1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 mayıs 2013 sınav soruları ve tartışmaları-düşünceleriniz?

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 18 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. Emine Hilal Aksu Ankara Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Ankara
    Sertifika Numarası:
    14848
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TİM OSGB
    Eğitim sisteminin, ülkeler için ne kadar önemli olduğunun bilincindeyim. Zira, bir devleti tarihten silebilmek için eğitim sistemiyle oynamak bile yeterlidir.
    Hak hukuk aramaya gelince, forumda yazanların pek çoğundan daha bilinçli olduğumu düşünüyorum. Bana cevap yazanlardan, sorulara itiraz eden oldu mu öğrenmek isterim. Ben işimden izin aldım ve 2. gün itirazımı 2 soruya yaptım. Belki de itiraz ettiğim sorular yoğunlukla itiraz alır ve hepimize + puan olarak döner. Daha fazla sataşmayın. Eğer sistemle, siyasetle zorunuz varsa buyrun Bakanlık oradaydı, dilekçelerinizle birlikte itirazlarınızı verebilirdiniz.... Burada konuşmanın luzümu yok diye o yüzden diyorum.
  2. yaşarsalur İSGforum Üyesi

siyasete girersen sen çok oy alacağına inanıyorum yanlış sularda yüzüyosun ;) sukunete davet edıyorum ;)
  3. Emine Hilal Aksu Ankara Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Ankara
    Sertifika Numarası:
    14848
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TİM OSGB
    İtirazda bulundunuz mu? Onu sormak istiyorum
  4. yaşarsalur İSGforum Üyesi

görmezden gelin, ses etmeyin cevap vermeyin. sessizlik herkesi mahveder.
  5. Emine Hilal Aksu Ankara Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Ankara
    Sertifika Numarası:
    14848
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TİM OSGB
    Beyefendi anlatamıyorum galiba :)
    Görmezden gelmedim, sessiz hiç kalmadım. Çok haklısınız sessislik bizi mahveder. Her konuda muhalefet bir fikir olması güzel bir şeydir. Hayatın her alanında böyle. Muhalif fikirler varsa, ortada tartışılabilecek bir konu var demektir ki bu kişilerin ufkunu açar, yeni şeyler öğrenmesine sebep olur.
    Ancak laf kalabalığı bizi mahveder. Niye? Burada pek çoğumuz yazdık çizdik. "Sorular çok karışıktı" "Çok yanlış vardı" "Anlatım bozuklukları yüzünden yanlış yaptım bildiğim soruyu" demedik mi hepimiz... Gelgelelim lafla peynir gemisini yürütemiyoruz. Bu ülkede ses çıkarmayı pek seviyoruz ama laf icraata gelince niyeyse bi üşengeçlik, bi ağırlık bi rehavet çökmüyor mu üstümüze? Ben de diyorum ki, hak aramak, ses çıkarmak istiyorsak burası onun yeri değil. Sonuçta Bakanlıktan birileri gelip de okuyunca bu yorumları "Biz bi şu soruya da bakalım bak gençler hata görmüş" demiyor. Bizim için asıl olan, bize tanınan bir hak olan dilekçe verip itiraz etmekti. Bilinçli bir Türk genci olarak, hakkımı aradım ve vicdanım rahat..
    Not: Siyasete girmeyi düşünmüyorum :)
  6. yaşarsalur İSGforum Üyesi

haklısın emine hanım haklısın ...belki şimdi cevap vermezsin :)
  7. Ahmet ALTINOK İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Evet arkadaşlar. Burası "18 mayıs 2013 sınav soruları ve tartışmaları-düşünceleriniz?" başlıklı bir sayfa ise siyasete girmez isek iyi olacağa benziyor. Eğer siyaset konuşulacaksa farklı bir başlık altında düşüncelerinizi yazabilirsiniz.

Selam...
  8. yaşarsalur İSGforum Üyesi

sınav iptal

olur.
  9. Emine Hilal Aksu Ankara Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Ankara
    Sertifika Numarası:
    14848
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TİM OSGB
    SINAV UYGULAMA DUYURUSU

SINAVIN ADI
    Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı

Adaylar; sınav sorularına ilişkin itirazlarını, soru ve cevap anahtarlarının http://www.meb.gov.tr ve http://www.isggm.gov.tr internet adreslerinde yayımlanmasından itibaren en geç 3 (üç) iş günü içerisinde, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’ne yapabileceklerdir.
    Adayların sınav sorularına itiraz başvuruları, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletme Müdürlüğünün Ziraat Bankası Emek Şubesindeki TR 85 0001 0007 6540 5083 1150 07 IBAN Nu’lı hesabına itiraz edilecek her bir soru için 10 TL (KDV dahil) “sorulara itiraz ücreti” adı altında yatırarak alınan banka dekontu ve dilekçe ile kabul edilecektir.
    Başvuru adresi ise, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Genel Evrak Servisi İnönü Bulvarı No:42 Emek-ANKARA’dır.
    Sınav sorularına ilişkin itirazlar, en geç 10 (on) gün içerisinde İSGGM tarafından incelenip sonuçlandırılarak adaylara yine İSGGM tarafından yazılı olarak bildirilecektir.
    Bütün itiraz başvurularında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı evrak giriş tarihi ve saati esas alınacaktır.

Yani... Sınav soruları 20.05.2013'te ilan edildiğine göre, ilandan sonra 3 iş günü itiraz hakkımız var doğru mu? Yani 22.05.2013 mesai bitimine kadar yapılan itirazlar kabul görecektir. Sonrasındaki 10 iş günü içinde iptaller açıklanıyor diyor ki bu daaa 05.06.2013 tarihine denk geliyor. Metinde İŞ günü demiyor ama hafta sonları çalışmıyor bu insanlar...
  10. Gökhan Berker Akbıyık İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Emine Hanım,

Duyuruda 10 gün içerisinde diyor ama iş günü demiyor. Bu sebeple bu metinden 10 günün takvim günü olduğunu anlıyorum. Bu da 22 mayıstan sonraki 10 günün 1 haziran cumartesiye denk geleceğini gösteriyor. 1 haziran cumartesi olduğu için 3 haziran pazartesi günü itirazlara ilişkin cevaplar açıklanır diye düşünüyorum.:)
    İnşallah herkes istediği gibi sonuç alır.

Saygılarımla.
  11. Engin Yazgan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İptal edilen soru olduğunda bu soru veya soruların puanları nasıl dağıtılıyor? İptal edilen soru herkes için doğru mu sayılıyor? Yoksa o sorunun puanı diğer sorulara dağıtılıyor mu?
  12. Emine Hilal Aksu Ankara Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Ankara
    Sertifika Numarası:
    14848
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TİM OSGB
    Eğer soru iptal edilirse, yani doğru cevap birden fazla seçenekte yer alıyorsa veya doğru cevap seçeneklerde hiç yoksa, o zaman o soruyu yanlış yapanlara +1 soru olarak, eğer cevap anahtarına göre doğru işaretlemiş iseniz size de hiç bir getirisi ve götürüsü olmayacak şekilde etki eder.
    Ama cevap anahtarında verilen şıktan başka bir cevabın doğru olduğu ispat edilirse, bu soru iptal olmuş sayılmıyor. Örneğin, cevap anahtarında C şıkkı diyor ve siz C şıkkı yaptınız. Ama ben o sorunun cevabının A şıkkı olduğunu ispatladım. Bu durumda cevap anahtarına göre doğru yapanlardan 1 soru azalır, A şıkkını seçenlere de 1 soru doğru olarak eklenir.
    Toplamda 100 soru baki kalır :)
  13. Engin Yazgan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

Cevabınız için teşekkür ederim Emine Hanım.
  14. Emine Hilal Aksu Ankara Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Ankara
    Sertifika Numarası:
    14848
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TİM OSGB
    Rica ederim. Benim okuduğum ve anladığım bu şekilde.
  15. galip fatih alkan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    sınav sonucu suanda 70 üzeri olan ve mınımum 68 alan arkadaşlar dışında pek umutlu değilim. keşke olabılseydim..
  16. Engin Yazgan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Biraz gecikmeli olsa da baktım cevaplara 68 doğru 25 yanlış ve 7 adet salladığım ve hatırlamadığım soru var. Umudum var ama iptallerle durum nasıl olur bilemiyorum. Açıklanana kadar böyle bekleyeceğiz sanırım. :(
  17. yamaha1100yzf İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Arkadaş yumurtadan yeni çıkmış oyun oynamak istiyor
  18. yaşarsalur İSGforum Üyesi

bak işine
  19. VEYSEL ÇETİN İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar,
    Birbirimizi incitmek kimseye birşey kazandırmaz.
    Herkes kendi düşüncesini açıklıyor.
    Sınavın iptal olması ayrı bir seçenek.
    Bence sınav iptal olmaz ama 6-7 soru iptal olur diye düşünüyorum.

Saygılarımla
    Veysel ÇETİN