1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

2 milyon memur buhar oldu!(araştırma çarpıcı sonucu ortaya koydu...)

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Fatma Kocaer tarafından 11 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

  • Bölüm Yöneticisi
  • Etkinlik Grubu
  İl Temsilciliği:
  Konya
  Sertifika Numarası:
  13436
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın başlattığı çalışma, sendikalarla ilgili çarpıcı bir sonucu ortaya koydu.

  Star'ın haberine göre; 2009’de sendikaların üye sayısı 3 milyon 232 bin olarak görülürken, bakanlığın çalışmasından sonra 937 bin 810 olarak güncellendi. Daha önce yetkili sendikanın belirlenmesinde ve sendikalarla ilgili istatistiklerin düzenlenmesinde sendikaların gönderdiği memursayısı baz alınıyordu ve buna göre toplu iş sözleşmelerinde pazarlık hakkı veriliyordu.

  SGK KAYITLARI ESAS ALINDI

  Sendikalarda işten ayrılan, emekli olan hatta ölen eski çalışanlar bile sendika üyesi olarak gösteriliyordu. Bakanlığın SGK kayıtlarına göre yaptığı çalışmadan sonraki rakamlarda ise toplam memur sayısı 11 milyon olarak saptanırken bunun yüzde 8.4’ünün sendika üyesi olduğu belirlendi.

  http://ekonomi.haberturk.com/is-yasam/haber/879210-2-milyon-memur-buhar-oldu
 2. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  32082
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Serbest Çalışıyor
  Sendikaların üye sayılarını yüksek göstermek için hile yaptığı eskiden beri bilinir. Bütün hükümetler buna göz yumardı. Sanırım o devirde bitti. :)