ilgili teknik düzenlemenin öngördüğü ürün beraberindeki belgelere görünür, okunabilir ve silinmeyecek şekilde konulur,

yani, hem ürüne hem ambalajına hem belgelere ilşenir? yanlış mı anlıyorum. Türkçem bozuldu bu soruları anlamaya çalıştıkça. Cevap anahtarında bu soru için D diyor
  10. Çağlar Karabıyık İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

doğru anlıyorsunu hatalıdır bu soruda
  11. adem şentürk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bize kursta söylenmişti ordan aklımda kaldı iyi hatırlıyorum
  12. ferit İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ARKADAŞLAR HATALI OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜĞÜNÜZ SORULARIN BİR LİSTESİNİ ÇIKARTIK, YANLARINDA DA YÖNETMELİK VE TUTARLI YORUMLARIMIZLA GEREKLİ MERCİLERE TAŞIYALIM BU İŞİ, NE DERSİNİZ ?
  13. songuko İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Kamu
    Emine hanım , ddm sizi de kendim gibi görüyorum artık biz iş güvenliği uzmanlığı eğitimini bırakalım da önce bir türkçe eğitimi alalım :)
  14. Emine Hilal Aksu Ankara Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Ankara
    Sertifika Numarası:
    14848
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TİM OSGB
    Nereye yazabiliriz bu soruları. Bence de toplayalım bi yerde. Bende 2 soru var net
  15. gokhaneses İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ARKADAŞLAR 2-3 SORU İLE SINIRDA KALAN ARKADAŞLAR İÇİN 2.SINAV STRESLİ BİR SINAV OLACAKTIR VE MUALLAKLI SORU ÇOK VARDI İŞİ OLMAYAN BİR KİŞİ İTİRAZ EDİLEBİLECEK SORULARI VE MANTIKLI NEDENLERİ HAZIRLARSA VE HERKES O YAZIYLA İTİRAZ EDERSE ÇÖZÜM OLABİLİR BELKİ YÜKSEK ALAN KİŞİLERDE KENDİLERİNİ O SINIRDA KALMIŞ VE 2.SINAVA TEKRAR ÇALIŞMASI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNEREK HAREKET EDERSE SEVİNİRİM.
  16. Ahmet Elbistanlı İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bakanlığın hatasıyla yanlış yapılan soruları adam gibi sorulsaydı doğru yapmayacağımızın ne garantisi vardı, bu nasıl bir yorumdur hakkaten hayretle okudum. Demekki birşeyler bizden geçince olaya dışardan bakıyoruz, hakkımızı arayınca da bakanlık sayesinde olmuş oluyor.
  17. gokhaneses İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ---AYRICA 71-72 ALAN ARKADAŞLARDA BELKİ 2-3 SORUNUN CEVABI DEĞİŞİR SİZDE SINIRA DÜŞEBİLİRSİNİZ HERKES BİRAZ DAHA SAĞDUYULU OLURSA DAHA İYİ OLABİLİR.
  18. ferit İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ARKADAŞLAR GİTTİĞİMİZ KURS MERKEZLERİNE YOLLARIZ, MEB VE Ç.S.G.B YOLLARIZ OLMADI SENDİKAYALARI ARAYA SOKARIM BEN MAHKEMEYE TAŞIRIZ. O KISMINI ARAŞTIRIRIZ ŞİMDİ SORUNUN YANLIŞLIĞINA DAİR ELİMİZİ GÜÇLENDİRECEK YORUM VE YÖNETMELİKLER LAZIM
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 20 Mayıs 2013 ---
    70 İ GEÇMİŞ ARKADAŞLAR ASLA AŞAGI DÜŞMEZ YANLIŞ SORUDAN PUAN KIRILMAZ PUAN EKLENİR
  19. songuko İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Kamu
    şu 32-A yı bana cevaplayacak biri yokmu arkadaşlar?
  20. ferit İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    70 İ GEÇMİŞ ARKADAŞLAR ASLA AŞAGI DÜŞMEZ YANLIŞ SORUDAN PUAN KIRILMAZ PUAN EKLENİR