1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 mayıs 2013 soru - cevap tartışmaları / bilemediğiniz sorular

Konusu 'Soru Bankası' forumundadır ve Muhammed Ali tarafından 11 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. S.Güler İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    merhaba. hiçbir şekilde anlayamadığım bi soruyu yazmak istiyorum yorum yapar mısınız?
    acil çıkış yolları ve kapılarının sayısı, boyutları ve yerlerinin belirlenmesinde aşağıdakilerden hangisi dikkate alınmaz?
    a-havalandırma sistemi
    b-işyerinin büyüklüğü
    c-yapılan işin özelliği
    d-çalışan sayısı
  2. Elif25 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    22623
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    .
    a.....
  3. S.Güler İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ewet ama neden
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 25 Nisan 2013 ---
    bende a demiştim ama cewap b diyor
  4. Abdurrahim Çiftçi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    84395
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bencede cevap b şıkkı havalandırma sistemi çıkış yolları ile kapıların yerleri ve boyutlarını etkiler bence...
  5. EMRE İÇYER İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    arkadaşlar kim nasıl hazırlanıyor bilmiyorum ama,elimde cevap şıkkı altında olan testler dışında hiçbir döküman yok neredeyse..bu şekilde bir sonuç alabilirmiyiz acaba,nasıl çalışıyorsunuz paylaşırsanız sevinirim..
  6. semanurtokgöz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ülkemizde kaç yıldan beri hangi asbest renkleri yasaklanmıştır ?
  7. seviye göstergesi
  8. c
  9. muh.ayşe İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    merhaba benim acil sektörlere uygulanan risk analizi methodları hakkında bilgi almam lazım üni.ögrencisiyim bu konuda yardımcı olan olursa sevınırım
  10. Çağlar Polat İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    112767
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Merhaba Arkadaşlar,
    Sadece tüzük sorularının bulunduğu bir testi.Umarım faydalı olur. İyi Çalışmalar.

Ekli Dosyalar:

11. tesekkürler,elif in sorusunda cevap a olacak ve onun bir diğer versiyonunu da var;onda da cevap ,işyeri çatısı dır.İş yeri büyüklüğü elbette ki;çalısan sayısı ile beraber etkiliyor...:oops:
    as den hangisi iş hukuku nun resmi kaynaklarından degildir? in cevabı elbette ;iş sözleşmesi;Soruyu iyi okumadım ve anayasa ya sartlanmıstım...:oops:
  12. muh.ayşe İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
  13. Hakan Çetin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    sitenin yarısı risk analizi zaten bulursun.
  14. melis demir İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

kahverengi olması lazım doğrumu ?
  15. Hakan Çetin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Gürültü şiddetinin 115dB olduğu bir ortamda gürültüye maruz kalma süresi en fazla kaç saat olabilir ?
    4,2,7.5,1/8
  16. Çağla Şekerci İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    1996 kahverengi asbest
  17. muh.ayşe İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
  18. muh.ayşe İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    nasıl yapıldıgı hakkında hiç bir fikrim yok ama..
  19. Elif25 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    22623
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    .
    diğer soru derken ....
  20. bir soru var;cevabı celişkili yine...
    kaldırma işlerinde kullanılan tel halatların asa ki kullanım avantajlarından hangisi yanlıştır?
    a-Islak ve kuru halde mukavemetinin aynı kalması
    b-uzun ömürlü ve dayanıklı olması
    c-değişik iklim sartarında uzunluklarının onemli oranda değişmesi
    d-benzer özelliklere sahip oldukları halde kendir halatlara gore daha mukavım olması;ben c dedim ve bunu onceden baska kaynakta cozmustum;lakin burada cevap a denilmekte!fikri olan?
    gürültüye maruz kalma süresininm cevabın ı ve kuralını da verebilirseniz sevinirim ve elifcım senin için de cavabı havalandırma sistemi olan sorudan bahsediyorum ;onun aynı cümlelerle sadece cevabı havalandırma sistemi yerine işyeri çatısı-cevabı- diye sözü edilen versiyonu var...:oops: