1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 mayıs sınavında iptal edilsin dediğiniz sorular ?

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Cihan Yılmaz tarafından 20 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. Hasan GULEC İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
  2. isgbaris33 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    iyileştirici sağlık hizmetleri sadece yaralanma vs durumlarnda müdahale etmek değildir sağlık adına bircok iyileştirme çalıstırmaları yapmak dolaylı dolaysız isg hekiminin yapması gereknlerdndr
  3. Alper Akpunar Eğitim Grubu Lideri

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    16217
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gündoğdu Mobilya (Sümela)
    itiraz dilekçesi örnekleri var şimdi itiraz edecen soruları dilekçeni ayarla yarın sabah kargo veya postayla gönder hansi erken ulaşıyo öğren. ben B kitapçığı 43, 45, 51, 55, 86, 97 numaralı sorulara itiraz edecem.. sizde hazır edin şimdiden sabah halledin derim.. ben trabzondan gönderecem..
  4. ferit İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar dilekçeleri elden teslim etme şartı var mı peki mesela il dışında ki birisi yarın dilekçesini postaya verse bir hafta sonra ellerinde olur ve zaman geçmiştir denebilir mi
  5. Hasan GULEC İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    İtiraz edeceğim çok soru varda 30 Tl bütçe ayırabilirim. :)
    Param kadar itiraz ediyorum. :)
  6. isgbaris33 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    parayla saadet olmaz demeyi biliyorlar parayla itiraz da olmaz diyebilseler bu on tl nedir ya bakanlık bukadar mı muhtac itiraz sorularına)
  7. Alper Akpunar Eğitim Grubu Lideri

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    16217
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ben B kitapçığı 43, 45, 51, 55, 86, 97 numaralı sorulara itiraz edecem.. dilekçeni şimdiden hazır et sabah ilk iş bu olsun derim.. APS ve kargo hangisi en erken varır öğren gönder derim..
  8. Hasan GULEC İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    CE içinde itiraz yazdım ama ona çok itiraz eden olur diye onu eledim.Diğer bu 3 maddeye takıldım.Bunları bir sıkıntı olmaz ise Posta geç götürür sanırım.Kargo ile yolluyacağım.
  9. Cihan Yılmaz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32596
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Sünpor Isı Yalıtım
    Bu sınava 2-3 bin tl arasında kurslara katılarak hazırlandık. Ben burada yardımcı olmaya çalışan tüm arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ediyorum. Aynı şekilde bende yarın itirazlarda bulunacağım. O kadar parayı verdim biraz daha vereyim doyamadılar saolsunlar. En az 5 soruya tahminen 6-7 soruya itirazlarımı ileticem. Sanırım en mantıklısı kargo yoluyla ulaştırmak.
  10. Saadet Kurşun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Akitapcıgı 30.soruyu inceleyen oldumu??konuyla iligli bikaç yonetmeligi gözden geçirdim ne fiziksel ortam kosulları olarak tozdan bahsediyo nede tozun askıdamı ucuyomu oldugu hakkında bilgi yok bu sorudada sıkıntı var sankı:(
  11. Hasan GULEC İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Hocam sizden 80. soru ile ilgili yazı bekliyordum?Eksik demiştiniz?Öneriniz var ise yazın ekleyim?
  12. Saadet Kurşun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bence bi soruya ne kadar cok itiraz gelirse onun üstünde biraz daha fazla dururlar gibime geliyo...
  13. hakan öge İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Eğer soru yanlış kabul edilirse sonuçta soru iptal mi olyor yoksa herkes yapmış mı sayılıyor . 70 notuna katkısı olacak mı .
  14. Alper Akpunar Eğitim Grubu Lideri

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    16217
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ben B kitapçığı 43, 45, 51, 55, 86, 97 numaralı sorulara itiraz edecem.. kargo veya APS en erken hangisiyse saygılar..
  15. Saadet Kurşun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    hocam 80.sorunun metnini tam olarak bi kopyalayabilsem ileticem ama soru metni tam olarak çıkmıyo sizde de aynı sorun var
    D)emniyet kemeri ve müstamilatı'' her çalışmaya başlamadan önce'' iyice kontrol edilmeli,en ufak bir arıza ve bozukluk halinde kullanılmamalıdır
    altı çizili olan kısım soru metninizde eksik demek istedigim o
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 20 Mayıs 2013 ---
    kusuruma bakmayın iyice psikopata bagladım herşeyi en ince ayrıntısına kadar ınceler oldum yanlış soruları yönetmeliklerle desteklemek için:(
  16. Cihan Yılmaz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32596
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Sünpor Isı Yalıtım
    Soruyu herkesin yaptığı kabul ediliyor. Yani örneğin sizin doğru yaptığınız ama iptal olan bir soru var . yine doğru yapmış sayılıyorsunuz. Birde en önemlisi ıptal oldugu ıcın 69 olan arkadaşta 70 alıyor. umarım açıklayabildim.
  17. Hasan GULEC İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Gözünüze sağlık. :) Düzelttim dilekçemde.Teşekkürler.
  18. hanzala İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ÇOK ÖNEMLİ ARKADAŞLAR.

Arkadaşlar Merhaba ,

Bakanlığa gönderilecek dilekçenin altına eklenebilecek sorular açıklamalarıyla birlikte aşağıda verilmiştir. Herkes en azından birini gönderirse bu iş kesinlikle çözülecektir.

A Grubu Kitapçığı ;

Soru 8 : Soruda, Aşağıdakilerden hangisi günde ancak 7,5 saat çalışılacak işlerden değildir?

Diye sorulmuş ,

Ancak kullanılan Türkçe açık ve anlaşılır olmadığından kesinlikle soru kökü hatalıdır.

Aşağıdakilerden hangisi günde ancak 7,5 saatten az çalışılacak işlerden değildir? olması gerekir. İlgili maddenin (sorunun ) iptali,

Soru 26 : QS 9000 İSG yönetim sistemi değildir. Bu yüzden bu maddenin (sorunun) iptalini,

Soru 32: I. öncülde yer alan : Düşük sıcaklık ve bunun gibi özel çalışma koşulları

Öncül'de yer alan bilginin titreşim ile ilgili risk değerlendirmesi ile alakalı olmadığından , bu sorunun iptali ,

Soru 34: I. II. III. öncülllerde herhangi bir sorun olmayıp, soru kökünde,

Yukarıdakilerden hangileri fiziksel etmenlerdendir? denilmiş ,

Ancak soru kökünde Yukarıdakilerden hangileri fiziksel risk etmenlerindendir? soru kökündeki eksik bilgi adayları farklı düşündürdüğünden ve çeldiricilere yönlendirdiğinden 34. sorunun iptali ,

Soru 43 : Kaynak ve kesme işlemleri ile ilgili çalışanın işlemleri yaparken çalışanın meşgul edilmemesi ve çalışan kişinin işine konsantre olarak değişen şartlara göre pozisyonunu iyi ayarlaması gerekmektedir.

Soru 80: Emniyet kemeri ile ilgili olarak aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?

Sorunun cevabı cevap anahtarında B yazmaktadır. Ancak A şıkkı kesinlikle yanlış bir uygulamadır. Sorunun cevabı A olacaktır. Emniyet kemerlerinin 1150 kg taşınıdığı düşünülünce B şıkkı kesinlikle uygun değildir. Çeldiricide çok ciddi hata vardır.

Sorunun kökünde geçen konsantre olayı psikolojik destek verilecek bir konu olduğundan cevap kesinlikle bu değildir. Endüstriyel hijyen çeldiricisi doğru cevap olacaktır. Bu yüzden ilgili sorunun iptali , (talep etmekteyim.)

UYGUN BULUNMUŞTUR DEMEYİ ÇOK İSTERDİM :)

19. Seckin CANEL İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41123
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  20. Ahmet Elbistanlı İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar 7 tane sorunun gerekli açıklamalarıyla iptal dilekçesi ektedir. Umarım sizlerde yollarsınız. Şimdi üşenirsek, ağustosta daha büyük sıkıntılar olacak. Ki ağustosta da saçmalamayacakları ne malum.

Ekli Dosyalar: