1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 mayıs sınavında iptal edilsin dediğiniz sorular ?

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Cihan Yılmaz tarafından 20 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. Elif25 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    22623
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    .
    Arkadaşlar en az kaç soru iptal edilir
  2. isgbaris33 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    itirazlarını gönderen var mı?
  3. serakent İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    arkadaşlar BİMERe mutlaka müracatta bulunun soruların iptal edilmeleri ve yanlışlıklar hakkında
  4. isgbaris33 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    şimdi bu 3 iş günü için en son ne zaman göndermemiz lazım?illa ankarada mı olmamız lazım?bilgi verirmisiniz
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 21 Mayıs 2013 ---
    en az 3-4 soru
  5. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    konunun bimer'le (başbakanlık iletişim merkezi) ile bir ilgisi bulunmuyor. oraya başvuru yaparsanız başvurunuzu ilgili kuruma iletirler.
  6. yaşarsalur İSGforum Üyesi

10 soru var
  7. isgbaris33 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    10 soru iptal etmezler
  8. n mutlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Metro Cash&Carry
    Arkadaşlar merhaba,

bu sınavda sınırda olan adaylardanım, olurda iptal sonuçları istediğim gibi sonuçlanmazsa tekrar sınava gireceğim yalnız bu üçüncü girişim olacak, bu durumda kursa tekrar gitmem ve en baştan tüm eğitimleri almam gerekiyor sanırım, kursuma sorduğumda bu yönde bilgi verdiler ancak bazı arkadaşlar ağustos sınavı için tekrar kursa gitmeme gerek olmadığı yönde yazılar okumuşlar, inşallah tüm bunlara gerek olmaz ama sizin konu hakkında bilginiz varmı sormak istedim
  9. emrah koç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    2011 de yedi soru iptal olmuş herkes gönderirse iptal edilir
  10. Didem S. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar ben de az önce gönderdim itirazlarımı:
    B kitapçığı 33-43-45-54-92-99 Aras günaydın kargo ile yarın sabah ellerinde olacak inşallah. Günaydın kargo da 20 lira.. Biz de para basıyoruz ya.. Verdiğim paraları geçtim, bi de perişan oldum para yatırıcam diye.. Yıllardır böyle banka kuyruğu beklememiştim. İşe yarasa bari :/

Ortak itiraz edilen 5 soru falan var heralde ama; diğerlerini de göz önüne alırlar umarım.. Gerçi o zaman da 10 soruyu geçer ve sınav iptali gerekir. Böyle bir şey yapacaklarını da sanmam. İşe yarar inşallah diyorum sadece..
  11. Elif25 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    22623
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    .
    5 tane kesin bence arkadaşlar yazım yanlışları da var hazırlayanlar anlayabilir ama biz onların ne demek anlayamayız kusura bakmayın ama güzelce hazırlasalar dı yani çok mu zor
  12. isgbaris33 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    inş. ederler ama ben 10 soruyu bulacaığına ihtimal vermiyorum
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 21 Mayıs 2013 ---
    18 MAYIS 2013 İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI SINAVINDA HATALI BULUNAN SORULAR VE GEREKÇELERİ​

1) A Kitapçığı/Soru_3

D seçeneğinin doğru olduğu yönünde Avrupa Birliği direktiflerinin ülkemizde uygulanmak olduğu örnek gösterilebilir. D şıkkında uygulanabilir yazdığı için kesin yanlış denilemez. Uygulanabilir yerine uygulanır kullanılsaydı D şıkkını yanlış kabul edebilirdik.

2) A Kitapçığı /Soru_26

BS 8800, bir İSG yönetim sistemi standardı olmayıp, BS 8750 İSG Yönetim sistemi Standardının kullanım kılavuzudur.
    QS 9000: Otomotiv sisteminde kalite yönetim sistemidir.
    İSO 9000 : Kalite yönetim sistemidir.
    OHSAS 18001 :İş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemidir.

Soruda hangisi İSG yönetim sistemidir diye sorulmuştur. Cevap şıklarında cevap yalnız (IV) olmalıydı.

3) A Kitapçığı /Soru_86
    D şıkkında yazım yanlışı vardır.
    CE işareti, boyutları uygun olduğu taktirde ürünü değil, ürüne iliştirilmelidir.

4) A Kitapçığı /Soru_88
    Soruda birim belirtilmemiştir.

………..yerden yüksekliği kaç cm olmalıdır? şeklinde sorulmalıdır.
  13. Didem S. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Umarım gerek kalmaz ama; ben 3. girişte kurs ücreti yatırılması gerekiyor diye biliyorum. Yani sadece ücret.. Şöyle yardımcı oluyorlar; kursa gelmeseniz de olur diyorlar genelde, bir şekilde idare ediyorlar. Gerçi para verdikten sonra..
  14. Ark'lar ;

A kitapcığında---> 2-26-43-61-80-83-86-88 İTİRAZ EDİLDİ !
    KESİN İPTAL A.kitapcığında 26-86-88! fakat tahmin edilen hatalı soru sayısı 5dir!
  15. erol çınar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Kitapçık A soru 2
    Aşağıdakilerden Hangisi İşyeri Hekimliği Hizmetlerinin temel uygulamaları arasında değildir?

Cevap C: İş yerlerinde iyileştirici sağlık Hizmetleri sağlanması

R.Gazete No. 27768
    R.G. Tarihi: 27.11.2010

İŞYERİ HEKİMLERİNİN GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK
    VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK

İşyeri hekimlerinin görevleri
    ç) İlgili birimlerle işbirliği;
    3) İş kazaları ve meslek hastalıklarının analizi ile iş uygulamalarının iyileştirilmesine yönelik programların geliştirilmesi çalışmalarına katılmak,
    4) Yeni teknoloji ve donanımın sağlık açısından değerlendirilmesi ve test edilmesi gibi mevcut uygulamaların iyileştirilmesine yönelik programların geliştirilmesi çalışmalarına katılmak,

Dolayısı ile bence bu soruda yanlış.
  16. isgbaris33 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    A da soru 3 kesin iptal edilmesi gerekir çok ince ayrıntı var
  17. gökhan şentürk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Arkadaslar ben de an itibariyle göndermiş bulunuyorum itirazlarımı;
    b kitapçığı 33,45,10,18,67
    a kitapçığı 14,26,49,57,61
  18. emrah koç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    arkadaşlar on tane olmaz çünkü on olursa sınav iptal olur ki bunuda göze alamazlar burası türkiye arkadaşlar.
  19. Didem S. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Aynen.. yönetmelik saçmalığı..
    Psikolojik danışma konusunda da haklısınız ama, bir 10 lira da ona veremedim yaa :/ Umarım ona da itiraz eden birileri çıkar.
  20. isgbaris33 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    evet o yüzden 10 tane olmasına ihtimal vermiyorum.ki ağustos ayında ki sınavı da göz önünde bulundururlar.