1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 mayıs 2013 soru - cevap tartışmaları / bilemediğiniz sorular

Konusu 'Soru Bankası' forumundadır ve Muhammed Ali tarafından 11 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. Hakan Başaran_ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    71006
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    burada kaynak yapılacagı ıcın D mantıklı elektrık muhabbetınden dolayı.

ama bnm asıl ogrenmek ıstedıgım bakım yapılacagı zaman.cunku sureklı sorulan o oluyo cvp ta gevsetılmelı oluyor. ben o sekılde ezberledım.ama mantıgını bılmıyorum.bunu ogretecek bırı varsa cıksın ogretsın lutfen :)
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 7 Mayıs 2013 ---

3 metre hocam.yanlıs bılmıyorsam.
  2. Hakan Başaran_ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    71006
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    benımde bır sorum olacak. sımdı bır yerde seyyar yangın sondurme tuplerının max 150 cm asılması gerektıgı yazıyor bır yerde 90 cm.

hangısı dogru mevzuat ı bılen varmı? bneım bıldgım bıryerde okudum mevzuatta dıye hatırlıyorum 150 cm olması gerekıyor.

ama sımdı bır soru cozdum soruda max 90 cm dıyor.
  3. Bervan KAHYAOĞLU İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    aynı

aynı konuda ben de takıldım cevabı bilen varsa yardımcı olabilir miii?
  4. Hakan Başaran_ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    71006
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman

sımdı 3-5 yere baktım 90 cm yazıyor.yınede farklı bılgısı olan varsa paylassın lutfen.

tesekkurler.
  5. gokhaneses İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    BİZİM STANDARTLARIMIZDA 3 METRE AVRUPADA 1,2 VE 1,5 DA KABUL EDILIYOR DEĞİŞİK YÖNETMELİKLERİNE GÖRE.
  6. Muhammed Ali Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bu linktede paylaştığım soru şudur.

RESMİ SINAVDA ÇIKMIŞ SORULARDA İPTAL EDİLEN VEYA ŞIKKI DEĞİŞEN SORULAR
    http://www.isgforum.net/threads/bugüne-kadar-yapılmış-isg-sınavlarında-iptal-edilen-veya-cevabı-değiştirilen-sorular.5917/#post-25930

Bugüne kadar yapılmış isg sınavlarında iptal edilen veya cevabı değiştirilen sorular nelerdir?

mesela
    13 MAYIS 2012 TARİHİNDE
    C SINIFI sınavı
    A kitapçığındaki 35 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 1 nolu sorunun iptali,

BU SORU NE ?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

13 MAYIS 2012 TARİHİNDE YAPILAN İŞYERİ HEKİMLİĞİ VE İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI SINAVI SORULARIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

Yukarıda belirtilen sınava ilişkin olarak; adaylarca yapılan itirazlar, soru hazırlamayla görevlendirilmiş olan akademisyenlerce değerlendirilmiş ve yapılan değerlendirme sonucunda;

İŞYERİ HEKİMLİĞİ:

A kitapçığındaki 76 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 91 nolu sorunun iptali,

A kitapçığındaki 45 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 12 nolu sorunun iptali,

C SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI:

A kitapçığındaki 35 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 1 nolu sorunun iptali,

A kitapçığındaki 66 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 97 nolu sorunun cevap şıkkının (C) yerine (B) olarak düzeltilmesi,

B SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI:

A kitapçığındaki 83 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 61 nolu sorunun iptali,

A SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI:

A kitapçığındaki 60 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 80 nolu sorunun iptali

yönünde karar verilmiştir.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

24 ARALIK 2011 TARİHLİ SINAVLA İLGİLİ DUYURU.

24 Aralık 2011 tarihinde yapılan işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı sınavı sonucunda soruları hazırlayan öğretim üyelerince oluşturulan eğitim ve sınav komisyonu, adaylardan gelen itirazları değerlendirmiş ve aşağıdaki kararlar alınmıştır.

İŞYERİ HEKİMLİĞİ:
    A kitapçığında 53 nolu sorunun iptali.
    B kitapçığında 78 nolu sorunun iptali.
    A kitapçığında 51 nolu sorunun cevap şıkkının (b) yerine (c) olarak düzeltilmesi.
    B kitapçığında 76 nolu sorunun cevap şıkkının (b) yerine (c) olarak düzeltilmesi.

C SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI:
    A kitapçığında 4, 32, 34, 40, 58, 72 ve 97 nolu soruların iptali.
    B kitapçığında 5, 7, 13, 31, 45, 70 ve 77 nolu soruların iptali.
    A kitapçığında 29 nolu sorunun cevap şıkkının (a) yerine (c) olarak düzeltilmesi.
    A kitapçığında 94 nolu sorunun cevap şıkkının (a) yerine (b) olarak düzeltilmesi.
    B kitapçığında 2 nolu sorunun cevap şıkkının (a) yerine (c) olarak düzeltilmesi.
    B kitapçığında 67 nolu sorunun cevap şıkkının (a) yerine (b) olarak düzeltilmesi.

B SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI:
    A kitapçığında 60 nolu sorunun iptali.
    B kitapçığında 37 nolu sorunun iptali.
    A kitapçığında 93 nolu sorunun cevap şıkkının (b) yerine (c) olarak düzeltilmesi.
    B kitapçığında 11 nolu sorunun cevap şıkkının (b) yerine (c) olarak düzeltilmesi.

A SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI:
    A kitapçığında 71 ve 99 nolu soruların iptali.
    B kitapçığında 47 ve 84 nolu soruların iptali.
    A kitapçığında 26 nolu sorunun cevap şıkkının (d) yerine (b) olarak düzeltilmesi.
    B kitapçığında 2 nolu sorunun cevap şıkkının (d) yerine (b) olarak düzeltilmesi.
    Değerlendirme bu karara göre yapılacak ve sonuçlar Milli Eğitim Bakanlığınca daha önce belirtilen tarihte ilan edilecektir.

Usulüne uygun yapılan itirazlar ayrıca kişilere resmi yazıyla da bildirilmiştir
  7. Muhammed Ali Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    RESMİ SINAVDA ÇIKMIŞ SORULARDA İPTAL EDİLEN VEYA ŞIKKI DEĞİŞEN SORULARIN LİSTESİ ELİNİZDE VARMI ? VARSA PAYLAŞABİLİRMİSİNİZ ?
  8. Suat Zengin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    127209
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KALE OSGB
    Yanma olayının yangına dönüĢmesi için aĢağıdakilerden hangisi gereklidir? A)Hava (Oksijen) B)Zincirleme reaksiyon C)Yanıcı madde D)Isı (Kıvılcım)
  9. Muhammed Ali Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ÇIKMIŞ SORULARI ÇÖZÜYORUZ
    YA ÇÖZDÜĞÜMÜZ SORU İPTAL OLDUYSA VEYA ŞIKKI DEĞİŞTİRYSE?
  10. Hakan Başaran_ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    71006
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman

cevab A mı?
    işçi işveren ve yönetici eğitimleri yapmak Çasgem ın gorevımı ?
    çasgem ın sayfasından ;

Bakanlık, bağlı kuruluşlar ve ilgili kuruluşlarının personeli ile özel veya kamu sektöründe faaliyet gösteren işyerlerindeki işçi, işveren veya yönetici personelin eğitimlerini sağlamak amacıyla: çalışma hayatı, sosyal güvenlik, işçi-işveren ilişkileri,iş sağlığı ve güvenliği, işyeri hekimliği, toplam kalite yönetimi, iş teftişi, istihdam, verimlilik, iş piyasası etütleri, ergonomi, çevre, ilk yardım, iş istatistikleri ve benzeri konularda eğitim programları hazırlamak, seminerler düzenlemek ve bu konular ile ilgili araştırmalar yapmak,
  11. Beytül YETİM İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    iş kazası en çok hangi saatte veya hangi saatler arasında gerçekleşiyor bilgisi olan paylaşsın lütfen. farklı bilgilerle karşılaşıyorz. bilgi karmaşası içerisindeyim..:(
  12. Hakan Başaran_ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    71006
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    ılk 1 satte
    cevap sıklarında 0-1 yazar genelde. kesın emınım.arastırmanıza gerek yok.
  13. Cihan Yılmaz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32596
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Sünpor Isı Yalıtım
    iŞE BAŞLANGIÇTA İLK SAATLERDE
  14. Suat Zengin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    127209
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KALE OSGB
    DEĞİL
  15. Zeynep S. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    1. saati diye biliyorum
  16. Hakan Başaran_ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    71006
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    bence yanlısınız var cunku yanma gerceklesmıs yanı zıncır reaksıyon baslamıs zaten.yangına donusmesı ıcın oksıjen e ıhtıyac var.ben bu sekılde dusundum.bılmem yanlısmı?

dıyorum ya ıyı kı soruları sız hazırlamıyorsunuz yoksa bız dumanız :) bıttık mahvolduk...
  17. Suat Zengin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    127209
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KALE OSGB
    yanma olayın yangına dünüşmesi için; yanma ortamda ısı, yanıcı madde ve oksijen var bunlar olduğu zaman yangına dünüşmesi için zincirleme reaksiyonlar olması lazım
  18. Gözde kabtan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Cevap davacı ama davacı zaten ispatı olmadığı için dava etmiyormu karşıdan geçerli bir sebep istemiyormu ?
  19. Hakan Başaran_ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    71006
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman

NE DAVAYMIS ARKADAS :)
  20. Gözde kabtan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Benim bildiği ve sorularda çıkan 90