1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 mayıs 2013 sınav soruları ve tartışmaları-düşünceleriniz?

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 18 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. Tuncay Aydın Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Antalya
    Sertifika Numarası:
    38443
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KAMU-05070785451
    Fatih bey..sınavı kazanma garantiniz varsa işverenle anlaşıp çalışmaya başlayabilirsiniz.yakında çsgb sitesinde zaten belge numaranız oluşacaktır.sorun yok bence..yola devam.başarılar..
  2. Fatih Kartay İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Yani ben görüşmeyi yaparken sertifikayı kesin almış gibi pazarlık yapmam gerekiyor anladığım kadarı ile ama OSGB ler hemüz sertifika da yok çok az maaş teklif ediyor sonra bu maaşı yükseltmek de zor.Bide bu sözleşme 2 yıllık bunu tektaraflı fes etsem bana bir zararı olur mu .?
  3. Tuncay Aydın Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Antalya
    Sertifika Numarası:
    38443
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KAMU-05070785451
    arkadaşım şurada 12 hazirana ne kaldı.kazandı yazını netten al eline git osgb ye..bu kadar basit..:) al 5bin tl daha ne diyeyimm
  4. Emine Hilal Aksu Ankara Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Ankara
    Sertifika Numarası:
    14848
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TİM OSGB
    2 yıllık sözleşmeyi de ilk defa duydum. sözleşmeler yıllık düzenlenmeli. bence kesinlikle ucuza gitmeyin. piyasayı biraz yükseltmemiz lazım :) 2000 2500 diye konuşuluyor ama ben piyasayı biraz bilen biri olarak, 1500ü bulursanız başlayın diyorum :) 1500 yeni bir uzman için iyi bir fiyat.
  5. Fatih Kartay İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    TAYDIN bey siz bireysel mi yoksa osgb demi çalışıyorsunuz.Birde bu bahsettiğiniz rakam gercekliği nedir.?
  6. Tuncay Aydın Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Antalya
    Sertifika Numarası:
    38443
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KAMU-05070785451
    sözleşmeler yıllık olarak yapılıyor.Emine hanım haklı bu konuda.para güzel bişey ama sorumluluklarınız bir o kadar önemli.taviz vermeyin.tavizin sonu kodes olabilir.lütfen kanunda,tüzükte ne yazıyorsa o....
  7. Fatih Kartay İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Emine hanım bu 1500 maaş az değil mi ya ben eski işimden zaten 1600 alıyordum.
  8. Emine Hilal Aksu Ankara Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Ankara
    Sertifika Numarası:
    14848
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TİM OSGB
    Fatih Bey, biraz gezinin piyasada göreceksiniz. Eğer OSGB düşünüyorsanız (ki iş öğrenmek için OSGB tecrübesi şart) fiyatlar 1500 de altında inanın... Ama sabit bir tesise tam zamanlı İGU olarak girmeniz mümkünse, işte o zaman fiyat x2 olabiliyor. OSGB'lerde bir de şu olabilir, aldığınız firma başına prim kazanabilirsiniz 100 tl kadar... Bence çok büyük fiyatlar ilk 6 ay (en az) beklemeyin.
  9. Tuncay Aydın Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Antalya
    Sertifika Numarası:
    38443
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KAMU-05070785451
    fatih bey öğretmenim.şuan biryerde çalışmıyorum ancak kurumumda çalışıp 1200tl ek gelirim olacak.657 sayılı kanun gereği özel çalışamıyoruz.belki şanslıyım belkide değil.bunu zaman gösterecek...
  10. Emine Hilal Aksu Ankara Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Ankara
    Sertifika Numarası:
    14848
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TİM OSGB
    TAYDIN,
    5000 tl diyorsunuz... Dudağım uçukladı :) aynı ülkede yaşıyor olamayız
  11. Tuncay Aydın Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Antalya
    Sertifika Numarası:
    38443
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KAMU-05070785451
    şaka yaptım Emine hnm..serbest piyasa..5 bin tl alabilirse mutlu eder kendini Fatih bey tabiiki bizi de...
  12. Fatih Kartay İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Kursa giderken derse giren bir hekim var dı onunla konuşurken serbest çalıştığı bir C sınıfı uzmandan bahsetti sonra yanımızda ardı sorular sorduk,tabiki maaşıda sorduk o serbest çalışıymuş ve aylık 4-5 bin arası kazancım var demişti ama ne kadar doğrudur bilemem işin içine gitrince anlayacağız tam anlamıyla.
  13. Emine Hilal Aksu Ankara Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Ankara
    Sertifika Numarası:
    14848
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TİM OSGB
    Serbest çalışılabildiğini bilmiyorum. Çünkü bu iş bir hizmet işi ve verdiğiniz hizmet karşılığında belli vergi kesintileriniz olacak illegal iş yapamayız. Bu nedenle bir işyerine bağlı olarak çalışılması gerekmiyor mu? Belki şu şekilde olabilir, tanıdık bir İş Güvenliği firması bulur, orda kendi adınıza çalışabilirsiniz... Ancak o zaman 4 5 bin tl size kalabilir. Ancak bunun için de yine bir tecrübe lazım arkadaşlar. Denizden çıkmış balık gibi olmamak, yaptığınız işe kaliteli bir imza atmak isterseniz bi OSGB havası alın derim :)
  14. serakent İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    arkadaşlar eğer sınavı geçersek risk ve acil eylem planları konusunda bu forumda paylaşalım bırbırımıze destek olalım sonuçta meslekteş olucaz İSG alanında inş kazanırsak tabıkı
  15. Çağlar Karabıyık İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

merhaba benimde bir sorum olacak emine hanım belgesiz çalışma konusunda osgb de ne yapabiliriz veya siz ne yapıyorsunuz orda sadece imza yetkiniz yok demi onun dişinda bir uzmanın yapması gereken şeyleri yapıyorsunuz sanırım benimde bir aile dostum şirketi şuan kurma aşamasında da kötü ihtimal belgeyi alıncaya kadar bende çalışmak istiyorum..
  16. Emine Hilal Aksu Ankara Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Ankara
    Sertifika Numarası:
    14848
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TİM OSGB
    çağlar bey, aynen öyle. uzmanın hazırladığı sunduğu bütün hizmetleri yapıyoruz. sadece imza yetkimiz yok :)
    zaten kurma aşamasındaysa, o şirket kurulana kadar siz alırsınız belgenizi :)
  17. Çağlar Karabıyık İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

:)anladım tşkler şirket kuruldu yasal işlemler tamam evraklar verildi boya badana kaldı sadece :) inş alırız
  18. serakent İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    arkadaşlar yarın kesın bellı olacakmı sonuçlar acaba ve kazanırsak ne yapmamız gerekıyor nerelere muracat yapmamız gerekıyor
  19. Serkan Temel İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    14449
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ben
    ben denedim 10 başvru yaptım fakat hiçbir cevap gelmedi aslına bakarsanız şaşırdım bırkaçı arar diye düşünmüştüm. açıkçası bende herkes gibi güzel beklentiler içindeydım. fakat bu başvurulara hiç cevap gelmemesi beni biraz endişeye düşürdü çokmu beklenti içine girdim diye.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 11 Haziran 2013 ---
    sana aynen katılıyorum
  20. Serkan Temel İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    14449
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    yanlı anlamayın ama bu paralar bence ucuk rakamlar helede yeni başlayan uzman için bu bilgileri nereden aldığınızı paylaşabilirseniz memnun olurum. içimden size teşekkür etmek geliyor ama inşallah diyelim. örnek verebileceğiniz bi tanıdığınız varmı