1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 mayıs sınavında iptal edilsin dediğiniz sorular ?

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Cihan Yılmaz tarafından 20 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    bimer'den ziyade ilgili kuruma bilgi edinme başvurusu yapılırsa daha etkili olacaktır.
  2. peri_b İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Sevgili FEAKBAYRAK,
    Keşke sınava çalışırken yönetmelikleri de bir okusaydın ya da en azından buraya yazmadan önce bi baksaydın.

96 nolu soru kkd yönetmeliğini okursan cilt koruyucuları olarak geçmektedir.
    67 nolu soruya gelirsek her şıkta yanıcı olmayan gaz bulunmaktadır. (metan, karmonoksit, hidrojen hepsi yanıcıdır ve her şıkta maalesef bulunmaktadır.) Bence de hatalı.
    51 nolu soru titreşim yönetmeliği okursan görürsün ve ayrıca sınavdan önce eski sınav sorularını çözse idin orada da geçiyordu buna benzer soru.
    33 nolu soru iş güvenliği uzmanı önlem almaz, alınacak önlemleri işverene bildirir, önlemi işveren alır.
  3. fatih054 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bir Mühendislik
    sağlık kurulları bakımından günde ancak 7,5 saat veya daha fazla çalışması gereken....
    BS 8800, QS 9000, ISO 9000, OHSAS 18001 hangileri İSG Yönetim sistemi
    Emniyet kemeri ile ilgili olarak aşağıdakilerden hangisi yanlıştır
    CE işareti
    İş yeri Temel hizmetleri .....
    İSGB OSGB yetki sırumluluk görev
    İşçilere verilen iş ekipmanı .....
    İş yeri bina eklentilerinde dinlenme yerleri ile ilgili

Arkadaşlar bu sorulara itiraz dilekçemizi vermeyi düşünüyoruz, sizlerin düşünceleri nelerdir ?
  4. peri_b İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Fatih054,
    İtiraz dilekçenizi vermeden kanun, tüzük ve ilgili yönetmelikleri iyicene araştırın. Çünkü itiraz etmeyi düşündüğünüz konuların bazıları net olarak yönetmeliklerde yer almaktadır.
    Ayrıca İSG uzmanı olacağız dikkatli olmalıyız ve belgelerle bir şeyler sunmamız gerektiği kurslarda hocalar tarafından defalarca dile getirildi. Bazı yazan arkadaşların yorumlarına bakıyorum kendilerine göre düşünüp yorum yapıyorlar. kimse bu dökümanda böyle bir şey yazmıyor diye herhangi bir şey söylememiş. Uzman olacaksanız biraz daha dikkat yoksa kodeste soluğu alırsınız:p
  5. fatih054 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bir Mühendislik

İş yeri bina eklentilerinde dinlenme yerleri ile ilgili
    CE işareti

evet bu sorular açıklamaları var.
    fakat benım buraya yazmış olduğum itiraz soruları iş yeri bina eklentirleri dışında kurum tarafıından yönlendirme yapılarak burada belirtilmiştir,
    Birde işyeri hekimi temel hizmetleri olacak kelime eksik belirtilmiş , ( işyeri temel hizmetleri olarak kelime eksik olmuş )
    dolayısıyla burada yazan tüm sorular kurum tarafından ıtıraz edilebilecek sorular niteliğinde dir denildiği için burada paylaşmak istedim.

ikaz ve uyarılarınız için ayrıca teşekkürler !

6. Sevile Dönmezer İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    13531
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    BIGBLUE
    Ben de dün gönderdim itiraz dilekçemi. A grubu 14-24-26-86 için ama sonra pişman oldum en az 3 soruya daha itiraz edebilirdim diye. Belki benim işime yaramayacak ama sınırda kalan çok kişi var gördüğüme göre en azından onların yararına dokunsun... Lütfen burda yazmakla kalmasın ne kadar çok itiraz edersek o kadar etkili olacağına inanıyorum...
  7. Ayşegül Gürel İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    A kitapçığı soru 97

97 - ) Aşağıda gece çalışması ile ilgili olarak verilen bilgilerden hangisi yanlıştır.

A-) Gece çalışması en geç saat 20:00' de başlar.
    B-) Gece çalışması en erken 06:00' ya kadar devam eder.
    C-) Gece çalışma süresi yedi buçuk saati geçemez.
    D-) Gece çalışması sayılabilmesi için çalışma süresinin en az üçte ikisinin gece çalışma saatleri içinde olması gerekir.

Bu soruda A, B, ve D şıkları yanlıştır, yani 3 yanlış cevap vardır, oyüzden iptal edilmesi şart. gece çalışma süresi en geç değil , en erken 20:00 'de başlar, aynı şekilde en geçte 06:00'ya kadar devam eder, en erken değil B şıkkında belirttiği gibi.. 3 yanlış cevap var, bariz hata var ..
  8. erol çınar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ÇOK ÖNEMLİ !!!!

ARKADAŞLAR ÇOK AÇIK YAZIYOR. İTİRAZLAR ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI EVRAK GİRİŞ TARİHİ VE SAATİ ESAS ALINACAKTIR DİYOR. YOK POSTA, YOK İADELİ TAAHÜTLÜ FELAN OLUR DEMEYİN. ÇOK NET YAZMIŞLAR, KARIŞTIRMAYIN.
  9. Emine Hilal Aksu Ankara Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Ankara
    Sertifika Numarası:
    14848
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TİM OSGB
    Saat 14:00te Bakanlığın önünde 5 dakika bekleyeceğim :) Orda olabileceklerle birlikte evrak bölümüne geçebiliriz. Son gün arkadaşlar... Ayrıca Ziraat Bankasının istediğiniz şubesinden yatırabilirsiniz. Masraf da alınmıyor Emek şubesi olmasa bile.
  10. oğuz alpman İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    itiraz dilekçem bugün 12:45 te teslim alınmış. Bakalım bundan sonra ne olacak...
  11. Onur Dinçer İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    2011 deki gibi sıkıntılı bir sınav olduğunu ve en az 5-6 sorunun iptal olacağını düşünüyorum... (kaynak ve kesme işlemleri sorusunu hazırlayanları da ayrıca üstün soru hazırlama başarısızlıklarından dolayı kutlarım.)
  12. Ayşegül Gürel İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ankara' da olmak vardı şimdi, son gün istanbuldan dilekçeyi nasıl oraya ulaştırıcam daha kısa bir yolu yok mu bunun :(
  13. galip fatih alkan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    kabul edilmez dilekçelerimiz...3 soruyuda geçmez iptal
  14. isgcevremuh İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    bunlar bu soruları hazırlarken çokmu kasiyorlar kendini.resmen saygısızlık,bukadar mı insan saçmalar.....
  15. Ayşegül Gürel İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    umarım itiraz dilekçelerini objektif olarak değerlendirirler en azından güvenirliliklerini kanıtlamış olurlar, ama zannetmiyorum o kadar soruyu iptal etmezler..
  16. ferit İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ARKADAŞLAR ANKARADAN GİDECEK OLANLARA MAİL ATIN DİLEKÇELERİNİZİ SİZİN YERİNİZE ARKADAŞINIZ ÇAKMA İMZALASIN. DEKONTUDA MAİL ATIN TABİ. O SİZİN ADINIZA TESLİM ETSİN
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 22 Mayıs 2013 ---
    ARKADAŞLAR ANKARADAN GİDECEK OLANLARA MAİL ATIN DİLEKÇELERİNİZİ SİZİN YERİNİZE ARKADAŞINIZ ÇAKMA İMZALASIN. DEKONTUDA MAİL ATIN TABİ. O SİZİN ADINIZA TESLİM ETSİN
  17. galip fatih alkan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    arkadaslar 70 altında kalanlar kalmıstır kımse bişi yapmaz
  18. ferit İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ORASI BELLİ OLMAZ GALİP İPTAL OLACAK SORULARLA EN AZ 300 KİŞİ KURTULACAK GÖRECEKSİNİZ
  19. galip fatih alkan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    inşallah kardeşim ama sıkıntı şu yaptıklarının kötü olduğunu kabul etmiyecek bır kurum var karşımızda...
  20. ferit İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ONLAR ZALİMLİK EDİYOR BİZDE DİRENECEĞİZ. GEÇMİŞ SINAVLAR DA DİRENENLER ÇOK SORUYU İPTAL ETTİRDİLER HEPİMİZ GÖRDÜK. ŞİMDİDE OLACAK İNŞ