1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 mayıs sınavı için tüm yönetmenliklerin özetleri

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Suat Zengin tarafından 20 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. Suat Zengin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    127209
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KALE OSGB
    18 mayıs sınavı için tüm yönetmeliklerin özetleri

Ekli Dosyalar:

2. solun gerçekten özetmiş :D
  3. yanız ben acamıyorum,diğer bir format ı varsa yollayabilir misiniz?
  4. Suat Zengin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    127209
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KALE OSGB
  5. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Abi bunu bassan 3 cilt yapar :D
  6. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    Özette Yazan:
    Kanunda Yazan:

Yıllık ücretli izin hakkı ve izin süreleri

Madde 53 - İşyerinde işe başladığı günden itibaren, deneme süresi de içinde olmak üzere, en az bir yıl çalışmış olan işçilere yıllık ücretli izin verilir.

Yıllık ücretli izin hakkından vazgeçilemez.
    Niteliklerinden ötürü bir yıldan az süren mevsimlik veya kampanya işlerinde çalışanlara bu Kanunun yıllık ücretli izinlere ilişkin hükümleri uygulanmaz.
    İşçilere verilecek yıllık ücretli izin süresi, hizmet süresi;
    a) Bir yıldan beş yıla kadar (beş yıl dahil) olanlara ondört günden,
    b) Beş yıldan fazla onbeş yıldan az olanlara yirmi günden,
    c) Onbeş yıl (dahil) ve daha fazla olanlara yirmialtı günden,
    Az olamaz.
    Ancak onsekiz ve daha küçük yaştaki işçilerle elli ve daha yukarı yaştaki işçilere verilecek yıllık ücretli izin süresi yirmi günden az olamaz.
    Yıllık izin süreleri iş sözleşmeleri ve toplu iş sözleşmeleri ile artırılabilir.

Arkadaşlar ilk etapta gözüme ilişen kısım buydu. Tamamını incelemedim. Böyle hap bilgiler adı altında verilen notlara güvenmeyin. Sizlere mevzuat için kütüphane oluşturduk. Tamam belki hepsini okuma fırsatınız yok ama doğrusu öğrenemedikten sonra neye yarar ?...
    Kaynağını bilmediğimiz şeyleri paylaşmak suretiyle lütfen bilgi kirliliği yapmayalım. :(
  7. Suat Zengin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    127209
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KALE OSGB
    o_O uzman olacak kişi devlet tarafında koyulan standartları bilmesi lazım istersen 10 cilt tutsun;)
  8. Kürşad Yüksel İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    9434
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Başlıkta yönetmenlik yazdıktan sonra, devamında hayatın sırrı yazsa okumam.
  9. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Patron ben şöyle düşünüyorum devletin prosedürlerini bilmek zorunda standartlara da nereden ulaşabileceğini nereye bakabileceğini bilmek zorunda. Bunları 50 sene uzmanlık yapmış bir adamın bile hepsini ezberlemesi mümkün değildir nereye bakabileceğini bilmesi yeterlidir bence.