1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

2- 4 sayılı işçi ve 40-80 m2 lik az tehlikeli işyerlerinde ilkyardım malzemeleri

Konusu 'İlkyardım' forumundadır ve ferhat322 tarafından 8 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. ferhat322 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    2- 4 sayılı işçi ve 40-80 m2 lik az tehlikeli işyerlerinde ilkyardım malzemeleri; ilk yardım seti mi yoksa ilk yardım dolabı mı zorunlu?
  2. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Mekanik cihazları bulunmayan ve 10 dan az işçi çalıştıran işyerlerinde, içinde aşağıda yazılı ilk yardım levazımı bulunan 1 numaralı ilaç kutusu veya çantası bulundurulacaktır:
    - 1 adet ilk yardım broşürü,
    - 25 gram yarı yarıya alkol ile karıştırılmış tentürdiyot (Cam kapaklı renkli şişede),
    - 15 gram amonyak (Cam kapaklı şişede),
    - 100 gram alkol (%98 lik tuvalet ispirtosu),
    - 2 paket 25 er gramlık idrofil pamuk (Steril),
    - 2 paket gaz idrofil (Steril),
    - 3 adet muhtelif büyüklükte sargı bezi,
    - 3 adet üçgen sargı,
    - 1 adet makas,
    - 1 adet pens,
    - 6 adet çengelli iğne,
    - 1 kutu yapıştırıcı flanster,
    - 1 adet küçük küvet,
    - 1 tüp aspirin,
  3. salihulya İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    arkadaşlar bizim 10 dan fazla 50 den az çalışanımız mevcut.buna göre

İŞ SAĞLIĞI GÜVENLİĞİ TÜZÜĞÜNE GÖRE;

Madde 95 – Mekanik cihazları bulunmayan ve 10 dan fazla ve 50 den az işçi çalıştıran işyerleri ile mekanik
    cihazlarla 10 dan az işçi çalıştırılan işyerlerinde, içinde aşağıda yazılı ilk yardım levazımı bulunan 2 numaralı ilk
    yardımçantası veya dolabı bulundurulacaktır:
    - 1 adet ilk yardım broşürü,
    - Parmak yaralanmaları için, sterilize edilmiş küçük sargı bezi 6 adet,
    - 3 adetten az olmamak şartıyla yeteri kadar, orta boy sargı bezi (El veayaklar için),
    - 5 adet üçgen sargı,
    - Yeteri kadar vazelin borike,
    - Tentürdiyot veya % 1 lik violet de gentiens sulu solüsyonu,2424
    - 1 şişe amonyak (Cam kapaklı şişede),
    - 1 tüp aspirin,
    - 2 tüp yanık pomadı,
    - 5 paket 25 gramlık idrofil pamuk,
    - 5 paket gaz idrofil,
    - 1 adet makas,
    - 2 adet pens,
    - 20 adet çengelli iğne,
    - 1. kutu flaster,
    - 1 adet enjektör, (5 cc. madeni kutu içinde),
    - 12 adet enjektör iğnesi,
    -teinture de belladon 25 gram (Cam şişede),
    - 2 adet küvet,
    - 6 adet ampul huile camphree,
    - 1 adet lastik bant,- 2 ampul antispasmotik ve analjezik,

- Tetanoz serumu,

alınması gerekiyor.ben eczaneye gittim bunları nerden buldun taş devrindemisin dedi.bunlar güncel mi?şüpheye düştüm açıkçası.