1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 mayıs 2013 sınav soruları ve tartışmaları-düşünceleriniz?

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 18 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. Fatih Kartay İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bence parasından çok sınavı herkes geçsin diye yapıyorlar çünkü kanun ve tüzüğü adam akıllı çalışıp okuyan herkes yapar bu sınavı ama malesef kimse doğru dürüst çalışmadığından bakalıkta ihtiyaç var diye böle yapıyor daha nekadar kolay olabilir ki bu sınav.Yeni bir iş kolu doğdu fakat yeteri kadar uzman yok devlette hep böle olur ilk alımlar kolay sınav 3-5 yıl sonra bu sınav çok zorlaşaktır eminim ki.Bu yazdıklarım hakkaten çalışan ve bu yanlış sorlar yüzündan mağdur olanlara değildir.
  2. serakent İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    evet bende hocamla görüştüm 7 tane soruya itiraz edeceklerdi bende 3 tane gönderdim paradan kaçınmamak gerek çünkü emek harcadık ve masraf yaptık sadece 10 TL için tüm emekler boşuna harcanamaz arkadaşlar bakalım hayırlısı artık ama ciddi manada çalıştık 2 ay boyunca inş hekes geçsin ne diyelım
  3. civilenginar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Anlamadığım sey sınav iptal olsun diyen insanlar mevcut hala....Düsük aldılar besbelli ben de su an 68 netim var ama bu sınava aylarca hazırlanıp girip 80 90 alanlar da mevcut nasıl oluyor da hemen iptal edilsin diyebiliyorsunuz.Hatalı gördüğünüz soruları iletin ki sorular iptal edilsin ben öyle yaptım.İptal edilsin gibi bir yaklasım etik değil.Eminim ki 75 alan bir insan sınavın iptal olmasını istemez.
  4. Elif25 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    22623
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    .
    sizin gibi düşünemeyecem neden mi diye sorarsanız eğer ben bir sorunun hatalı olduğunu düşünüyosam iptal edilmesi gerektiğini düşünürüm çünkü yalnışdır benim hatalı olan sorulardan bazıları doğru neden yine itiraz da bulunmayayım bunu düşünmek lazım ......Acaba sadece kendimi düşündüğüm için mi yoksa hakkımızın karşılığını alayım diye mi
  5. kerimyuksel İSGforum Üyesi

çalıştık arkasdaş konu anlatımı, soru bankası bitirdik ama bu sorularla olmuyo ....
  6. civilenginar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Yanlıs anlattım herhalde hatalı soru varsa 3,5 , 10 neyse iptal edilsin ama bazı insanlarda da sınav komple iptal edilsin yeniden yapılsın gibi bir yaklasım söz konusu.Ben sadece bunu etik bulmuyorum.
  7. Elif25 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    22623
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    .
    Evet bide şöyle bir durum var kimin hangi sorusu yanlışsa onun iptal edilmesini isteyenler var ya gerçekten hangisi yanlışsa o iptal olsun ya birazcık gerçekçi olmak lazım
  8. gokhaneses İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ARKADAŞIN SÖYLEMEYE ÇALIŞTIĞI GAYET DOĞRU BENDE SINIRDA KALDIM BELKİDE GEÇEMEYECEĞİM AMA BİZ 80 LIK YAPIP GECECEKKEN SINAVIN IPTAL OLDUGUNU VE 2.SINAVDA HASTA OLDUK DİYELİM YAPAMADIM YANDI HAKKIMIZ İPTAL OLDU KURSUMUZ NE KADAR ETİK OLDU SINAVIN KOMPLE İPTAL OLMASI.
  9. Elif25 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    22623
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    .
    Dileğim herkesin geçmesi arkadaşlar inşallah herkes için hayırlısı olur bende dahilll
  10. Muhammed Ali Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Senoo Seno

Bugun bir arkadasim daha gitmis bakanliga ogrenmis ve itiraz sayisi fazla degilmis.oysaki forumda cogu kisi itiraz ettigini soyluyor veya edecegini buna bakalirsa konusan ,sorularin yanlis oldugunu idda eden cok fakat icraat yok!..

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=617827824913682&set=o.175217275961195&type=1&theater

Senoo Seno

Bugun bir arkadasim daha gitmis bakanliga ogrenmis ve itiraz sayisi fazla degilmis.oysaki forumda cogu kisi itiraz ettigini soyluyor veya edecegini buna bakalirsa konusan ,sorularin yanlis oldugunu idda eden cok fakat icraat yok!..
  11. gokhaneses İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    inş cümlemiz için hayırlısı olur.
  12. seher çam İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    mebin yaptığı hatalarla sizin söylediğiniz çok alakasız yaptığın yorumların yeri burası değil insanlar mağdur durumda sen neyden bahsediyorsunnnnnnnn
  13. Zeynep S. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Herkesin gücü olmayabilir,soru başına 10TL'nin ne demek olduğunu hala anlamış değilim. Yazıklar olsun! Devletin eli halkın cebinde...
  14. darende İSGforum Üyesi

Bu forumdan ve diger kaynaklardan derlendiginde TOPLAM 33 soru uzerine itirazlar yogunlasmis . Bunlar
    B Kitapcigina gore
    4 7 10 11 21 23 27 28 29 33 37 39 43 45 47 48 49 53 55 59 67 68 72 73 78 85 86 91 92 94 96 97 99
  15. Yoğunlaşması önemli değil kaç kişi itiraz dilekçesi yolladı sorun olan o, bazı arkadaşlar forumlarda herkes dilekçe yazdıklarını söyledi diyolar fakat iş icraata gelince itiraz dilekçeleri denildiği kadar değilmiş.
  16. kobe8787 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    arkadaşlar itiraz sayısının çokda önemli olmadığını düşünüyorum..özellikle bu saati bekledim artık geçti vakit diye..çünkü doğru düzgün yazılmış 100 tane dilekçe işi bitirir..burada da herkes kendi fikrini söylüyor gayet normal olarak ve sınavı iptal edecek olanlar burayı emin olun takip etmiyorlar ona göre bnce gerginliğe çok gerek yok..
  17. sheymaaa İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

Bu sorunun cevabı b olmalı-çünkü "gürültüye maruz kalma süresini azaltmak" İdari önlemler/işaretler/uyarılar(Çalışma süreleri, işyeri düzeni, eğitim öğretim, planlı bakım-onarım, mental riskler, monotonluk, iletişim) risk kontrol önlemine girer. Gürültüye maruz kalma süresinin azaltılması çalışma süresinin kısaltılması demektir.
  18. Egemen Mühürcüoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    27106
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Soruları hazırlayanlarla, itirazları inceleyecek kurul farklı mı?!?!

Aynı kurul değerlendirip iptal ve cevap değişikliği olan sorular olursa, Bakanın bu adamları hemen görevden alması gerekmez mi?!?!

Aslında gerekmez prim bile alabilirler, çünki amaca ulaştılar kasaya çukkalar indi(bütçe açığına katkı)!.. Ben bazı soruları bir kere okudum ve yanlış-hatalı olduğunu KABAK gibi anladım... Bu adamlar soruları kim bilir kaç kere inceliyorlar ve kaç farklı kişinin elinden geçiyor...

İnsanların umutları üzerinden para kazanmaktan başka bir şey değildir bu?!?!

İtirazlar neden paralı olsun ki aksine kendine güvenen bir Devlet Kurumu Yanlış-hatalı soruyu bulabilen kişilere para vermeli yada ödüllendirmeli!..

Ondan sonra Türkiye çok iyi gelişiyor, büyüyor! Nereye gelişiyor işsiz kişilerin parasını ve umutlarını sömürüyor bu mudur gelişmek büyümek!..

Teşekkürler, Herkese risksiz günler!.. :p
  19. deming İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Siteye yeni girdim... itirazları okurken bir tane itiraza takıldım.. testere tabla yüksekliği sorusunda birim yazılmamış ve dolayısıyla soru iptal edilmeliymiş.. anlamadığım şu ; soruya yalnış cevap veren arkadaşlar ( mesela 80 yada 100 diyen ) soruda birim olsaydı , doğru olan şıkkı mı işaretleyeceklerdi.
  20. Egemen Mühürcüoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    27106
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

Sayın deming;Mesleğin nedir bilmiyorum ama ben Maden Mühendisiyim ve Mühendislik fakültesinde o kadar problemleri - soruları çözüyorsun sonuca ulaşıyorsun atıyorum Sonuç=100 çıkıyo sende "ulan çözdüm" diye seviniyorsun içinden arkasından sınav sonucu hezimet dersten kaldın. Sayın hocan Prof. Dr. Mehmet Birimsever'e soruyosun ben bu notu beklemiyordum. O da sana gayet sakin bir tavırla Diyor ki Senin Kağıdında sonuç kısmında birim yoktu, 100 ne diye soruyor? sende kuyruğu kıstırıp seneye dersi tekrar alıyorsun?!?!

şimdi bu soruları hazırlayanlar Bilgili insanlar içlerinde Prof.larda var?!?
    şimdi sana sorarım bu hak mıdır?!?!

haa yanlış anlama benim sınavda not ile alakalı bir endişem yok, fazlasıyla geçiyorum 70'i...
    Ama işte sınavın ne kadar ciddiye alındığının işaretidir bu?!?!

Teşekkür ederim, Risksiz Günler!.. :p