1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 mayıs sınavında iptal edilsin dediğiniz sorular ?

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Cihan Yılmaz tarafından 20 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. Hasan GULEC İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Her soru 10 Tl olduğunu unutmayın. 7 soru 70 tl yatırmalısınız.

Bende paylaştım dilekçemi.
  2. Ahmet Elbistanlı İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Kargo yoluyla yarın sabah gönderebilirsin.
  3. OMER OZTURK İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    71264
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    setas kımya
    cok guzel olmus bunlara ek yapıp bende ıtıraz etmeyı dusunuyorum
  4. ibrahimm İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    a-29
    dinlenme yerleri ile ilgili soruda
    c )dinlenme yerlerinde sigara içmeyenler için önlem alınacak diyor.

buda yanlış çünkü kapalı ortamda sigara içmek kanunen yasak.açık ortamda ise böyle bir önlem almaya zaten gerek yok.taktir sizin.
  5. Can Eroğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    15432
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Güner Osgb

16. Dinlenme yerleri
    16.1 Yapılan işin özelliği nedeniyle çalışanların sağlığı ve güvenliği açısından gerekli hallerde veya 10 ve daha fazla işçinin çalıştığı işyerlerinde, uygun bir dinlenme yeri sağlanacaktır. İş aralarında uygun dinlenme imkanı bulunan büro ve benzeri işlerde ayrıca dinlenme yeri aranmaz.
    16.2 Dinlenme yerleri yeteri kadar geniş olacak ve buralarda işçiler için yeterli sayıda arkalıklı oturma yerleri ve masalar bulundurulacaktır.
    16.3 Dinlenme yerlerinde sigara içmeyenleri sigara dumanından korumak üzere gerekli düzenleme yapılacaktır.
    16.4 Çalışma süresi, işin gereği olarak sık ve düzenli aralıklarla kesiliyorsa ve ayrı bir dinlenme yeri yoksa, çalışanların sağlığı ve güvenliği açısından gerekli olan hallerde, bu aralarda işçilerin dinlenebileceği uygun yerler sağlanacaktır. Bu yerlerde sigara içmeyenleri sigara dumanından korumak üzere gerekli düzenleme yapılacaktır.

mevzuatta var kardeşim sigara içmeyenlerle alakalı kısım soru yanlış değil
  6. Can Eroğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    15432
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Güner Osgb
    b 33 kesin yanlış arkadaşlar isterseniz bakın yetkilerin de hepsi var şıkların...Uzman biri yardımcı olursa çok sevinirim...

İSGB ve OSGB’lerin görev, yetki ve sorumlulukları
    MADDE 12 – (1) İSGB ve OSGB’ler, işyerlerinde sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı oluşturmak amacıyla;
    a) İşyerinde sağlık ve güvenlik risklerine karşı yürütülecek her türlü koruyucu, önleyici ve düzeltici faaliyeti kapsayan çalışma ortamı gözetiminden,
    b) İşçilerin sağlığını korumak ve geliştirmek amacı ile işçilere verilecek sağlık gözetiminden,
    c) İşçilerin iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri ve bilgilendirilmelerinden,
    ç) İşyerinde kaza, yangın, doğal afet ve bunun gibi acil müdahale gerektiren durumların belirlenmesi, acil durum planının hazırlanması, ilkyardım ve acil müdahale bakımından yapılması gereken uygulamaların organizasyonu ve ilgili diğer birim, kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapılmasından,
    d) Çalışma ortamının gözetimine ve işçilerin sağlık gözetimine ait bütün bilgilerin kayıt altına alınmasından,
    e) İşçilerin yaptıkları işler, işyerinde yapılan risk değerlendirme sonuçları ve maruziyet bilgileri ile işe giriş muayeneleri, periyodik sağlık muayeneleri sonuçları ve iş kazaları ile meslek hastalıkları kayıtlarının, işyerindeki kişisel sağlık dosyalarında gizlilik ilkesine uyularak saklanmasından,
    sorumludurlar.
    (2) İşyerlerinde iş sağlığı ve güvenliği hizmeti sunmak üzere OSGB’lerce görevlendirilen işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı tarafından muhafaza edilmesi gereken onaylı defter suretleri, OSGB arşivinde tutulur ve istenmesi halinde denetime yetkili memurlara sunulur. Kendilerinden talep edilmese dahi, sözleşme süresi sonunda bütün kayıt ve dosyalar OSGB’lerce işverene teslim edilir.
    (3) İSGB ve OSGB’ler bu hizmetlerin sağlanması sırasında işin normal akışını aksatmamaya özen gösterirler.
    (4) İSGB ve OSGB’ler, işverenin, işçilerin ve bulunması halinde iş sağlığı ve güvenliği kurulunun, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili kayıt ve istatistiklere ulaşabilmesini sağlar.
    (5) OSGB’ler, iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin tamamını veya bir kısmını başka bir kişi veya kuruma devredemezler.
  7. Cihan Yılmaz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32596
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Sünpor Isı Yalıtım

Erkan Bey burada bizler için çabalıyor soru ve dayanak istiyor. Eminim açıklaması gelecektir. Tıklayınız.
  8. Çağlar Karabıyık İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    arkadaşlar bu itirazlar sonucunda sorular iptal olduğunu veya değiştirğini 12 hazırandamı öğreneceğiz yoksa birkaç günde bellli olurmu itiraz süresinden sonra..
  9. mike_ece İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    CE için itiraz eden olacak mı
  10. ferit İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    03122966478 numaralı telefon iş sağlığı ve güvenliği genel müdürlüğünün telefonu arkadaşlar . konuştuğum bayanın ismi dilara, dilekçeleri elden teslim şartı yok dedi lakin 3 günlük süre için bizim evrak kayda girdiğimiz tarih önemli dedi yani il dışında ki arkadaşlar postaya verdiğimiz de ulaşmayabilir yağrına kadar. bütün bu bilgileri müdürüne sorarak bana verdi ve ben sinirlendim kapattım. yarına kadar bu ülkede posta gider mi sizce
  11. Emine Hilal Aksu Ankara Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Ankara
    Sertifika Numarası:
    14848
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TİM OSGB
    29un cevabı A gözükmüyor. D değil mi ?
  12. yaşarsalur İSGforum Üyesi

A 49 Icın ıtıraz edecek arkadas var mı ?
  13. Emine Hilal Aksu Ankara Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Ankara
    Sertifika Numarası:
    14848
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TİM OSGB
    bennn. birazdan iki soru paylaşıcam gerekçesi ile birlikte. bugün de para yatırıp şikayetimi yapıcam ilk fırsatta.
  14. yaşarsalur İSGforum Üyesi

arkadaşlar dılekcelerınızı en hızlı yolla yollayın yoksa yetısmeyebılır posta yoluyla
  15. ferit İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    03122966478 numaralı telefon iş sağlığı ve güvenliği genel müdürlüğünün telefonu arkadaşlar . konuştuğum bayanın ismi dilara, dilekçeleri elden teslim şartı yok dedi lakin 3 günlük süre için bizim evrak kayda girdiğimiz tarih önemli dedi yani il dışında ki arkadaşlar postaya verdiğimiz de ulaşmayabilir yağrına kadar. bütün bu bilgileri müdürüne sorarak bana verdi ve ben sinirlendim kapattım. yarına kadar bu ülkede posta gider mi sizce
  16. Emine Hilal Aksu Ankara Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Ankara
    Sertifika Numarası:
    14848
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TİM OSGB
    Ben bu iki soruya itiraz etmeyi düşünüyorum. Doğru yaptığını düşünen arkadaşlardan özür dileyerek​
    A grubu 30. soru:
    Fiziksel ortam faktörlerinde yer alan tozlar, hangi katı madde türüdür?
    A) Askıda
    B) Çözünmüş
    C) Toplam
    D) Uçucu

Risk kelimesini sorda göremedim? "Fiziksel ortam RİSK faktörlerinde yer alan tozlar hangi katı madde türüdür" olmalıydı​

A grubu 86. soru:
    Kişisel koruyuycu donanımlarda CE işaretinin iliştirilmesi ile ilgili olarak aşağıdakilerden hangisi doğrudur?
    A) CE "Avrupa Kalitesié anlamına gelmektedir.
    B) CE işareti ürünün belgelerine iliştirilmelidir.
    C) CE işareti ürünün kaliteli olduğunu göstermek için iliştirilir.
    D) CE işareti, boyutları uygun olduğu takdirde ürünÜ (yanlış yazılmış bi de...) iliştirilmelidir.

“CE” İŞARETİ YÖNETMELİĞİ
    MADDE 9 ‒ (1) “CE” işaretinin ürüne konulması ve kullanılmasına dair genel esaslar şunlardır:
    3) Ürüne veya bilgi plakasına veya ürünün yapısı gereği bunun mümkün olmadığı veya kalıcılığının garanti edilemediği durumlarda ambalajına ve ilgili teknik düzenlemenin öngördüğü ürün beraberindeki belgelere görünür, okunabilir ve silinmeyecek şekilde konulur,
  17. Diren 2011 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    47. soruda sıkıntı yok gibi, itirazın kabul edileceğini zannaetmiyorum , ama siz bilirsiniz tabii.
  18. metin60 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 21 Mayıs 2013 ---

Ekli Dosyalar:

19. mike_ece İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    kargo tecrubelerıme dayanarak bugün verilen kargo buyuk ihtimalle yarın ankara'da olur.

yollayacagınız kargo firmalarını arayarak sorun mutlaka
    faksla olmaz mı faks cekelım sonrasında kargo yapalım
    yarın olur dediğim. istanbul çıkış içindir
  20. aras günaydın kargo ile gönderirseniz ertesi gün sabah saat 8.30 da teslim ediyorlar..