1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 mayıs 2013 soru - cevap tartışmaları / bilemediğiniz sorular

Konusu 'Soru Bankası' forumundadır ve Muhammed Ali tarafından 11 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. Çağla Şekerci İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    iş makinalarının periyodik kontolü?
  2. İŞ HUKUKU İLE İLGİLİ TÜM SORULAR ;cevaplar da içindedir muhtemelen; ben de henüz çözmedim.

Ekli Dosyalar:

3. Zeynep S. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Amonyak için aşağıdakilerden hangisi doğrudur?
    a- Solunum sisteminde felce neden olabilir.
    b- Maruz kalma limit değeri karbon monoksitin limit değerinden düşüktür.
    c- % 15'i aşan değerlerde patlayıcıdır.
    d- Keskin bir kokusu vardır.

Bu soruya gıcık oluyorum ya :( nedir cevabı ? gerçek cevabı bir şeye dayandıralım lütfen...
  4. Çağlar Polat İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    112767
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    evap: a
  5. Zeynep S. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Amonyak, formulü NH3 olan; azot atomu ve hidrojen atomundan oluşan renksiz ve keskin ve hoş olmayan kokuya sahip bir gazbileşiğidir. OH- iyonu içermediği halde su da zayıf baz özelliği gösterir. Bir amonyak molekülü, bir azot ve üç hidrojen atomundan oluşur.

Amonyakla içli dışlıydık yani keskin hoş olmayan bir kokusu vardı. neden yanlış olsun bu!
  6. Çağlar Polat İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    112767
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Ben de testi çözerken aynen siizn verdiğiniz cevabı verdim ama cevap şıkkı aynı şeyi demedi. Bilemedim. Bakalım bir kimyacı arkadaş çıkar ve açıklar umarım.
  7. Çağla Şekerci İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    kimyacı dediniz geldim hemen :) kesinlikle keskin bir kokusu vardır bu soru hatalı bir sorudur.sınavda olsa iptal edilir yüksek ihtimal
  8. Çağlar Polat İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    112767
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ekl olarka yabancı bir kaynakta cevap anahtarını doğrular nitelikte yazmış: Main Routes of Exposure: Inhalation. Skin contact. Eye contact.
    •Inhalation: "VERY TOXIC, can cause death. Can cause severe irritation of the nose and throat. Can cause life-threatening accumulation of fluid in the lungs (pulmonary edema). Symptoms may include coughing, shortness of breath, difficult breathing and tightness in the chest. Symptoms may develop hours after exposure and are made worse by physical effort. Long-term damage may result from a severe short-term exposure.".
  9. Zeynep S. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bence de birkaç cevap var ama ben atlardım keskin kokusu vardır die :)
  10. Çağla Şekerci İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    kesinlikle bende atlardım ;)
  11. Çağlar Polat İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    112767
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Neyse bir soruda yapamayıp 98 alırız artık=) Bu test benim kazanma umudumu zedeledi zaten.
  12. Zeynep S. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Benim umudum bildiklerimin çıkması yönünde... Çok zor bir sınav kasmak isteseler geçmek imkansız :(
  13. Çağla Şekerci İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Hangisi ergonominin göz önüne aldığı etkenlerden biri değildir:?
    a-Biyolojik
    b- bedensel
    c-psikolojik
    d- iş etmenleri
  14. Çağlar Polat İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    112767
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Psikolojik demek istedim=)
  15. Çağla Şekerci İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bedensel dio cevapta da bende anlam veremedm
  16. Çağlar Polat İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    112767
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Al benden de o kadar, geecn sınavı ODTÜ hoacalrı düzenlemiş başarı oranı yanılmıyorsa %4 ler de falanmış, herkes şikayet etmiş. bu sefer de soruları meb hazırlıyor sanırım, onlarda soruları birilerine verir zaten!
    dershanede sureklı çıkmış soruları çözün yasaya ve tüzüğe bakın geçerseniz dediler ama yemedim ben=)
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 21 Nisan 2013 ---
    Neleri dikkate alır?
    İnsanların
    Anatomik
    Antropometrik özelliklerini
    Fizyolojik
    Kapasite ve
    Toleranslarını
    Tüm faktörlerin etkisi ile oluşabilecek;
    Organik stresleri
    Psiko-Sosyal stresleri
  17. Zeynep S. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Evet umarım sınavı rahatça atlatırız,başarılar dilerim..
  18. Çağlar Polat İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    112767
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    İnsanların emeklerinin boşa çıkmaması tek temennim.
  19. metan la ilgili soru b ;çözzmştüm

20. ya bunu bende duydum izmirde kursa giden bir arkadaşa hocası söylemiş ama bizim hocalar yok öyle birşey dediler kesin bir kaynak bulamadım ama forumlarda genel olarak herkes iyi geçmiş dedi. bi hocamda net olarak sadece bi kere %55-60 arası oldu diğer sınavlar ise %70ten aşağı başarı oranı yok . Ek olarak daha %50 yada %40 başarı oranı diyen kurs yeride görmedim tabi ne kadar dürüstler bilmiyorum :)