1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 mayıs sınavında iptal edilsin dediğiniz sorular ?

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Cihan Yılmaz tarafından 20 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. M.Serkan Balkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    1231
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özel Şirket
    çok iyi bir soru yakaladım.Kaynak işlerinden kaynaklanan yangınlarda hangi tür yangın söndürücü kullanılamaz demiş:))))bomba soru SU diye bir yangın söndürücü yok ki:))))))yani su yangın söndürme tüpü:))
  2. Saadet Kurşun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    forum yöneticileri yada işinde uzman olan kişiler neden hiç yorum yapmıyor??suana kadar sınavdan cıkan uzman aday ları yorum yapmakta hali hazırda uzman olan kişiler neden yönlendirmiyolar bizi yada sorular hakkında fikir sunmuyolar??
  3. Çağlar Karabıyık İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

yoldan geçen bir adama yada osym deki düz memura hazırlattılar bu sorularu başka açıklaması olamaz :D
  4. isgbaris33 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    bu sınav iptal ozaman tabi ilgilenirlerse)
  5. Seckin CANEL İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41123
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  6. Alper Akpunar Eğitim Grubu Lideri

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    16217
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gündoğdu Mobilya (Sümela)
    kaç kişi itiraz dilekçesi hazırladı? değerli profesyonel uzman arkadaş abilerimizdende destek bekliyoruz..
  7. haydar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    17852
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ÖNCÜ O.S.G.B.
    18 Mayıs 2013 B sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı A. Kitapçığı 28. soru:

Çalışanın mesai süresince maruz kaldığı gürültü düzeyini analiz etmek için kullanılan cihaz aşağıdakilerden hangisidir?

a)Higrometre
    b)Gürültü Ölçer
    c)Gürültü Dozimetresi
    d)Entegre Ses Düzeyi Ölçer

Doğru cevap C şıkkı olarak verilmiş. C sınıfı sorusunun cevaplarında gürültü sözcügü bulunmuyor.
  8. Mehtap -Erdoğan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Herkese merhaba,
    Sorular bir uzman kişi tarafından değerlendirildi ve size geçekten hatalı olduğu düşünülen 3 soruyu yazıyorum.
    B kitapcığında 21. soru
    Aşağıdakilerden hangisi işyeri hekimliği hizmetlerinin temel uygulamalarından değildir?
    c) işyerlerinde iyileştirici sağlık hizmetlerinin yapılmasındaki iyileştirici her 2 anlamada geliyor.
    1) Tedavi edici ise cevap doğru fakat ordaki iyileştirici sağlık hizmeti olarak düşünülürse tedavi edici anlamında algılanmazsa yanlış oluyor. O cümlede tedavi edici demesi gerekirdi. Tedavi edici deöediği için karışıklığa yol açıyor ve buda doğru kabul edilebilir. Bu şekilde itiraz edilebilir.
    B kitapcığında 97.soru CE sorusunda doğru olan D şıkkında yazım yanlışı var ve saçma sapan bir cevap ortaya çıkıyor. Yazım yanlışına itiraz edilebilir.
    CE boyutları uygun olduğu takdirde ürünü işaretlenmelidir cevabında ürüne olması gerekirdi. Yazılım hatası yanlış

Bu 2 sorun kesin iptal edilmeli uzman kişilerce.
  9. isgbaris33 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    bunları buluyoruz da lafta kalacak mı itirazımız lafta kalmasın
  10. mahmut seker İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    itiraz etmek için Ankara ya gitmemiz gerekiyormuş faksla olmaz diyor ben BURSA dayım ne ara gidip dönücem
  11. Hasan GULEC İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Lafla konuşarak icraat olmaz arkadaşlar.Ben yarın bu sorulara itiraz edeceğim.Sizde destek olun.

İtiraz dilekçem hazır.Yol gösteren arkadaşlara teşekkürler.Hepsini ayrı ayrı zarfa koyacağım.

Ekli Dosyalar:

• 1.doc
      Dosya Boyutu:
      58 KB
      Görüntüleme:
      47
    • 2.doc
      Dosya Boyutu:
      82 KB
      Görüntüleme:
      46
    • 3.doc
      Dosya Boyutu:
      52 KB
      Görüntüleme:
      39
  12. Didem S. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar, dilekçe elle yazılacak di mi? Valla bunlar bilgisayarda yazılanı kabul etmezlerse şaşırmam.
  13. mahmut seker İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    hadi belgeleri hazırladık kargoyla gönderelim orada ki bir arkadaş alıp topluca ulaştırsın mesela
  14. isgbaris33 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ankaraya gitmemiz şart mı iptal için?
  15. Alper Akpunar Eğitim Grubu Lideri

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    16217
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gündoğdu Mobilya (Sümela)
    arkadaşlar B kitapçığı 43, 45, 51, 55, 86, 97 numaralı sorulara itiraz dilekçesi hazırladım yarın sabah erkenden ya aps yada kargoyla gönderecem.. sizde sabah acele edin hangisi en erkense
  16. Saadet Kurşun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    soruyu tam halıyle yazın bence eksik olmus sankı
  17. mahmut seker İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    SINAV İLE İLGİLİ İTİRAZLAR

Adaylar; sınav sorularına ilişkin itirazlarını, soru ve cevap anahtarlarının http://www.meb.gov.tr ve http://www.isggm.gov.tr internet adreslerinde yayımlanmasından itibaren en geç 3 (üç) iş günü içerisinde, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’ne yapabileceklerdir.

Adayların sınav sorularına itiraz başvuruları, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletme Müdürlüğünün Ziraat Bankası Emek Şubesindeki TR 85 0001 0007 6540 5083 1150 07 IBAN Nu’lı hesabına itiraz edilecek her bir soru için 10 TL (KDV dahil) “sorulara itiraz ücreti” adı altında yatırarak alınan banka dekontu ve dilekçe ile kabul edilecektir.
    Başvuru adresi ise, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Genel Evrak Servisi İnönü Bulvarı No:42 Emek-ANKARA’dır.
  18. Hasan GULEC İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Benim dilekçem yukarıda ekli.Bende yarın göndereceğim.Ben Ankaradayım.Çalıştığım için posta ile yolluyacağım.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 20 Mayıs 2013 ---
    Nasıl hocam ?
  19. Saadet Kurşun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    80.sorunun d sıkkını tam olarak ifade etmemişşiniz eksik yazılmıs bi kontrol edin isterseniz
    fiziksel ortam faktörleri nelerdir??kafam duman oldu :(
  20. mahmut seker İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    iyileştirici ne demek ya adam işyerinde ameliyat mı yapacak iyileştirmek için
    ilk müdaheleyi yapıp hastaneye yollayacak