1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 mayıs sınavında iptal edilsin dediğiniz sorular ?

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Cihan Yılmaz tarafından 20 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. Kadriye Atamış İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    17671
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    70 çok sınır ya :((((
  2. Didem S. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ben de akşam bir dilekçe yaziyim. ama bu dilekçe baya uzun olacak :(
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 20 Mayıs 2013 ---
    72-73 aldığını düşünenlerin itiraz edeceğini hiç sanmam :(
  3. Cihan Yılmaz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32596
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Sünpor Isı Yalıtım
    A kitapçığı 24. soru Gürültü kontrolünde kullanılan ''gürültüye maruziyet süresini azaltmak'' ne tür bir risk kontrolüdür sorusunun cevabı ''gürültünün alıcıda kontrolü'' olarak verilmiş. ''Planlama ile gürültü kontrolü'' de doğru bir şıktır benim görüşüme göre. İdari bir önlemle, çalışan kişinin daha az gürültüye maruz kalması sağlanabilir.
  4. yaşarsalur İSGforum Üyesi

a 49 soru yanıcı gaz tuplerı kırmızı dıyo yanıcı gaz tupu ne sımdı yangın tupu demıyo yanıcı gaz tuplerı farklı yangın sondurucu tuplerı farklı bır ıfadedır benımle aynı fıkırde olan?
  5. KERİM İSGforum Üyesi

Arkadaşlar İtiraz da bulunalım lütfen.Cihan Yılmaz arkadaşımızın dediği gibi doğru olan sorunuz iptal edilse bile doğru işaretleyenler bundan etkilenmeyecektir. A kitapçığında 26. soru(Yönetim sistemi sorusu),30. soru zaten saçma bir soruydu bu fiziksel ortamdaki tozun yapısı ile alakalı olan soru CE standartı sprusunda 2 adet doğru cevap vardı belgesine iliştirilir şıkkı da doğruydu. Bu 3 soru değişmeli. Yapmamız gereken neyse yapalım bir birimize destek olalım.

Kazasız Günler Dilerim..
  6. Cihan Yılmaz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32596
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Sünpor Isı Yalıtım
    Canları sağolsun demekten başka birşey de diyemiyorum.
  7. yaşarsalur İSGforum Üyesi

a 49 a da ıtarez edıyorum sıkda yanlıs ıfade var yanıcı gaz tuplerı nedır acıklayın bana yangın sondurme tupu denesı lazım yanıcı gaz tupu farklı bırseydır
  8. Muhammed Ali Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    32. Havadaki nem oranı hangi aletle ölçülür?
    A) Termometre B) Manometre
    C) Higometre D) Kalorimetre

Bu soruda Higometre yanlış yazıldığı için iptal edilmişTİ.

Testere tezgah yüksekliği sorusu ise 90 diye verilmiş.

85 cm -90 cm BİRİM BELİRTİLMEMİŞ.

QS 9000 isg yönetim sistemi değildir.
  9. Didem AKŞAHİN İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Arkadaşlar merhaba,
    Bana göre hatalı, anlam bozukluğu olan ve birden çok cevabı olan sorular aşağıda;
    A kitapçığı 2.soru ne yani iş yeri hekimleri iyileştirici sağlık hizmeti sağlamaz mı?
    29. soru dinlenme yerlerinde rahatlıkla sigara içiliyor mu ki içmeyenler korunsun??
    32. soru bence c olmalı çünkü titreşimle olan çalışmalarda düşük sıcaklık bunun gibi özel çalışma koşullarında dikkate alınmalı mıdır?
    51. soru ip halatları ile ilgili olan çok anlamsız bir soru!!
    Çelik halatların güvenlik katsayısını her yerde 5 olarak öğrendim ama 6 imiş!!!
    86. sorunun iki cevabı vardı kesinlikle b ve d.
    87. soru da anlamsız geldi bana yani iş ekipmanının kullanımında kurulum ile ilgili çizimler olmamalı mı?
  10. Çağlar Karabıyık İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    arkadaşlar belirlediğiniz dilekçeyi burdan paylaşın bende itiraz edeceğim sınırı geçiyorum ama bu kadar saçma ve yanlış sorular içinde itiraz etmeden yapamıcam.
  11. gokhaneses İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ARKADAŞLAR 2-3 SORU İLE SINIRDA KALAN ARKADAŞLAR İÇİN 2.SINAV STRESLİ BİR SINAV OLACAKTIR VE MUALLAKLI SORU ÇOK VARDI İŞİ OLMAYAN BİR KİŞİ İTİRAZ EDİLEBİLECEK SORULARI VE MANTIKLI NEDENLERİ HAZIRLARSA VE HERKES O YAZIYLA İTİRAZ EDERSE ÇÖZÜM OLABİLİR BELKİ YÜKSEK ALAN KİŞİLERDE KENDİLERİNİ O SINIRDA KALMIŞ VE 2.SINAVA TEKRAR ÇALIŞMASI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNEREK HAREKET EDERSE SEVİNİRİM.
  12. KERİM İSGforum Üyesi

Arkadaşlar ortak bir dilekçe metni hazırlayıp toplu hareket etmek en iyisi..
  13. hakan erdemli İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Arkadaşlar merhaba,
    İtirazları mektupla yapabiliyormuyuz ? 0312 296 64 78 nolu telefonu çalışma bakanlığından verdiler kimseye ulaşamıyorum. Bilen varsa lütfenn cevaplasın
  14. Didem AKŞAHİN İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    evet lütfen bir itiraz dilekçesi örneği olsa itiraz edelim hep beraber
  15. yaşarsalur İSGforum Üyesi

su A 49 da eklermısınız lutfen o soru yanlıs yanıcı gaz tuplerı dıye bı ıfade yok yanıcı gaz tupu argonda olabılır yangın sondurme tupu demelıydı
  16. Hasan GULEC İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Bende buna itiraz edeceğim ayrıca ;

CE işareti, boyutları uygun olduğunda ürünü işaretlendirilmelidir.(Ürüne olması lazım.)

Cümlede ki anlatım bozukluğu nedeni ile şıkkı eledim.Buda itiraz konularım arasında.Bir diğeri birimi verilmeyen tabla yüksekliği ile lakalı.
  17. hakan erdemli İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Arkadaşlar İstanbulda ikamet ediyorum. Akaradan sınava katılan arkadaşlardan itirazların mektupla olabilirliği hakkında bilgi öğrenebilirler mi?
  18. hakantas İSGforum Üyesi

A kitabçığındaki 49. soruda tamamen yalnış.
    Kaynak işlerinde kullanılan tüplerin renk kodlaması aşağıdakilerden hangisinde yanlış verilmiştir.

A - Asetilen tüpleri --> Sarı ( Doğru )
    B - Diğer gazlara ait tüpler Yesil ( Yanlış )
    C - Helyum tüpleri Kahverengi ( Doğru )
    D - Yanıcı gaz tüpleri Kırmızı ( Yanlış ) asetilen tüpü de yanı fakat sarı renkde
    NASIL OLUYOR BU ŞEKİLDE SİZ SÖYLEYİN
  19. A kitapcıgında bnce; 18-24-29-32-35-36-43-64-80-87 sorularda sıkınt var. hepsinde 2 sık cvbı doguyor sankı...ne stres yasattı bu sınav bu sorular..!
  20. Didem AKŞAHİN İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    diğer forum sitelerinde toplu itiraz yapıyorlar arkadaşlar biz de yapalım