1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 mayıs 2013 soru - cevap tartışmaları / bilemediğiniz sorular

Konusu 'Soru Bankası' forumundadır ve Muhammed Ali tarafından 11 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. Yapı yüksekliği 51,5 m.’den daha fazla olan yapılarda, en az 1 asansörün acil hallerde kullanılmak üzere acil durum asansörü olarak düzenlenmesi şarttır
  2. Gözde kabtan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar şu nötr iletken, topraklama, şase topraklaması, koruma iletkeni, gibi tabirleri bizim elektrikten hiç anlamadığımızı düşünerek güzelce açıklayacak biri var mı acaba? Çıkan sorularda çok şaşırıyorum.
  3. Mahmut Tuncer Bingöl İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    motor çalışır durumda iken aküyü sökme olasılığınız %sıfır
  4. Bervan KAHYAOĞLU İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sorarlar mi bilmiyorum ama riskmed in kitabinda farkettim burda da paylasmak istedim bu tarz problemlerde isyeri hekimligi yil olarak,is guvenligi uzmani ay olarak isci basi dakikalarini aliyo_O yuzden isyeri hekimliginde toplam saati 60 a bolerken 12 ay ile de carpmayi unutmayalimm
  5. Bervan KAHYAOĞLU İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  6. birol sarı İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    1-iş sağlığı ve iş güvenliği tüzüğüne göre kaldırma makinaları ve araçları yetkili teknik eleman tarafından bütünüyle kontrol edilmeli ve bir kontrol belgesi düzenlenerek işyerindeki özel dosyasında saklanmalıdır.
    a)3 b)6 c)9 d) 12

2-Kaldırma araç ve makinalarının bütünüyle kontrolü yetkili kişi tarafından hangi periyotta yapılmalıdır.
    a)1 b)3 c)6 d)12

cevapları nedir?
  7. Çağla Şekerci İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    a-b ?
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 4 Mayıs 2013 ---
    Çok teşekkürler
  8. 2-b ama 1 den bir şey anlayamadım...:oops:
  9. Muhammed Ali Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Hızlı Test Çözme Teknikleri Yöntemleri
    Ancak iş o kadar çetrefilli ki sadece bilmek yetmiyor. Zamanı iyi kullanacaksın, heyecanlanmayacaksın, dikkatsiz olmayacaksın. Kendine güveneceksin. Test tekniklerinde usta olacaksın. Ne kadarını kullanırsınız veya kullanmazsınız bilmem ama işte size rakiplerinize fark attıracak 20 tane teknik:
    1. Her bölüme çok hızlı göz atarak zihninizi bir süre sonra meşgul edeceğiniz bölüme ısındırın. Bu işlem soruların genel yapısını görmenizi, testin yapısındaki ve soru sayısındaki değişikliklere karşı kendinizi yeniden düzenlemenizi sağlayacaktır.
    2. Soruları hazırlayanların sizin benim gibi insanlar olduğunu unutmayın. Dolayısıyla bu insanların kafa yapısını anlamaya bakın. Bunu anlarsanız (empati diyoruz) sorular size çok daha tanıdık gelecektir.
    3. Soru kökünü okumadan paragrafı okumak, cevabı düşünmeye çalışmak hızı düşürür. Zaman kazanmak için soruyu okumadan cevap şıklarına sıçramak sizi yanıltır.
    4. Tahmin yürütmekle kafadan atmak aynı şey değildir. Hiç alaka kuramadığınız sorularda kendinizi zorlamanızın bir anlamı yok. Bu durumlarda kafadan atmayın. Şıkları düşürdüyseniz hele iki şıkka indirdiyseniz, o zaman ilk aklınıza geleni işaretleyin. Genellikle doğru olmaktadır.

devamı var
    DEVAMI ŞU LİNKTE
    http://www.isgforum.net/threads/18-...ir-strateji-mutlaka-okuyunuz.5763/#post-25028
  10. Hakan Başaran_ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    71006
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman

bnm cozdugum sorularda cvp C şıkkı!!!! d olduguna emınmısınız.
  11. Çağla Şekerci İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    heryerde gevşetilmeli deniyor bu soruya
  12. Hakan Başaran_ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    71006
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman

cevap b bencede. çalıştıgım ısyerınde oyle yapılıyor.6 ayda 1 gelıp etıket yapıstıyorlar hatta.

ama mevzuatta farklıysa onunla bırlıkte cvp verın lutfen.

tesekkurler
  13. Hakan Başaran_ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    71006
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
  14. evet,benden de tebrikler...:oops:
  15. Hakan Başaran_ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    71006
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman

sabırsızlanıp ılerdekı sayfaları okumadan yazmıstım sımdı okudum ılgılı mevzuatı gostermıssınız. saolun.

ama sormak ıstedıgım bırsey var aynı durum iş yerlerındede gecerlı mı? yanı sızın sordugunuz soruda bınalarda dıyor. o yuzden benım sorun iş yerlerınde yangın tupu ıcın kac ayda bır kontrol gereklıdır ?

cevap ıcın sımdıden tesekkurler.
  16. bu soru bankasını onceden yollamısmıydım hatıralmıyorum ama yine de yolluyorum...:oops:

Ekli Dosyalar:

17. Mahmut Tuncer Bingöl İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bende d gözüküyo herkes c diyosa bendeki kaynakta problem var o zaman :(
  18. Hakan Başaran_ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    71006
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman

gondermıs oldugunuz hap bılgılerde de 6 ay da bır yangın sondurme cıhazları kontrol edılmelı dıyor. 5. syf ya bakın lutfen. bınalarda senede 1 iş yerlerdınde 6 ayda bır mı kontrol edılcek sayın forum004. cvp lar beklenıyor.
  19. ali46tunc İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    sağlık bakanlığı
    iş yeri tüpleri 6 ayda bir kontrol edilmeli her 5 yılda bir içerindeki kkt ler değiştirilmelidir.
    yangın alarm sistemleri 6 ayda bir yapılmalı tahliye için en az yılda bir kez yapılmalı