1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 mayıs sınavında iptal edilsin dediğiniz sorular ?

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Cihan Yılmaz tarafından 20 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. hanzala İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    9 soru az değil ne olur arkadaşlar 1 saat anca zaman alır.
    Sorulara itiraz yazarken;

*Soru kökünün açıklayıcı olması gerekliliği
    *En fazla 1 doğru şıkkın olması
    *Çeldiriciler de ya da doğru şıkta eksik bilgi verilip verilmediği.

Bunlara dikkat etmeliyiz.
  2. Tuğba CABİ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    SHAMROCK TEKSTİL SAN. VE TİC. A.Ş.
    Soruda çocuk kelimesi geçtiği için 35 saat.Genç işçi tanımı farklıdır.Eğer genç deseydi 40 saat olurdu.Burada çocuk işçiye vurgu yapmak istemiş ama çeldirici olmuş,anlaşılır değil.
  3. yamaha1100yzf İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    YUH BEE yazıklar olsun bunun hesabını nasıl verecekler ne kadar kul hakkına giriyorlar , hem bizim stresimiz , hem o yanlış sorulara harcadığımız zaman + muallakta kalınca diğer soruları çözerkende insanın canı sıkkın oluyor , o sorulara verilen itiraz paraları...Zaten sırf para almak için bir çok yanlış soru yapıyorlar , hangi zeka özürlü testereyle ilgili soruyu "kaç cm olmalıdır" yerine "hangisi olmalıdır" diye sorar ki ya. Bir sürü iptal edilecek ve cevabı değiştirilecek soru var hangi birine nasıl itiraz edecez , kaç lira tutar.Ancak etse etse eğitim merkezleri edecek bizim yapabileceğimiz çok birşey yok
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 20 Mayıs 2013 ---
    E yönetmelikte de zaten "Ancak, 15 yaşını tamamlamış ÇOCUKLAR için bu süre günde sekiz ve haftada kırk saate kadar arttırılabilir." diyor
  4. kadir ata İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    18 Mayıs 2013 C sınıfı İş Güvenliği uzmanlık sınavı A kitapçığındaki aşağıdaki sorularda hatalar var
    2. Soru : doğru cevap D olmalı
    29. Soru : 100 veya daha fazla işçinin çalıştığı...... cümlesindeki sayı 10 olmalı
    61. soru : bu soruda 2 cevap var Nitrik Oksit (No) ve Sülfür dioksit yanmaz
    86. soru : bu soruda 2 cevap var CE işareti hem ürün üzerine hemde belgelere konabilir
    98. soru : bu soruda doğru cevap A- öğrenme hakkı olmalı
  5. Tuğba CABİ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kurslara girersek çıkamayız,öyle hocalar var ki biz daha eğitim alırken verdiği bilginin yanlış olduğunu daha eğitim sırasında görüyorduk.Üstelik bu hocalardan teftiş yapmış olanlar da vardı.Çok yazık..
  6. Didem S. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ben kalite yöneticisiyim güya.. Güya diyorum çünkü 5 yıldır bu işlerin içindeyim, QS 9000'in isg sistemi olduğunu bilmiyormuşum :/ Adı üstünde Quality System değil mi? Google'dan falan da baktım yani. İş güvenliği falan demiyor yaa!
  7. hanzala İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar Çok Önemli !!!

A grubu ;

8. soru : Soru kökünde yer alan açıklamadan hemen sonra hangisi günde 7,5 saat çalışılacak işlerden değildir? diye sormuşlar

Burada 7,5 saatten az çalışılacak işlerden değildir? diye sorulması gerekirdi. Soru kökünde çok ciddi bir hata bu .Bu sorunun iptali söz konusu olmalıdır.

29. soru : Çok saçma bir soru.

32. Soru : I. madde de yer alan düşük sıcaklık ve bunun gibi özel çalışma koşulları böyle kapalı ifade kullanılamaz. Sıcaklığın titreşimle olan ilgisi nedir allah aşkına bu sorununda d şıkkı yerine doğru cevabı c olmalıdır.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 20 Mayıs 2013 ---
    ARKADAŞLAR LÜTFEN HERKES DÜŞÜNDÜĞÜNÜ DİLEKÇE İLE YAZSIN LÜTFEN .... GERÇEKTEN GEÇEBİLİRİZ O ZAMAN ÜŞÜNMEYİN 10 TL VE BİR DİLEKÇEE
  8. hanzala İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  9. Tuğba CABİ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Evet aşağıdaki tanımlara bakarsanız yönetmelik bile çeldirici.

Genç işçi : 15 yaşını tamamlamış, ancak 18 yaşını tamamlamamış kişiyi,
    Çocuk işçi : 14 yaşını bitirmiş, 15 yaşını doldurmamış ve ilköğretimini tamamlamış kişiyi,

Burada ilköğretimi tamamlamış çocuk ,15 yaşını doldurmamış oluyor.
  10. Didem S. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Parayı yatırıp dekontla birlikte dilekçeyi verilen adrese mi göndereceğiz? Her soru için farklı bir dilekçe yazmaya gerek yoktur di mi? Böyle saçmaıklar yüzünden itirazım kabul edilmezse sinir olurum!! Gerçekten itiraz edeceğim, lütfen sizler de edin! Nasıl bi dilekçe yazabiliriz?
  11. Muhammed Ali Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar herkes dilekçe hazırlasın burada paylaşalım en son ortak bir metin çıkar
  12. kadir ata İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Evet QS9000 ISG yönetim sistemi değildir
  13. Didem S. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bu itiraz için 3 iş günü demek tam olarak ne oluyor. Ellerine ulaşması için mi yoksa postaya vermek için mi? Çarşamba günü APS falan versek? Böyle işler iadeli taahhütlü mü veriliyordu postaya?
  14. Hasan GULEC İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    CE işareti ile alakalı soru da birde anlatım bozukluğu yapmış cevapta.

CE işareti, boyutları uygun olduğunda ürünü işaretlendirilmelidir.(Ürüne olması lazım.)

Sanki ürünü CE işaretine iliştiriyomuşuz gibi yanılgı var.Cümlede ki anlatım bozukluğu nedeni ile şıkkı dahi anlayamadım.
  15. Kadriye Atamış İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    17671
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bu soru yanlış sorulmuş ..birim yok .bunada itiraz edeceğim .
  16. yamaha1100yzf İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Bunda bile bir kelime oyunu vardır mutlaka :D Allah gani gani belalarını versin inşallah
  17. yaşarsalur İSGforum Üyesi

bu soru kesinlikle yanlış kalıte sıstemını isg sıstemı olarak gosterıyoları o zaman 9001 de ısg sıstemıdır
  18. Hasan GULEC İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Ben bu akşam itiraz edeceğim konuları çıkaracağım yarın sabah bankaya gideceğim.Arkadaşlar itiraz konularını belirleyelim ve toplu hareket edelim.
  19. hanzala İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Hasan Bey Bende bu akşam bir rapor hazırlıyım sizinle paylaşayım .. Herkes tek tek başvurmaya çalışsın lütfen ...
  20. Cihan Yılmaz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32596
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Sünpor Isı Yalıtım

Evet Hasan Bey bende evde belirleyip bankaya gidip itirazımı yapmayı düşünüyorum. Arkadaşlar lütfen zaten millet itiraz eder bana ne gerek var demeyin. ! Ben ve bikaç arkadaşım gibi 67-70 sınır aralığında kalanlara yardımcı olun.

Teşekkürler