1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 mayıs 2013 soru - cevap tartışmaları / bilemediğiniz sorular

Konusu 'Soru Bankası' forumundadır ve Muhammed Ali tarafından 11 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. yusuf aydın İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bende ilk başta tarımı direk eledim. keza kullanılan zirai ilaçları düşünürsek diğer sektörler çok masum kalır yanında. Ama gelgelelim soruyu dikkatli okudugumuzda aslında hangisi eskiye nazaran daha tehlikelidir demek istemiş soran arkadaş. eskiden tarımda ilaç milaç kullanılmazdı. diğer sektörlerde ise daha yeni yeni önlemler alınmaya başlanıldı çevre kirliliğine karşı.
  2. Çağla Şekerci İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    tarım olması bana pek mantıklı gelmedi açıklaması nedir?çünkü tarımdan dolayı asit yağmurları vs ler oluşmakta ve bunlarda çevre kirliği yaratmaktadır.ben olsam elektronik derdim
  3. Hakan Çetin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bence elektronikte daha da azalıyor kirletme etkisi, hem kullanımda hem de üretim teknikleri çok geliştigi için. mikroişlemcileri üreten çalışanlar maske takıyorlar hasta gibi .
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 17 Nisan 2013 ---

bir sorum daha var
    Aşağıdakilerden hangisi İş Sağlığı ve güvenliğini sağlama konusunda denetim yapmakla görevlendirilmiş kurumlardan değildir _
    A) SSK
    B)Ç.S.G.Bakanlığı
    C)Sağlık Bakanlığı
    D)İş teftiş kurulu
  4. Zeynep S. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    SSK,İş Teftiş Kurulu,Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İş sağlığı ve güvenliğini sağlama konusunda denetim yapmakla görevlendirilmiştir.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 17 Nisan 2013 ---
    Dünyadaki çalışma koşullarının değişimine bağlı olarak, İSG ile ilgili yeni gelişmeler, tehlikeler ve hastalıklar ortaya çıkmaktadır. Bu tehlikelerden biri de çevre kirliliğidir. Söz konusu durumun ortaya çıkmasında kimya,elektronik,taşıma sektörlerinde görülen gelişmelerin bu duruma etkisi olduğu söylenebilir. böyle bir ifade buldum, muhtemelen doğrudur.
  5. Hakan Çetin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    nerde geçiyor ,yönetmelik mi ?
  6. Zeynep S. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    hayır, çalışma notlarında
  7. Hakan Çetin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    tamam, teşekkürler.
  8. rica ederim;risk in soruları
  9. Hakan Çetin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    devamı olursa seviniriz. :)
  10. bir yıl demiş
  11. Elif25 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    22623
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    .
    sağlık bakanlığının böyle bi yetkisi var mı ? yok diye biliyorum
  12. Çağla Şekerci İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    hayır yok doğru biliyorsunuz
  13. Elif25 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    22623
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    .
    Teşekkürler :)
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 18 Nisan 2013 ---
    artık bazı konularda şüphe duymaya başladım yanlış da hatırlamış olabilirim diye
  14. Çağla Şekerci İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    kim duymuyoki ben bildiğimide bilmiyorum artık :)
  15. Çağla Şekerci İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar hepimiz yapamadığımız aklımıza takılan ya da anlayamazdığımız soruları paylaşırsak herkes için daha yararlı olur.İyi çalışmalar.
  16. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    soruyu dikkatli okumanızı tavsiye ederim hangisinin etkisi yok deniliyor bu durumda tartışmasız taşıma dır .
  17. mike_ece İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    b
  18. Çağla Şekerci İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    1- 3,6 milyonda bir defa kontolsuz olarak istemdışı baskı yapan bir preste dk da 60 stok yapılıyorsa günde 10 saat haftada 5 gün çalışma periyodu ile kaç hafta şçinde bir kaza olasılığı vardır?
    2- 200 işçi çalıştırılan bir fabrikada bir yıl içinde 24 iş kazası olmuştur.Kazaya uğrayan işçilerden ikisi 2 şer ay, on sekizi 8 er gün, geriye kaalan 4ü 3 er gün istirahat almıştır.Kaza ağırlık oranı nedir?
  19. Filiz Birlikay İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    84323
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    çalışmıyor
    CEVAP :C olmalı
  20. Filiz Birlikay İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    84323
    Uzmanlık Sınıfı: