1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 mayıs 2013 sınav soruları ve tartışmaları-düşünceleriniz?

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 18 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. Çağla Şekerci İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    evet zeynep hanım nasıl durum sizde?
  2. Zeynep S. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ben 7 soru hatırlamıyorum ki.. ama iyi yoldayım gibi. Yinede erkenden sevinmek istemiyorum. Hafızama güvenemiyorum. Sizin?
  3. Çağlar Karabıyık İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

zeynep hanım pardon alıntı yaparken hata olmuş sizin sucunuz yok tabi isyanımız bu düzene :D sorular herkese doğru
  4. Zeynep S. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sorun değil :)
  5. Hızır Bozkurt İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Demiryapı İnşaat
    +2 geldi...:)C kesin cepte sıra yüksek lisans yapıp B'de:D
  6. Elif25 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    22623
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    .
    sınavın daha erken açıklanma ihtimali var mı ?arkadaşlar
  7. Ahmet ALTINOK İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    +2 sağlık olsun.
  8. Orhan Vardar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    +2 yaradı bana da, ama yetmedi 69'da kaldım.
  9. Bilal Gezgin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    29683
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KOLİN İnşaat A.Ş
    arkadaşlar bu tam ters köşe oldu, iptal edilen sorulara bakınca en az 15 soru daha iptal edilmeliydi diye düşünüyorum. Çünkü bunlardan çok daha muğlak ve hatalı sorular vardı. Neyse sağlık olsun, umarım herkes istediği sonucu alır.
  10. Didem AKŞAHİN İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Arkadaşlar günaydın ben şuran şehir dışındayım ve bilgisayardan giremiyorum telefondan giriyorum ve iptal olan soruları göremiyorum bana yardımcı olur musunuz A kitapçığındaki 3 26 46 81 ve 88. Sorular hangi sorulardı yani başlıkları hatırlatabilirseniz çok sevinirim zahmet olacak ama 67 de kaldım ve heyecandan öleceğim :(
  11. Diren 2011 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    İPTAL EDİLEN SORULAR;

OHSAS lı soru,
    testere yüksekliği,
    iş güvenliğini bozan tehlikeli durum (iş yerinin düzensizliğiydi cevap)
    aydınlatma ölçüm birimi; lux
    çağdaş iş sağlığı anlayışı
  12. Didem AKŞAHİN İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

Diren2011 yardımın için çok teşekkür ederim..69 da kaldım sanırım neyse sağlık olsun. Söylenecek çok şey var ama neyse susayım bari
  13. Diren 2011 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Üzüldüm belli olmaz belki geçersiniz, benimde 3 soruda işime yaradı iptaller, 71 gibi görünüyor, ama sınav sonuçları açıklanmadan emin olmak zor, burası türkiye.
  14. Didem AKŞAHİN İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

Kesinlikle katılıyorum ohsas ve çağdaş iş sağlığı harüç diğerleri doğruydu zaten neyse hepimizin hakkında hayırlısı tekrar teşekkür ederim
  15. civilenginar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Arkadaşlar nasıl bakılıyor ben iptal edilen soruları göremiyorum takip numaramı hatırlamıyorum cünkü
  16. n mutlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Metro Cash&Carry
    evet 68
  17. Muhammed Ali Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

GENEL BİLGİLENDİRME

18 Mayıs 2013 tarihinde yapılan işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı sınavı sorularına ve cevaplarına gelen itirazlar hakkında duyuru için Tıklayınız

http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=yetkilendirmeduyurulari

http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/S.../Sınav Sorularına İtiraz Yazısı 18 Mayıs 2013
  18. Selçuk Allı İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ***A kitapçığındaki 3nolusoru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 22nolu sorunun iptali-Çağdaş iş anlayışı
    ***A kitapçığındaki 26nolusoru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 45nolu sorunun iptali-OHSAS18001 yönetim sistemleri
    ***A kitapçığındaki 46nolusoru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 7nolu sorunun iptali-aydınlatma ölçü birimi
    ***A kitapçığındaki 81nolusoru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki92 nolu sorunun iptali-iş yeri güvenliğini bozan tehlikeli durumlar
    ***A kitapçığındaki 88nolusoru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 99nolu sorunun iptali - testere yüksekliği
  19. evrim gümüşkemer İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    19881
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    K.Maraş Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü
    bende de ne sans var ya 5ınıde yanlıs yapmıstım
  20. İlknur Fırat İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ARKADAŞLAR BİR AKSİLİK OLMAZSA İPTAL EDİLEN SORULARLA SINIRDA GEÇİYORUM!İPTAL İÇİN GÖNDERDİĞİM SORULARDAN SADECE OHSAS İPTAL EDİLMİŞ !İPTAL EDİLEN SORULAR İLGİNÇ!YİNEDE HERKESE HAYIRLISI OLMASINI DİLİYORUM !
    İPTAL İÇİN DİLEKÇE GÖNDERDİĞİM SORULAR ;
    CE
    OG GERİLİM
    GÜRÜLTÜ KONTROLÜ
    OHSAS
    EMNİYET KEMERİ
    İSGB-OSGB

BUNLARDAN SADECE OHSAS İPTAL EDİLMİŞ?
    UMARIM İPTAL EDİLEN SORULAR HERKESİN İŞİNE YARAR !
    ÇÜNKÜ BU SINAVA TEKRAR ÇALIŞMAK GERÇEKTEN ZOR VE STRESLİ .....