1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

2.200 Soruda İş Sağlığı ve Güvenliği(Tavsiye Edilir)

Konusu 'Soru Bankası' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 13 Nisan 2012 başlatılmıştır.

1. A. Onur Sevinç Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Cummins Makina

Apachi - samalarla diyaloglar her zaman sınırlı olmuştur ama yinede deniyelim. ilk olarak benim görüşlerim kişiseldir, isg forumun görüşünü yansıtmaz, böyle düşünmeniz zaten ayrıca komik, neyse ikincisi altta görüldüğü gibi kitabın fiyatı 70 tl 65'te değilmiş. Şimdi Sayın Azap, kim bilip konuşuyor kim bilmeden konuşuyor ? Birde bugün orjinallik diye 1 şey yok, nette bir sürü soru dolaşıyor onlardan alınmış olma ihtimali yüksek. Zat-ı Aliniz Adana firmaları konusunda bilgili olabilir, normaldir. Ben soru bankası üzerinden yorum yapıyorum, daha doğrusu umarım yapıyorumdur ^^[​IMG]

Birde Forum005 diye 1 üyelik alıp kitabı kötülesem mi acaba ? " lol "
  2. ezgitugral İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar yamaç akademinin 5160 soruluk iş güvenliği uzmanlığı soru bankası nasıl bir fikri olan var mı acaba???
  3. birolS İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Risk med 2200 soru bankası, bu kitabı yaklaşık 1 ay önce aldım, üzerinde işaretleme yoktur cillop gibidir.

70 tl ye aldım, 30 tl ye satıyorum. ilgilenen arkadaşlar özelden mesaj atabilir.
  4. berna. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ağustos sınavı için hangi kitapları notları önerirsiniz
  5. nejlaaslan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    77119
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    riskmed soru kitabı 6331 ve yönetmeliklere göre güncelleniyor.Haziran ilk haftası gibi yayınlanacakmış.Yayınlandığı zaman bu kitabı alabilirsiniz.
  6. Alper Turan TAŞKIN İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    18 Ağustos' da 6331 den mi sorumlu olacağız. !8. Mayıs Sınav sonuçları ( Yani ) aldığımız puan lar ne zaman açıklanacak...
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 22 Mayıs 2013 ---
    6331 den sorumlu olacaksak bununla ilgili yeni tüzük mü yayınlanacak... Teşekkürler...
  7. mike_ece İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    bu kitap hikaye cavpları yanlış, özgün olmayan soru cok bes kuruş vermediğime mutluyum. riskmedin kı acıklamalı en azından soru cozerek ogrenılebilir
  8. birolS İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    kitabı beleşe gönderiyorum, ilk mesaj atan arkadaşa kargo parasına karışmam.
  9. sertay İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

Kitap hala sizdeyse ben almak isterim.
  10. Fatih Yavuz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    38627
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    Medikal
    arkadaşlar soru çözmeyi sadece sınava hazırlık olarak değil, Uzmanlık hayatınızda da fayda sağlayacağı düşüncesiyle çözerseniz gereksiz olmadığını göreceğiniz kanaatindeyim. her bir soru bilgi dağarcığımızı genişletecektir.. Uzman olmak kolay değil :)
  11. Murat Çelikel İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    arkadaşlar cuma günü çıkıyomuş ben temmuzun ilk haftası alacam ... çünkü soru çözmek önemli cuma çıkacak olan kitap ta 6331 de var
  12. Erhan Çeliktürk İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16620
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Uzman
    Sınava hazırlanan arkadaşlar, bence kurs derslerini aksatmayın,kurstaki hocaları iyi dinleyin,notlar alın.Hocalar çıkması muhtemel sorular üzerinde duruyor.Ayrıca eski soruların olduğu soru kitabı çözün.İSG konuları çok geniş ancak bu şekilde kalıcı oluyor.Ben bu yöntemi uygulayarak ilk girişimde kazandım.
  13. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar önerileriniz sitemizde ticaret ve pazarlığa lütfen dönmesin..reklam politikamız var bu hususta hassas olmaya davet ediyorum..kimse kimsenin kitabını çalışmasını bu sosyal platformda kötülemesine gönlüm razı değil..kızmaca darılmaca yok ha...
  14. mehmet koç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    RİSK MED tarafından iş güvenliği uzmanlığı sınavlarına yönelik olarak hazırlanan "2.888 Soruda İş Sağlığı ve Güvenliği" adlı açıklamalı soru kitabını satmak isteyen veya hayrına hibe etmek isteyen arkadaşlar varsa lütfen benimle iletişime geçsin. Sözkonusu kitabın 6331 sayılı Kanuna göre güncellenerek hazırlanan 2013 baskısını edinmek istiyoruz.
    Veya kitabı edinmek isteyen en az 10 tane arkadaş benimle iletişime geçerse 80 TL'ye sözkonusu kitabı ben alacağım. Çok uygun fiyata fotokopilerini sağlayacağım. Şu anda biz 4 kişiyiz.
    Konu ile ilgili iletişime geçmek isteyen arkadaşlar "risk med" konu başlığında bana mail atsınlar.
    İLETİŞİM : m.serafettin@hotmail.com
    SÜRE : 6 Ekim 2013 (pazar)
    İl : İstanbul
  15. Elçin Subaşi İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    BURTEZ OSGB
    Arkadaşlar bu kitabı 18 mayıs sınavı için kullandım, son bir ay kala zor bela tüm şubeleri arayarak bir tane bulabildim. Çok hızlı tükenen bir kitap. Kitabın en güzel tarafı tek bir kitapla sınava hazırlanıyorsunuz çünkü sorular altında ayrıntılı mevzuat bilgisi ve soru açıklaması var. Bu yüzden kalın bir kitap ama sorular çok iyi ayrıca çıkmış sorularda var içerisinde. İki taraflı soru çözmüş oluyorsunuz. Sınava son 1 ay kala yol arkadaşım gibi bir kitaptı nereye gittiysem yanıma aldım ve ekstra bir mevzuat yönetmelik, ders notu, kanuna falan ihtiyacım olmadı çok spesifik konular dışında ve bu kitap sayesinde sınavı kazandım diyebilirim ayrıca o kadar kalın kitap nasıl biter demeyin çok rahat bitiyor hemde konu tekrarı yaptırıyor. Ama tabi ki ben 18 mayıs sınavı için kullandım ağustos sınavı için hazırlanan kitabı inceleme şansım olmadı yine de içeriğini beğendiğim için tavsiye ederim kesinlikle verilen paraya değiyor.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 12 Eylül 2013 ---

Mehmet bey yasal olarak kitap fotokopisi almak suçtur ve siz bunu buradan ifşa ediyorsunuz? Bence izin alınmalı diyorum yayın evinden? Korsan basım suçtur!

Not: Üslubum sert olabilir ancak doğru olan bu! Kusura bakmayın.
  16. imdat pasa İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    çok pahalı bu kitap a ve b tehlike sınıfı sınavları içinde yeterli düzeydeyse bu para verilir ama sadece c sınıfı için abartılı buldum
  17. ELİF YERİŞ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ben de bu kitapdan edinmek istiyorum. firmayı aradım. son kitap 2888 soruluk. fakat baskı tarihi haziran. sanırım kaldırılan birçok şey de içinde mevcut. son yeniliklere göre bir kitap çıkarmayacaklarmış.yeni kitap yılbaşı sonrası olacakmş. ücret olarak 80 tl dediler. yine de alınır mı bilmiyorum. ama almaya kalksak evli çocuklu ve tek maaşlı biri için zor ihtimal. yani ücret biraz daha makul olsa kimse fotokopi vs. peşine düşmez.
  18. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Bu kitabı ağustos sınavına girerken internetten indirmiştim. Sorular C sınavı için fazla teknik ve ayırnıtılı idi. A sınavına çalışacaklar için faydalı olacağını düşündüğüm bir kitap. İnternet linki şu an kapalı. Elimde bulunsun diyenler sipariş edip alabilir.
  19. Fatih Kartay İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar bende bir soru bankası var yaklaşık iki bin küsür soru var.Yeni kanun ve mevcut değişikliklerden dolayı bazı sorular gecersiz oluyor haliyle ve yanlışlarda var.Yanlışları bile farketdip acıp doğrusunu bulmak çok faydalı umarım işinize yarar.Bu arada ben anca 700 tanesini çözebilmiştim.

Ekli Dosyalar:

20. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    tavsiye edebileceğim güvenilir bir kaynak paylaşmak istedim.
    isgforum.net.jpg