1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 mayıs 2013 sınav soruları ve tartışmaları-düşünceleriniz?

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 18 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. Emine Hilal Aksu Ankara Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Ankara
    Sertifika Numarası:
    14848
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TİM OSGB
    Bayanın bilgisi yok bence. Siz de görmüşsünüzdür o kalabalığı. 10-20 dediği itiraz edilen soru sayısı olmasın? Sırf benim gittiğim gün en az 30 kişi girdi çıktı odaya
  2. seher çam İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    soruları iyi oku formu bir zahmet baştan incele insanlar nelerden bahsetmiş bir bak ondan sonra yorum yap ne konuşacağınızı şaşırdınız valla
  3. haldunyasar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ben gözlemlediklerimi dile getirdim ve açıklamada da bulundum.
    fikrime karşı çıkan ve yanlış olduğumu düşünen sizdiniz ben de doğrulamak adına sizden bir ricada bulundum
    bu gergin cevap niyedir, nedendir anlamadım =)
  4. seher çam İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    neden ki zor olsun 2011 sınavında 7 soru iptal 2 soru da değişmiş olabilir.yani hatalı çok soru var diyorsunuz ama 3 soru iptal olur diyorsunuz bu ne perhiz bu ne lahana turşusu resmen hatalı olanlardan 3 ü iptal edilecekse diğer hatalı sorulara ne olacakkkkkkkkkkk
  5. Fatih Kartay İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    anlaşılan sen bayağı streslisin arkadaşım 61 doğrun var anlaşılan 9 taneye ihtiyacın var ve iptal olmasını istiyorsun bu yüzden insanlara sataşıp durmanın manası yok biraz gercekçi olmak gerekirse 9 olmayacaktır.
  6. seher çam İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    anlayamadığın noktayı kavrayabildiğinize sevindim insanar gergin herkes ekmeğinin peşinde de sen neyin peşindesin
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 23 Mayıs 2013 ---
    hyır 69 doğrum var da sen ne yapmaya çalışıyorsun ben bencil bir insan değilim diğer mağdur olan insanlar ve gerçekten 9 soru yanliı olduğu için bu yorumları yapıyorum
  7. haldunyasar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ben bi' şeyin peşinde değilim.
    diyorum ki size; yanlış olduğunu düşündüğünüz 9 soruyu ve gerekçelerinizi paylaşır mısınız?
    yanlışımız, eksiğimiz nerede böylece görmüş oluruz.
    ama siz hiç bir done olmadan farazi konuşuyorsunuz gibi geliyor bana
    yahu 9 soru yanlış diyorsunuz
    nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz, gerekçelerinizi görelim diyorum ben de =)
    yoksa ciddi anlamda ümitlendiriyorsunuz insanları =)
  8. seher çam İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    sana formu incele diyorum herkes paylaşmış gerekçeleriyle diyorum işte sadece onu oku diyorum anlamıyorsun
    benim yanlış dediğimle hersein saptadığı yanlışlar aynı ama ama asla 2 soru değil yanlış sayısı
  9. Çağla Şekerci İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  10. galip fatih alkan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    seher hanım sanırım sınavınız cok kotu gectı. ama anlatmak ıstedıgım tanıdıgım bır kurumun devlet bırımının davranıs seklınden bahsettım. ne yapsaydım herkese arkadaslar hersey sızın ıstedıgınız gıbı kesın olacak mı deseydık hem desem ne kadar surecek sınav acıklanıncaya kadar. tam tersı ınsanları burda umutlandırıp sonra daha cok yıkılmalarını onlemek gerek dıye dusunuorum. art nıyetli degıl soyledıklerım bende sınavda buyuk ıhtımalle basarısız olanlardan olucam.. bıraz sakın olun
  11. seher çam İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    gayet doğru bir usluptayım hanımefendi ama anlaşılan 80 i geçerek hava atmaya çalıştınız
  12. galip fatih alkan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    hiçbişi çıkmaz
  13. haldunyasar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    yok ben bu söylemden sonra daha da cevap vermem kendisine
  14. Çağla Şekerci İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    hava atmak olarak algılıyorsunuz ve dicek birşeyim yok size.İyi günler.
  15. Murat Aktürk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    adamlar birimsiz soru hazırlamışlar hala konuşuyorsunuz ya
    bence sırf bu yüzden sınavın iptali olmalıdır
    sınav sorularını hazırlayanların bilgisi, sınava girenlerin bilgisinden üstün değildir çok net
    bunları bir odaya bağlayıp dövmek lazım:) birimsiz soru mu olur şaka gibi yaaa:)
  16. deming İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    CE
    DOZİMETRE
    QS 9000

iptal olmalı...
  17. Fatih Kartay İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    1.5 milyon kişi KPSS ye giriyor ve okadar kontrolden sonra gene hatalı gözden kaçan soru oluyor ama iptalde ediliyor,yani bu sınavda da olması normal bence .Sınavın komple iptali biraz haksızlık olur.
  18. galip fatih alkan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    site sahipleri gürültü düzeyini aşan arkadaslarla ilgilense bari :D
    gerçek hilal hanım
  19. Yener Keskin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16179
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Yurtiçi Kargo
    Tüm anlaşılmayan ve itiraz edilen soruları okuduğumda bazı arkadaşların emniyet kemeri kavramı ve kullanımı ile ilgili hatalı bilgiye sahip olduğunu görüyorum.

Yüksekte çalışmalarda emniyet kemerinin çıkması işçinin kesin düşeceği anlamına gelmez, emniyet kemeri dağcı ipi değildir. Örneğin inşaatlarda bina kenarından birkaç metre içeride kemerin takılacağı gerili bir çelik halat vardır ve işçiler kemerlerini bu halata bağlayıp hareketli bir şekilde işlerine devam ederler. Kemerin bağlandığı noktada düşme riski yoktur. Ayrıca işçiler o kemerleri söküp çalıştıkları yerden başka bir bölgeye gidebilirler, işleri bunu gerektirebilir. Gittikleri yerde tekrar takarlar. Öğle aralarında ve mesai bitiminde de yine o kemeri sökerler. Yani o soruda emniyet kemeri gerektiği anlarda sökülebilir olması doğru bir ifadedir. Bu soru ile ilgili itirazların dikkate alınacağını düşünmüyorum.
  20. Yener Bey, aynı şeyi ben de düşündüm. Şayet kaya tırmanırken gereken durumlarda ipten çıkabiliyoruz. İş emniyetinde bu durum daha fazla.