1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 mayis kazananlarin sertifika numaralari belli oldu

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve ufuk keskin tarafından 27 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    galiba isg havuz sistemine bizi daha girmemişler yarın birgün girerler
  2. GökselKurtuluş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi
    Ben çalıştığım işyerinde sistem üzerinden atamamı yaptırdım, onayladım bile :)
  3. Gülşah Kılıç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sertifika numaramı görebiliyorum,ama havuzda olup olmadğıma nasıl ve nerden bakacağımı bilmiyorum????
  4. Mustafa Yıldırım Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Nevşehir
    Sertifika Numarası:
    69893
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    havuza bende giremedim 170 i aradım bi adamın mail adresini verdiler buna bildir dediler akşam üstü mail attım bekliyorum.
    fkarakaya@csgb.gov.tr
  5. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    Arkadaşlar havuz neden bu kadar önemli?
  6. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    yaa bim bey şimdi o kadar ay uğraştık ettik birazda hırs yaptık belki, oradakilere bakıp bu süreçte göğsümüzü geçirdik:)demi ama tamamen duygusal yani:D
  7. Mehmet Aksoy İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16101
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Platform Sağlık Hizmetleri ve Danışmanlık Organizasyon A.Ş
    şöyle bir sorum olacak. işverenim ile sözleşmeyi sistemden imzaladıktan sonra 1 sene boyunca maaş artışında talep etme imkanım olmuyor mu? bu yapılan sözleşmenin kapsamı ve özelliği nedir? bilgi verirseniz sevinirim
  8. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    EK-4b
    İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI ÇALIŞMA SÖZLEŞMESİ/GÖREVLENDİRMESİ

İşyerinin :
    Unvanı:
    Adresi:

Tel No: Faks No: E-posta:
    SGK Sicil No:

Faaliyet alanı:
    Tehlike sınıfı: Toplam çalışan sayısı:

İş Güvenliği Uzmanının:
    Adı ve Soyadı:
    T.C. Kimlik No:
    SGK Sicil No:
    Diploma Tarih ve No:
    Belge Sınıfı-Tarih ve No:
    Hizmet vereceği süre (Saat/Ay):
    Adresi:

Tel No: Faks No: E-posta:

İş Güvenliği Uzmanlığı Yaptığı Diğer İşyerlerinin:
    (Bu sözleşme döneminde varsa çalışılan işyerleri yazılacaktır.)
    Unvanı:
    Adresi:
    Faaliyet alanı:
    Tehlike sınıfı:
    Çalışan sayısı:
    SGK Sicil No:
    Çalışma Süresi (Saat/Ay):

İş Güvenliği Uzmanlığı Dışındaki Çalıştığı İşler/İşyerleri:
    (Bu sözleşme döneminde varsa çalışılan işyerleri yazılacaktır.)
    Unvanı:
    Adresi:
    Faaliyet alanı:
    SGK Sicil No:
    Çalışma Süresi (Saat/Ay):

Tarih

İş Güvenliği Uzmanı İşveren/İşv. Vek.
    İmza İmza - Kaşe
  9. Mehmet Aksoy İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16101
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bim Bey ilginiz ve alakanız için tşk ederim. Sözleşme sonucu bizi bağlayan bir durum var mı? Sözleşme feshinde sıkıntı yaşar mıyız? Maaş konusunda da başta anlaşılan ücret için sonrasında iyileştirme isteği hakkım bulunur mu? Bunları sormamdaki sebep para göz bir insan olmamdan kaynaklı değil. Benim gibi aynı durumda olan arkadaşlarımın kimileri 3500 Tl brütten kimileri 3000 Tl brütten çalışıyor. Bu şekilde olduğundan şahsım olarak bende artış istiyorum. Bu konuda düşünceniz nedir?
  10. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    Mehmet bey rica ederim, İş Güvenliği Uzmanlığı Çalışma Sözleşmesi'nde gördüğüm kadarıyla maddi unsurlar yer almıyor, yani bu sözleşmenin dışında işverenle İş Sözleşmesi yapılması gerekiyor sanırım. Saat başına veya aylık ne kadarlık bir ücrete anlaşılacaksa bunun iş sözleşmesinde yer alması gerekir diye düşünüyorum. Sonuçta herkes kendisi veya ailesine daha iyi bir gelecek ve daha iyi yaşam şartları sağlamak için çalışıyor bu nedenle hakkınızı istemeniz gayet normal bir durum.
  11. cul_de_sac İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Hepinize hayırlı olsun arkadaslar, hepinizi ayrı ayrı kutlarım.
  12. Erhan Çeliktürk İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16620
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Uzman
    Göksel bey,Siz de özel hastanede çalışıyorsunuz benim gibi.Hastaneler Çok Tehlikeli sınıfa giriyor.28677 sayılı tebliğe göre A sınıfı uzman gereken bu kurumda C sınıfı uzman olarak çalışabiliyoruz.Yeni göreviniz hayırlı olsun.İş güvenliği uzmanlığı dışında hastanede farklı bir görevde bulunuyormusunuz?
  13. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    Fatma hanım doğrudur tebrik ederim :) yalnız göğsümüzü geçirdik ifadesi biraz ağır olmuş :) göğsümüzü gerdik :)
  14. Bervan KAHYAOĞLU İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ben hala giriş yapamıyorum 3 gün içinde deneyin diyo bi haftadır:( kursu da aradım belgelerim geçen hafta gönderilmiş bakanlığa.biz de giriş yapamıyoruz sitede sorun var diyolar ama.. var mı öyle bişey arkadaşlar tekrar girmeyi deneyen oldu mu son günlerde??
  15. Mehmet Aksoy İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16101
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    şuan itibari ile belge numaramız elimizde. peki imza yetkimiz onaylanmış mı oluyor? kursumu aradığımda imza yetkiniz yok diyor? benim anlamadığım olay imza yetkim için illa ki belgenin elimizde olması mı gerekiyor?
  16. Mustafa Yıldırım Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Nevşehir
    Sertifika Numarası:
    69893
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    iMZA YETKİNİZDE VAR DEMEK OLUYOR BAKANLIĞIN SİTESİNDE GEREKLİ AÇIKLAMA YAYINLANMIŞ DURUMDA . ARTIK UZMANSINIZ HAYIRLI OLSUN
  17. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    İmza yetkiniz var, eğitim kurumu sallamış malesef.

18 Mayıs 2013 tarihinde yapılan işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı sınavını kazanan ve belge başvurusunda bulanan adayların dikkatine!!!
    Bilindiği üzere belge başvuruları eğitim alınan eğitim kurumları aracılığı ile yapılmaktadır. Belge bedelini Genel Müdürlüğümüz Kurumsal Tahsilat Hesabına yatıran kursiyerler,
    İSG KATİP sistemine tanımlanarak sertifikaları aktif hale getirilmekte ve sözleşme yapabilmektedirler. Ayrıca kursiyerler sisteme TC vatandaşlık numarası ve e-devlet şifresiyle girerek belge numaraları da dahil tüm bilgilerini görebilmektedirler.
    Eğitim kurumları tarafından belge başvuruları yapılmış kursiyerlerin belgeleri baskıya gönderilmiştir. Belgeler baskıdan geldikten sonra başvuru yapan eğitim kurumlarına gönderilecektir.
    Ancak, belge bedelini Genel Müdürlüğümüz Kurumsal Tahsilat Hesabına yatıranların belge başvuruları eğitim kurumlarınca 31/07/2013 tarihi mesai bitimine kadar yapılması gerekmektedir. Başvuruların yapılmaması durumunda söz konusu tarih itibariyle bu kursiyerlerin belgeleri İSG KATİP sistemi üzerinde pasif duruma çekilecek, bu kişiler sözleşme yapamayacaklar ve yapılmış sözleşmeler de geçersiz duruma getirilecektir.
    Not: Kursiyerlerin bu duyuru doğrultusunda işlemleri yaptırmalarını ve bu konu ile ilgili belge durumlarını sormak için Genel Müdürlüğümüzü aramamalarını rica ederiz.

YETKİLENDİRME DAİRE BAŞKANLIĞI
  18. Mehmet Aksoy İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16101
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Mustafa ve Bim Bey ilginiz için gerçekten tşk ederim. İmza yetkimin olmaması banada çok anlamsız gelmişti. Ayrıca iş yerimle belgem gelene kadar diye bir anlaşma yapmıştım maaşımın artması konusunda. şuan bu konuda söz hakkım olabilir anladığım kadarıyla. işyerim benimle sözleşme yapması demek belgemin gelmesi yeni belgemi aktif olarak kullanıyor olmam demek oluyor anladığım kadarıyla değil mi?
  19. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    Kendi adıma rica ederim Mehmet bey. Şu anda belgenizi aktif olarak kullanabilir, sözleşme yapabilirsiniz. Bakanlık sertifikanın basım ve uzmanların eline geçme sürecinin uzaması ihtimaline karşılık mağdur etmemek anlamında yapmış olduğu güzel bir uygulama.
  20. GökselKurtuluş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi
    Teşekkür ederim Erhan Bey. Ben Kalite Birimine bağlıyım Hastanenin Çevre Görevlisiyim bunun yanında Tesis Yönetimi ile ilgili konuların takip ve denetimini yapıyorum, planlama kısmına destek veriyorum. İş Güvenliği açısında İşyeri Hekimimz ile birlikte işleri yürütüyorduk zaten, bu belge ile yasal forma büründü diyebilirim :)