1. Etkinlik grubu liderimiz Tuğba Coşkun hanımın bilgisi olmadan açılan başlıklar bilgilendirme süreci tamamlanana kadar askıya alınacaktır. Siz değerli takipçilerimize duyurulur...
  2. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

2 mart 2014 isgforum.net konya buluşması

Konusu 'ISGforum Etkinlikleri' forumundadır ve Fatma Kocaer tarafından 29 Ocak 2014 başlatılmıştır.

?

KATILMAYI DÜŞÜNÜYORMUSUNUZ?

1. EVET

32,3%
  2. HAYIR

38,7%
  3. BELKİ

29,0%
  1. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    arkadaşlar bu sabah ilimiz işkur ve çalışma il müdürlüğü şube müdürü dilek kılıç hanım bana ulaşarak isgip in ilimizde düzenlemiş olduğu 4-6 mart tarihleri arasındaki eğitime igu uzmanlarının katılması duyurusunu yapmamı rica etti...ayrıca gelen mail aşağıdaki gibidir katılmak isteyenler aşağıda verilen linkten kayıtlarını daha önceden yaptırmaları gerekmektedir...

Sayın Yetkili;

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü, Avrupa Birliği destekli “İşyerlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Koşullarının İyileştirilmesi Projesini” (İSGİP) 2010 yılında başlatarak 2012 yılı Şubat ayında tamamlamıştır. İSGİP kapsamında pilot illerde; inşaat, maden ve metal sektörlerinde faaliyet gösteren KOBİ`ler ve bu KOBİ`lerde çalışanlar tercih edilmiştir.

İlimizde yerleşik metal, inşaat ve maden sektörlerindeki işyerlerine 04-06 Mart 2014 tarihinde “İşyerlerinde İş sağlığı ve Güvenliği Koşullarının İyileştirilmesi Projesi”nin yaygınlaştırılmasına ilişkin eğitim verilecektir.

Eğitimler, iş yerlerinde iş sağlığı ve güvenliği koşullarının geliştirilmesine yönelik olduğundan başta işverenler olmak üzere işyerinde görevli işveren vekilleri, iş güvenliği uzmanları veya iş sağlığı ve güvenliğinden sorumlu kişilerin katılması beklenmektedir.

Bu eğitimlere katılım sağlanabilmesi için;

http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=haber&id=isgip adresinden elektronik bir kayıt sistemi oluşturulmuş olup başvurular devam etmektedir. İl genelinde eğitime katılım proje kapsamında her bir sektörden 30 kişi olmak üzere toplam 90 kişi ile sınırlıdır.

Bu kapsamda 04-06 Mart 2014 tarihinde gerçekleştirilecek olan “İşyerlerinde İş Sağlığı ve Güvenliğinin Geliştirilmesi Projesi İSGİP Çıktılarının Yaygınlaştırılması Eğitimi” programına katılımınızı bekler, saygılar sunarım.

Lokman CEYLAN

İl Müdürü

ÖNEMLİ: Programın düzenleneceği yer ve saat daha sonra duyurulacaktır.
  2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Toplantıya az kaldı son durum nedir, @Fatma Kocaer
  3. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    hazir ve nazırız komutanım:)
  4. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    2 mart yarın doğum günüm @Fatma Kocaer (hanım) bu arada bir arkadaşım hatırlattı taaa Mısır'dan..yarın herkesi buluşmaya bekliyoruz..
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 1 Mart 2014 ---
    Buluşma ve toplantı konularımızda aşağıdaki maddeler ve diğer konular üzerinde olsun;ve sonucu mutlaka burda paylaşalım.

Sorunlarımız,

1.Firmalara tehlike gruplarına göre verilen süreler fantazi sınırlarını zorlamakta ve bırakın denetmeyi,eğitim vermeye bile bu süreler ancak gidip gelmeye yetmektedir.Bu noktada aç osgb sahiplerini yani işyeri hekimleri'ni karınlarını doyurmakta zorluk çekiyoruz ve hizmet vermemekle beraber ciddi riskler altında çalışıyoruz,aldığımız komik rakamların karşısında kanun bizi bu işin altında hammal olarak çalışmamıza neden izin vermektedir.

2.3-4 yıllık kanun ışığında yaptığımız çalışmalar ve tecrübelerimize dayanarak sormak isterim işyeri hekimleri ne iş yapar.ne eğitim ne yıllık plan ne eğitim planı nede kanun kalbi olan risk değerlendirme yapmaz yapamaz yada ilgili olmazlar.Acaba kanun hekim arkadaşların keyfine mi çıkarılmıştır.Bu hekimler ne ayaktır öğrenmek isterim.

3.C sınıfı uzman arkadaşlar 3-4 yıl sonra nasıl B sınıfı olacaklar,az tehlikeli yerlerin 2016 da yükümlülüklerinin başlaması ve tehlikeli grubundaki işyerlerinin olaylara fransız kalması nedeniyle ne osgb nede bireysel anlamda çalışma imkanları olmamaktadır.Bu hususta çözüm önerileriniz nedir ve acaba millet olarak emekli müfettişlerinin açmış olduğu kalitesiz eğitim kurumlarının karnını doyurmak için miydi tüm sınavlar.

4.OSGB firmalarının en az %40 nın kapatılması gerektiği hususunda ve kaliteye yönelik çalışmaların yapılması hususunda neden bu kadar bekler teftiş kurumu anlamak mümkün değil.Bununla alakalı teftiş bakanlığının planı yada çalışmaları mevcut mu?Neden OSGB ler kapatılmıyor.

5.İş Güvenliği uzmanlarının sigortaları asgari yatmakta ve işlerini layıkı ile yerine getirme konusunda sıkıntıları mevcuttur.Bu hususta özlük haklarının ve profesyonelce çalışmalarının önünün açılması ve maaşlarını arzu edilen seviyede ve zamanın da almaları hususunda saygın bakanlığımızın herhangi bir plan ve çalışmaları mevcut mu?yoksa Emekli baş müfettişlerinin keyfi yerinde mi onuda öğrenelim.
  5. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Bu hekimler ne ayaktır öğrenmek isterim:Dbu ve bunun gibi süper tespit ler yapmışsınız elinize sağlık....keşke toplantıya bakanlıktan bir yetkilide gelmiş olsaydı ne güzel olurdu....ama oda olacak inşaallah şimdi bir tanışalım elbette bunun arkası gelecek ve sorunlarımıza çözümler konusunda ortak hareket etme kararı çıkacaktır.bu iş böyle olmaz arkadaş kendimi değirmen taşında gibi hissediyorum akşama kadar sahadayım sabaha kadar pc başında karar versinler oturup döküman mı hazırlayalım yoksa gerçekten denetim yapıp isg kültürü mü oluşturalım......
  6. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Merak etme bakanlıkta burdan öğreniyor İSG kültürünü..Yeterki çay için meseleleri konuşun empati kurun ve staj ve iş konusunda arkadaşlara yardımcı olalım..dert ararsak çok memlekette dert bitmiyor hiç..
  7. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    evet gerçekten buralardan öğreniyorlarmış buradaki iş müfettişlerinin toplantısında kendileride söylemişlerdi.dedilerki "sizi temsil eden bir kurum stk vs. yokmuş onlarda netten forumlardan takip ediyolarmış"olayı hey allahım yaa...ARKADAŞLAR YARINKİ TOPLANTI ÖNEMLİ LÜTFEN İCABET EDELİM BİRİLERİ ÇÖZSÜN BANADA DÜŞER MANTIĞINI TAŞIRSAK HİÇ BİŞİY OLMAZ HEPİMİZ ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYACAĞIZ...HEMDE ÇAY KURU PASTA NESKAFEMİZDE VAR:)
  8. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    @Fatma Kocaer
    Değerli arkadaşlarım 2 mart 1014 isgforum.net Konya buluşması gerçekleşmiştir.katılım maalesef beklentilerimin altında kalmasına rağmen sonuçları itibari ile faydalı ve olumlu olmuştur.isg alanında bugün konyada yapılan bu toplantı tarihi öneme sahip olduğunu düşünüyorum aşağıda belirttiğim toplantı sonuç tutanağındanda anlaşılacağı üzerine isg alanında yapılması düşünülenlerin bir kıvılcımı niteliğini taşımaktadır.bugün bu toplantının yapılmasını sağlayan başta @Erkan Dündar olmak üzere isgforum.net ailesine ,toplantı salonlarını kullanmamıza izin veren selçuklu belediyesine ve değerli çalışanlarına,katılımları ile bizleri onurlandıran sayın @ismail çelik,@şahin sarıçoban, @Bayram Çelik ,@Murat Uğur100 ,@göksal yücel ,@Serbülent Erdoğan , @sevim ülküözdemirel @faruk kocaer 'e teşekkürü bir borç bilirim........[​IMG]

toplantı sonuç tutanağı

1)isg profesyonelleri yeterince bakanlık tarafından korunmadığını düşünmektedir.çıkarılan mevzuatlar zaten isg yi kendi başına omuzlamış olan igu uzmanlarının rahatlamasından ziyade daha fazla yük bindirmektedir.bu sorumluluk sadece igu uzmanlarına verilmemeli işyeri hekimi ve diğer sağlık personelincede paylaşılmalı ve iş yükü yine aynı oranda dağıtılmalıdır.isg profesyonelleri mesai dışına taşan ve hatta tüm hayatını kaplayan bitmeyen mesaisiyüzünden işin içinden çıkılmaz bir hal almıştır.
    2)isg profesyonelleri osgb çarkları arasında ezilmekte olup bu düzende mesleğini hakkıyla icra edememektedir.ve bunun müsebbibi olarakta sistem kendini haklı görmekte ve yine isg profesyoneline sorumluluk yüklenmektedir.bunun için bakanlığın acil olarak havuz sistemine geçmesi öngürülmüştür.
    3)isg profesyonelleri çalışma hayatında 15 günlük yetersiz eğitimin sancısını çekmekte ve nereden başlayacağını bilememektedir.bu anlamda konyada yapılan toplantılar sürecek olup üyelerimizin talepleri doğrultusunda eksiklerimizin olduğu konularda eğitimlerin düzenlenmesi de öngörülmüştür.dolaysıyla toplantılarımız bundan sonra panel tarzında gerçekleşecektir.toplantıların yeri ve tekrarlanma periyotları yine üyelerimizin talepleri doğrultusunda belirlenecektir.
    4)bundan sonra düzenlenecek olan panel de sayın @Erkan Dündar bugünkü telekonferans yolu ile katıldığı toplantımızda bir dahaki toplantıya iştirak ederek risk değerlendirme metotlarından olan fine-kinney metodu hakkında eğitim sunumu yapacakları konusunda bizlere söz vermiştir.panelimizde sadece bu eğitim lede sınırlı kalmayıp yine üyelerimizin talepleri doğrultusunda belirlenecek konu başlığında eğitim düzenlenecektir.
    5)isg profesyonelleri birlik olup ortak hareket etme konusunda mutabık kalmıştır.bunun için tüm katılımcılar sürekli tekrarlanacak olan toplantı ve panellerimize kendi çevrelerinide dahil ederek katılımların çoğalmasını ve bir güç birliği oluşturulması konusunda fikir birliğine varmıştır.

tüm emeği geçenlere yeniden teşekkür ederim.....

fatma kocaer
  9. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Basta @Fatma Kocaer hanim olmak uzere tum katilimcilRa tesekkurler.
  10. bio.turgut İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    katılmayı çok istememe rağmen çalışmam sebebiyle katılamdım, sağlık olsun diyim belki bi dahaki sefere.
  11. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    Merrhaba arkadaslar toplanti tutanagizi okudum. Cok guzel kararlar almissiniz tebrik ederim. Isg alaninda birlik beraberlik bilgi paylasimi, cok onemli. Ben de degisik platformlar vesilesiyle bu hedefe katki saglamaya calisiyorum. Bu hafta is vesilesiyle konyadayim. Gelmisken sizlerle gorusmeyi cok isterim. Faydali bir fikir alisverisi olur. Farkli illerde faaliyet gosteren platformlar arasinda iletisimin guclenmesi adina somut bir adim da olur. Sizlerle diger sehirlerdeki gelismeleri paylasmak daisterim.calismalariniza katki saglamaktan da onur duyarim. Iletisime gecip hafta ici kucuk bir bulusma duzenleyeblr miyiz?
    Ileti adresim: onumur@gmail.com
    tel numaram: 0533 491 07 51

Saglicakla kalin

Meslek dayanismasi icin tohumlar ekelim topraga
  12. Gebzeisg İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    2097
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    isgip toplantıları biteli çok oldu, fatma hanım bir konya toplantısı daha düzenlesenize :)
  13. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    inş. olabilir isgip toplantılarını nı anlayamadım ......konyalımısınız?
  14. Gebzeisg İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    2097
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    İsgip inşaat grubu toplantısında bende vardım, emailleri felan almıştık sanırım ama sonra dönen olmadı :)
    Konya trafiğinin kabusu benim :) Neyse mevlananın önündeki caddeyi, kavşakları açtıkta millet rahatladı.
  15. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Tipinizi tarif ederseniz hatırlayabilirim, bende rixos otelin açık büfe öğle yemeğini çok sevmiştim. :D
  16. Gebzeisg İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    2097
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    :) Şantiyeme gelin bir çay içelim..
  17. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
  18. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    o isgip toplantılarında defalarca konya toplantısıdan bahsetmiş ve davet etmiştim ama malesef murat bey dışında o gruptan kimse katılan olmadı şimdi mailleri aldık dönen olmadı diye sitem ediliyor ben anlamadım kim kime sitem etmeli acaba:) o toplantı için çok uğraştım ama katılım düşüktü haliyle üzdü tabi veya şöyle söyleyeyim tekrarı için kamçılamadı ama tabiki o zamanda aynı şeyi söylüyodum şimdide aynı şeyi söylüyorum birlik , beraberlik ve mesleki dayanışma içerisinde olmak bize olumlu kazanımlar sağlar.ayrıca tam olarak kendinizi tanıtırsanız elbetteki çayınızı içeriz:)
  19. bencaglayan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Konya toplantısı olduğunda davet etmeyi unutmayın.İnşallah bizde bulunalım.
  20. Gebzeisg İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    2097
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Bana ulaşmadığı için sitemim zaten :) Bir gün toplanın gelin öğle yemeğine isterseniz..