1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 mayıs 2013 sınav soruları ve tartışmaları-düşünceleriniz?

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 18 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. ekremucan59 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ayrıca 6331 den sorumlu olacağız galiba geçemezsek ..Bu dahada zor olacak.
  2. Hızır Bozkurt İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Demiryapı İnşaat
    Sınava girecek olan veya tekrar hazırlanmak zorunda olan arkadaşlarım, aşağıdaki sunumları ben telefonuma atarak boş zamanlarda bakmak sureti ile sınava hazırlanmıştım.Gayet faydasını gördüm sizde böyle bir yol izlerseniz faydalı olacağı kanaatindeyim.
    İyi çalışmalar...

Ekli Dosyalar:

3. serakent İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    arkadaşlar benımda A kitapçığında gönderdiğim 3. soru iptal olmuş evet bende itiraz dilekçesi göndermiştim ancak emniyet kemeri neden iptal olmadı anlamadım ki ayrıca sorular iptal olursa ne şekilde olacak bize doğrumu olacak yoksa sayıdanmı düşecek anlamadım arkadaşlar açıklarmısınız
  4. Fatih Kartay İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    iptal olan soruların tümü, herkesin doğru yaptığı sayılacak ve doğru netlerinin üzerine eklenecek.
  5. serakent İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    teşekkurler bılgınıze inş o zaman 72 alıyordum 76 ya çıkmış olacak hayırlısı artık herkese
  6. akın dingil İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bakanlığın sayfasına girebilen varmı? ben ne zamandır giremiyorumda.
  7. caner öz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    iptal edilen sorular işime yaramadı,emniyet kemerli ve ce sorularının iptal edilmesi işime yarardı ki iptal edilmesi gerekiyor,yanlış hatırlamıyorsam 70 doğrum var ama yanlış hatırlıyorsam 68-69 doğrum var,sonuçlar açıklandıktan sonra itiraz hakkım var mı,bu yanlışlar ne olacak peki,bien var mı
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 5 Haziran 2013 ---
    emniyet kemeri ve Ce sorusuna dilekçeli itiraz eden var mı ?
  8. serakent İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    emniyet kemerıne bende ıtıraz etmıştım ama olmadı
  9. Süleyman kara İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    70553
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    mac iş güv.dan.ltd.şti.
    arkadaşlar bundan sonraki süreç mahkeme yolu ile itirazdır,o hakkınızı kullanabilirsiniz.
  10. serakent İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    arkadaşlar bu sınavı geçersek ne gibi bir süreç olacak nerelere başvuru yapacağız kamuda çalışılacakmı acaba bilgisi olan varmı
  11. Tuncay Aydın Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Antalya
    Sertifika Numarası:
    38443
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KAMU-05070785451
    sayın arkadaşım,kamu kurumlarında çalışacaklar 2014 hazirana kadar bekleyecekler kanun gereği.ancak belgenizi aldıktan sonra çalıştığınız kurum müdürlüğüne bilgi verdiğiniz takdirde kurum müdürlüğü çalıştırabilir.şöyleki önceki sınavı kazanmış kamuda çalışan orman mühendisi arkadaşın iş güvenliği uzmanı olarak görev yaptığını duydum.ücret alıp almadığını bilmiyorum sadece..
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 5 Haziran 2013 ---
    Ağustos sınavına girecek arkadaşları,6331 sayılı kanun ve değişikliğe uğramış birçok yönetmelik bekliyor..biraz daha gayret istiyor.ama olsun benim arkadaşlarımın hepsi bu sınavı da kazanır...eminim..tabiiki kazananlarda bu kanunu ve yönetmelikleri bilmek zorunda..aramızda fark yok yani...elele saygıyla,sevgiyle,dürüstlükle güzel bir memleket için dua edelim ve çalışalım arkadaşlarım..kandiliniz mübarek olsun
  12. Emine Hilal Aksu Ankara Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Ankara
    Sertifika Numarası:
    14848
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TİM OSGB
    Sonuçlar şimdi 10 Haziranda mı 12 Haziranda mı açıklanıyor?
  13. oguzhanaksy İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    pazartesi açıklanır heralde diye düşünüyorum ama bunlara belli olmaz yinede :D
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 6 Haziran 2013 ---
    neyi anlamsız buldun anlamadım pazartesinin ayın kacı oldugunumu yoksa ?
  14. Emine Hilal Aksu Ankara Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Ankara
    Sertifika Numarası:
    14848
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TİM OSGB
    Kesin bilgi istediğim için sormuştum :) Ben de biliyorum belli olmaz Bakanlığın işi. O yüzden cevabınız anlamlı değil benim için. Alınganlık etmeyin.
  15. oguzhanaksy İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Yok ya ne demek alınganlık. Bende öğrenmek isterim kesin bilgisi olan varsa.
  16. Fatih Kartay İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar aranızda henüz sertifikayı almadan çalışan var mı ?
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 6 Haziran 2013 ---
    İş güvenliği uzmanlığı alanında.
  17. Emine Hilal Aksu Ankara Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Ankara
    Sertifika Numarası:
    14848
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TİM OSGB
    Buyrun Fatih Bey
  18. Tuncay Aydın Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Antalya
    Sertifika Numarası:
    38443
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KAMU-05070785451
    12haziranı bekliyoruz..ama önce açıklanır bunu yetkililer bilir.
  19. Fatih Kartay İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Emine hanım ben de bu iş için kursa gittim ve sertifikayı bekliyorum şu an çalışmıyorum. Acaba sertifikayı almadan çalışma imkanları varmıdır yani bu boş zamanımı değerlendirmek istiyorum.Siz çalışıyormusunuz.?
  20. Emine Hilal Aksu Ankara Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Ankara
    Sertifika Numarası:
    14848
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TİM OSGB
    Ben Temmuzda 1 yılımı dolduruyorum İş Güvenliğinde. Ama sağolsun işverenim bir yakınımız. O yüzden sertifikasız çalıştım bunca zaman. Çok da faydasını gördüm. Hakkını ödeyemem asla.
    Bildiğim diğer arkadaşlarım da, bu sınavda geçiyorum, sorulara baktım uzman olacağım. Yalnız belgemi henüz almadım. Kısa sürede alacağım gibi konuşuyor ve işe girebiliyorlar. Bir deneyin derim.