1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 mayıs 2013 sınav soruları ve tartışmaları-düşünceleriniz?

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 18 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. Diren 2011 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Soruya yanlış yada doğru cevap vermiş olmak mı mesele , ciddiye alınmayı ve saygı duyulmayı haketmiyormu bu insanlar, birimsiz soru sormak ciddiyetsizliktir, amatörlüktür, doğru cevap verdiysek bu saçmalığı dile getirmemeli miyiz. İş güvenliği uzmanı olmak bu düzensiz düzene ve sömürüye karşı çıkmaktır birazda, daha baştan haksızlıklara itiraz etmezsek, işçinin sağlığını hiçe sayan bir işverenle çalıştığınızda nasıl görevinizi yapacaksınız.
  2. galip fatih alkan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    iptaller 3 soruyu geçmez boşuna tartışma yaratmayalım 67 alıpta 3 tane yanlısı ıptal edılen arkadaslar maksımum sınavı gecerler... kımse bu ısle ugrasmak ıstemez arkadaslar gerek yok
  3. Ongun_OKAY İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Bence burada ki arkadaşlarımın söylemek istediği daha kaliteli bir sistem ve biraz empati ve sempati....lütfen yanlış anlamayın ama siz aynı durumda olsanız ne yapardınız?
  4. galip fatih alkan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    kurum savunmasını bi şekilde kendi istediği yönde yapacaktır. herkes kendınce haklı olabılır ben sonuctan bahsedıyorum olacak olandan...
  5. n mutlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Metro Cash&Carry
    çok güzel söylediniz bu sadece ders çalışmakla ilgili bir durum değil kesinlikle birazda olaylara onların bakış açısıyla bakmak gerekiyordu sınavda :) çünkü ilk sorularda dedimki yandık :) bunlar ne soruyor ne diyor belli değil zaten mesele orda soru tarzları, düzgün sorulsa yapılmayacak sorular değildi, bir sorunun net bir cevabı olur, başka bir arkadaşın konu ile ilgili bir yorumu vardı çok hoşuma gitmişti bir sorunun cevabı elma, armut, erik olur bunlar sorunun cevabını yeşil elma, kırmızı elma, sarı elma şeklinde vermişler, oturup bir sene daha çalışsam o sorulara yine verdiğim cevapları verirdim :) herkes için sonuç güzel olsun inşallah..
  6. n mutlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Metro Cash&Carry
    geçmiş yıllarda daha fazla soru iptal edildiğinin örnekleri mevcut, umarım belirsizlik olan tüm sorular iptal edilir
  7. galip fatih alkan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    tabiki keşke herşey lehımızde olsa ama guvensızlıgım kuruma arkadasları cok ıyı anlıyorum yoksa....
  8. songuko İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Kamu
    2ci sınavda demekki soruları kılı kırk yararak okuyacağız, eğer mantığımız soruları hazırlayanla uyarsa geçeriz ki sanırım benim uymuyor.
    yada yönetmeliği baştan aşağı ezberleyeceğiz.
    bu itirazların çok netice vereceğini sanmıyorum burası neresi onu düşünün. 3-4soru iptal edilse anca. Daha ötesi yok. Hayale kapılmamak lazım.
    Metin Akpınar Zeki Alasyanın bir filmi vardı hani hatırlarsınız "Kedidir kedi"
    Ben hala o 20.00- 06.00 sorusuna takıldım. Kaynak İşçisinin endüstriyel hijyenine takıldım. emniyet kemerine takıldım. Adam 100mt yüksekte kemeri nasıl çözüyor , Örümcek Adam filmini hatırlattı bana .
    Kaç gün oldu ben hala ordayım.
    Kedidir kedi.
    o_O
  9. Mehmet Akın İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    67025
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Sınava çalışmadan girsek daha iyi sonuç alırdık. Çalışınca cözemedik soruları:)
  10. songuko İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Kamu
    savaş sanatları Kural 1: Savaşta asla ama asla dikkatini dağıtma , rehavete kapılma.

Ben bu sınavın kolay olacağını -zira açık çok - sandım. Soruların da beklediğim gibi geldiğini -yani kolay- sandım. Ama kazın ayağı hiç öyle olmadı. Rehavete kapıldık. Hatta sınav içinde bir arkadaş salon görevlisine bu kolay son sınav olacak bundan sonrası zor olur diye söyledi demek herkes benim gibi düşündü. Sınavı 15dk yada 20dk gibi bir süre önceden verip çıktım. 3-5max yanlışım çıkar zannı galipti taki cevaplar açıklanıncaya kadar.
    Kural 1'i ihlal ettim. Darbe aldım yaralandım
    olay budur
  11. Fatih Kartay İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Benim yaptığım yorum yerin de siz anlamadız galiba bu sınava gercekten emek veripte gecer not alanlar var,sınav soruları hatalıysa zaten iptal olur ama bazı arkadaşlar sınavın komple iptal olması gerekir diyor neden ki sınavda başarısız olmuş bunun sonucunu herkese ödetmeye çalışanlışıyorlar.
  12. Muhammed Ali Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  13. Emine Hilal Aksu Ankara Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Ankara
    Sertifika Numarası:
    14848
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TİM OSGB
    Bi sessizlik çöktü siteye artık. Herkes sonuçları bekliyor. Ben de 2 soruya itiraz ettim. Belki arkadaşları teşvik etmek için bir takım sözler yazıldı ama orayı görmeyen arkadaşlar için söylüyorum çooook kalabalıktı dün. Evrak bölümü sadece bu evraklara ayrıdı 2 3 gününü. Diğer gelen evrakları beklettiler dışarıda, önceliği itirazlara tanıdılar. Şimdi tek korkum, umarım bunca dilekçe çöpe gitmez ve umarım soruyu hazırlayanlar dışında birileri okur ve bizlere hak verir. Bu forumda yazan yazmayan, çok çalışan veya işi nedeniyle istediği kadar çalışamayan, kısaca hakeden herkesin sınavı geçmesi dileğiyle...
  14. haldunyasar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    evet dün saat 15:00-17:00 arası oldukça kalabalıkmış evrak servisi ve sadece dediğiniz gibi şikayet dilekçelerini kabul etmişler.
    yaklaşık 3 gündür hem itirazım olan soruları hem de tüm soruları tekrar gözden geçirdim.
    9 farklı soruya yoğunluklu itiraz edilmiş. yönetmeliği inceledim maksimum iptal edilecek soru sayısı 4 gibi duruyor.
    umarım herkes için güzel şeyler olur, iyi çalışmalar.
  15. seher çam İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ne biliyorsun 3 soru iptal edileceğini neden insanların hayallerini kırıyorsun burda herkes biraz da olsa ümit uğruna neler yapıyor belki 5 belki daha fazla soru iptal edilecek ne bilirsunnnnnn
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 23 Mayıs 2013 ---
    şidiki söylediğinizlede daha önceki yorumunuz aynı değil bir anlayamama söz konusu sanırım siz önce ne demişssiniz şimdi neyden bahsediuorsunuz anlasşılan siz kendi yazdıklarınızı anlamadınız galibaa
  16. seher çam İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    yanlış incelemeşsin galiba 9 soru tamamen yanlış ve dilerim allahtan iptal edlilir
  17. haldunyasar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    seher hanım o zaman ''tamamen yanlış'' dediğiniz o 9 soruyu gerekçeleri ile beraber bizimle paylaşırsanız ben de nerede hata yaptığımı öğrenmiş olurum
  18. Çağla Şekerci İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    9 soru iptali çok zor hatalı soru çok var tabiki ama max 3 olur düşüncesindeyim.
  19. haldunyasar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    aynı kanıdayım ama benim sayım 4 olacak yönünde.

testere yüksekliği sorusu - yönetmelikte 85-90 aralığı vermiştir
    dozimetre sorusu - radyasyon ölçer, dozimetri ile karıştırılmamalı
    emniyet kemeri sorusu
    bu 3 sorunun çok büyük ihtimalle iptal olacağını düşüyorum
    işyeri hekimi görevleri hakkındaki sorunun da iki şıkkın da doğru kabul edileceğini düşünüyorum
    daha fazlasının olacağını sanmıyorum
  20. İlknur Fırat İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Arkadaşlar bugün (23.05.2013)saat 13.43 itibarıyla 6 adet soruya itiraz dilekçemi gönderdim.Sinoptan mail yoluyla arkadaşıma gönderdim o da bakanlık evrak kayıta teslim etti .Başvuru no:20672
    itiraz ettiğim sorular:
    1-ORTA GERİLİM
    2-CE İŞARETİ
    3-ISO9000-OHSAS......
    4-GÜRÜLTÜ MARUZİYET SÜRESİ AZALTMAK
    5-EMNİYET KEMERİ
    6-İSGB-OSGB
    Bakanlıktan telefonla görüştüğüm bir bayan sabah 10 civarı başvuruların 10-20 civarı olduğunu söyledi......
    Ayrıca iptal edilen soruların herkesi etkliyeceğini yani + puan olarak yansıyacağını belirtti...Şüphesi olan arkadaşlar için yazıyorum....
    İtiraz göndermek konusunuda tereddüt duymuştum ..
    Ama keşke dememek için gönderdim
    Umarım herkes için hayırlı olur.
    Bu arada ben 69 ile kalıyorum....
    Saygılarımla